دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۲۰۰۸۸

ترفندهای تنگ کردن واژن با دو روش طبیعی و پزشکی

تنگ کردن واژن,راههای طبيعي تنگ کردن واژن,آموزش تنگ کردن واژنانجام برخی از ورزش ها در تقویت عضلات لگن و تنگ کردن واژن مؤثر است
یکی از مشکلاتی که بسیاری از بانوان با افزایش سن و زایمان دچار آن میشوند شل شدن واژن، گشاد شدن و افتادگی آن است. خوش بختانه امروزه به علت به روز شدن دستگاه ها و پیشرفت علم پزشکی ، اکثر بانوان برای تنگ کردن واژن به متخصص زنان و زایمان مراجعه می کنند.

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن، یکی از نگرانی های خانم‌ها بعد از زایمان است. خانم‌ها بدانند که واژن قابلیت ارتجاعی دارد و هر گاه که لازم باشد تنگ و گشاد می شود ولی تصور اشتباه برخی  از خانم ها اینست که گاهی اوقات واژن حالت ارتجاعی اش را از دست می دهد و دچار افتادگی می شود. قابلیت ارتجاعی واژن دائمی است و هیچوقت کاملاً از بین نمی رود ولی متأسفانه عواملی وجود دارد که در کم شدن قابلیت ارتجاعی واژن نقش دارد.

بسیاری از زنان با توجه به فرهنگ جامعه ایران، به دنبال روش های درمانی مختلف، برای تنگ کردن واژن نیستند و تصور می کنند هرچه میزان رابطه جنسیشان کم تر باشد از بروز چنین مشکلی جلوگیری می کنند. در حالیکه باتوجه به میزان پیشرفتی که این روزها در علوم پزشکی به وجود آمده است ، برای تنگ کردن دائمی واژن شیوه های مختلفی وجود دارد که بعضی به صورت طبیعی و برخی دیگر با استفاده از تکنیک های جراحی قابل استفاده هستند.

به طور کلی علت شل شدن واژن اینست که بافت های درونی این قسمت از بدن باتوجه به دلایل مختلفی دچار پارگی شده و یا در مرور زمان حالت کشسانی اش را از دست می دهند. بدین ترتیب در صورتی که شما با گذر زمان به سلامت این ناحیه از بدن خود به اندازه کافی توجه نکنید، حالت کشسانی که در این قسمت به صورت طبیعی وجود دارد از بین میرود و شما را با مشکلات عدیده ای رو به رو می کند. از مهمترین دلایل شل شدن واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

> زایمان طبیعی

> افزایش وزن و چاقی

> بلند کردن وسایل سنگین

> آسیب های وارد شده به لگن

> یائسگی

> درد کمر

> عطسه و سرفه های مکرر

> یبوست مکرر

> انجام دادن ورزش های سنگین

جراحی پرینورافی برای تنگ کردن واژن,تنگ کردن واژن,ورزش های مناسب برای تنگ کردن واژنتنگ کردن واژن، یکی از نگرانی های خانم‌ها بعد از زایمان است

روش های تنگ کردن واژن

۱. راههای طبیعی تنگ کردن واژن

* یک رژیم غذایی سالم برای تنگ کردن واژن انتخاب کنید:

پیروی از یک رژیم غذایی سالم، یکی از برترین روش های ممکن برای تنگ کردن واژن محسوب میشود که بطور طبیعی از این روش به سفت و محکم شدن کف لگن کمک کند. طبق تحقیقات، شما باید خوراکی هایی که سرشار از استروژن هستند را استفاده کنید. تمامی میوه هایی که ميزان زیادی از استروژن را برای بدن تأمین می کنند زغال اخته، انار، دانه کنجد، سویا، هویج، انواع توت و سیب می باشند. همینطور، بهتر است از غلات کامل سبوس دار، کربوهیدرات ها و پروتئینهای حیوانی ارگانیک استفاده کنید.

* برای تنگ کردن واژن موقع نزدیکی پاهایتان را نزدیک به هم نگه دارید:

یکی از مؤثرترین ترفند هایی که بطور طبیعی در تنگ کردن واژن می تواند مورد استفاده قرار بگیرد اینست که در موقع نزدیکی تا جایی که قابلیت دارد پاهایتان را بسته و نزدیک به هم نگه دارید.

* تنگ کردن واژن با استفاده از کرم های گیاهی

برای تنگ کردن واژن می توانید از محصولاتی که به صورت پماد، ژل، مایع در بازار وجود دارد ، استفاده کنید ولی پیش از خرید این نوع کرم ها حتماً نظر پزشکتان را در مورد انتخاب محصولات معتبر بدانید.

۲. ورزش های مناسب برای تنگ کردن واژن

انجام برخی از ورزش ها و تکنیک های خانگی ساده در تقویت عضلات لگن و تنگ کردن واژن مؤثر است. از ورزش های مؤثر برای جلوگیری از تنگی واژن می توان به وزش کگل، یوگا و اسکات اشاره کرد. ورزش هایی که سبب تقویت کف لگن می شوند عبارتند از:

* تنگ کردن واژن با پل باسن:

برای تنگ کردن واژن ابتدا روی زمین دراز بکشید و به اندازه­ ی عرض شانه، پاهایتان را باز کنید. زانوها را خم کنید و کف پا را روی زمین و دستها را دو طرف بدن نگه دارید. آن گاه روی کف پا فشار وارد کتید، عضلات لگن خود را منقبض کنید و باسن خود را به سمت بالا ببرید تا بدنتان پایین­تر از گردنتان باشد و کمر و باسن شما بالاتر از زمین باشند، بمدت ۳ ثانیه در این حالت باشید و دوباره به حالت قبل بازگردید. در تمامی مراحل دقت کنید که دست و سرتان کاملاً ثابت و بی­حرکت باشد. باید ۱۵ مرتبه این تمرین را در هردفعه انجام دهید و بهتر است در روز، سه الی چهار مرتبه آن را انجام دهید.

تنگ کردن واژن,راههای طبيعي تنگ کردن واژن,تمرینات کگل برای تنگ کردن واژنبرای تنگ کردن واژن می توانید حرکت پل باسن را انجام دهید

* تمرینات کگل برای تنگ کردن واژن:

یکی از توصیه شده ترین و محبوب ترین روش های تنگ کردن واژن،  ورزش کگل میباشد که در واقع تمرین فشار دادن و آزاد کردن عضلات کف لگن می باشد. عضلات ناحیه تناسلی و لگن در این ورزش به صورت اختیاری به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه در حالت انقباض قرار می گیرد و سپس به حالت استراحت در می آید. در حدود ۵- ۱۰ بار پشت سر هم و چند مرتبه در روز باید این کار را انجام دهید. عضلات کف لگن  با انجام این کار قوی تر میشوند و در نتیجه به سفت شدن واژن کمک می کنند. ورزش کگل توسط بسیاری از پزشکان و متخصصان تائید شده است به علت این که انجام این تمرینات سبب میشود از عضلات رحم، مثانه، و لگن پشتیبانی شود.

> برای تنگ کردن واژن  ابتدا روی زمین دراز بکشید و زانوهای خود را روی بالش بگذارید، سپس آن ها را خم کنید.

> به منظور تنگ کردن واژنف روی زمین بایستید و زانوهای خود را خم کنید.

> تمرین کگل برای تنگ کردن واژن اینست که روی یک صندلی مناسب بنشینید و تکیه دهید و به طرف جلو پاهایتان را دراز کنید و بمدت چند ثانیه در همین حالت بمانید.

برای این که از تمرین تنگ کردن واژن بهتر نتیجه بگیرید باید در یکی از پوزیشن های بالا قرار بگیرید و ماهیچه های داخلی لگن را از حالت انبساط خارج نموده و منقبض کنید و به گونه ای که در حالت ادرار کردن هستید و می خواهید جلوی ادرار خود را با انقباض عضلات داخلی لگن و فشار بر آن ها بگیرید. فراموش نکنید که فقط باید به ماهیچه های لگنتان فشار وارد شود و مثانه حین انجام این تمرین خالی باشد.

* تنگ کردن واژن با تمرین یوگا:

یک ورزش بسیار مؤثر در بهبود روابط زناشویی که برای تنگ کردن واژن نیز بسیار مفید است، تمرین یوگا می باشد. در ورزش یوگا، تمرین Leg Ups مشخصا برای جمع­ کردن واژن بسیار کاربرد دارد. به همین خاطر، شما باید بر روری زمین دراز بکشید و پاهایتان را بصورت کشیده قرار دهید. سپس پاهایتان را یکی پس از دیگری مستقیم به طرف بالا ببرید. زانوهای شما در حین انجام این تمرین نباید خم شود. این تمرین بسیار ساده به راحتی در منزل قابل اجراست ولی بر روی فرم دهی به باسن، ران، تنگ کردن واژن و تقویت عضلات این ناحیه اثرات بسیاری دارد. به مدت سه ماه، هرروز باید این تمرین را انجام دهید تا بهترین نتجیه حاصل شود. در هر بار سعی کنید لااقل ۱۰ دقیقه این کار را انجام دهید و به مرور هرروز تا ۵ بار افزایش دهید.

جراحی پرینورافی برای تنگ کردن واژن,تنگ کردن واژن,طرز تنگ کردن واژنتمرین یوگا ورزشی مؤثر در بهبود روابط زناشوییست که برای تنگ کردن واژن، مفید است

* منقبض کردن عضلات واژن، روشی برای تنگ کردن واژن:

روزی ده دفعه میتوانید این تمرین بسیار مفید را برای تنگ کردن واژن انجام دهید، به همین منظور، چند ثانیه نفستان را در سینه حبس کنید و ماهیچه های واژن خود را از حالت انبساط خارج نموده و منقبض کنید، بعد از آن همراه با بازدم آنرا شل کنید.

۳. روش های جراحی تنگ کردن واژن

استفاده از متدهای پزشکی و جراحی، در میان روش هایی که برای تایتنینگ ناحیه تناسلی وجود دارد، قابلیت اطمینان بیشتری دارند به علت این که اگر توسط یک متخصص آشنا این کار انجام شود، به احتمال زیاد برای تنگ کردن واژن بهتر نتیجه می گیرید.

* تنگ کردن واژن با نخ:

سالیان زیادیست که استفاده از نخ برای لیفت پوست و از بین بردن چین و چروک های پوستی در پزشکی استفاده می شود. ابتدا این روش برای رفع غبغب استفاده شد و بتدریج در قسمت های دیگر پزشکی زیبایی وارد شد. امروزه برای تنگ کردن واژن از این روش غیرتهاجمی و بی خطر استفاده می شود. در این روش، با استفاده از نخ هایی که پس از ۱۰ الی ۱۲ روز از جراحی جذب بدن میشوند ، دهانه واژن بالا کشیده می شود و بعد از آن واژن تنگ می شود.

مشکلات تنگ کردن واژن,تنگ کردن واژن با تمرین یوگا,طرز تنگ کردن واژن,تنگ کردن واژنواژینوپلاستی نوعی عمل جراحیست که روی ناحیه واژن انجام میشود و برای تنگ کردن واژن مناسب است

* تنگ کردن واژن با واژینوپلاستی:

نوعی عمل جراحی که بر روی ناحیه واژن انجام می شود و برای تنگ کردن واژن مناسب است، واژینوپلاستی نام دارد. عضلات واژن، ناحیه پرینه و بافت اطراف آن طی عمل واژینوپلاستی تنگ تر می شود تا قدرت عضلات واژن افزایش پیدا کند و به طبع موجب افزایش میل جنسی و بهبود رابطه جنسی می شود. افزایش زیبایی واژن یکی از دیگر کاربردهای واژینوپلاستی میباشد زیرا قسمت های اضافه اطراف واژن طی این روش جمع و به یکدیگر بخیه می شود.

* جراحی پرینورافی برای تنگ کردن واژن:

زایمان طبیعی یکی از دلایل شل شدن واژن است. هنگامی که زایمان طبیعی اتفاق می افتد، پرینه یکی از بافت های ناحیه تناسلی زنان است که به احتمال زیاد پاره شده و تا حد زیادی در بهترین حالت کش می آید. بدین ترتیب با استفاده از جراحی پرینورافی که بعضا در حین زایمان نیز انجام می شود، بافت آسیب دیده ترمیم می شود. مهمترین نکته درخصوص این روش تنگ کردن واژن، اینست که پس از چندین ماه میتوانید نتیجه نهایی را مشاهده کنید. این متد نیز عوارضی دارد که بعضی از آنها شامل خونریزی، ترشح واژینال غیر طبیعی، التهاب یا عفونت، سرگیجه و حالت تهوع ، باقی ماندن جای زخم( البته در صورتی که پزشک شما متخصص و با تجربه باشد، میتواند تا حد زیادی با انجام برش های کوچک از باقی ماندن جای زخم جلوگیری کند.) می باشد.

تنگ کردن واژن,عمل جراحی تنگ کردن واژن,تمرینات کگل برای تنگ کردن واژنپیروی از یک رژیم غذایی سالم، یکی از برترین روش های ممکن برای تنگ کردن واژن محسوب میشود

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 16
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
بیژن مرتضوی,بیوگرافی بیژن مرتضوی,آهنگهای بیژن مرتضوی بیوگرافی بیژن مرتضوی نوازندهٔ ویولن و خوانندهٔ سبک پاپ (+ تصاویر)

زاده:۲۵ آبان ۱۳۳۶

زادگاه:بابل

ملیت:ایرانی

سمت:موسیقی دان ، آهنگ ساز، تنظیم کننده، ویولنیست

بیوگرافی بیژن مرتضوی

بیژن مرتضوی در ساری در ۲۵ آبان ۱۳۳۶ دیده به جهان گشود. خانواده ی او پنج نفره هستند. او دارای برادری به اسم فرهاد و خواهرانی به نام های آذر و آرزو می باشد. وی چند روز پس از این که به دنیا آمد با خانواده اش به تهران مهاجرت کردند.

ادامه
اشعار خواجوی کرمانی,زندگی نامه خواجوی کرمانی,مقبره خواجوی کرمانی زندگی نامه خواجوی کرمانی شاعر نیمهٔ اول قرن هشتم (+ آثار)

زمینهٔ کاری:شعر، عرفان، ریاضیات و طب

زادروز:۶۸۹( قمری)- کرمان

مرگ:۷۵۲( قمری)- شیراز

ملیت:ایرانی

سبک نوشتاری:سبک عراقی

ادامه
نوام چامسکی,بیوگرافی نوام چامسکی,زندگینامه نوام چامسکی بیوگرافی نوآم چامسکی زبان شناس و فیلسوف آنارشیست آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ دسامبر ۱۹۲۸

زادگاه:فیلادلفیا، پنسیلوانیا

همسرها:  کارول دوریس شاتز( درگذشت ۲۰۰۸)، والریا واسرمن( متولد ۲۰۱۴)

سمت:نظریه پرداز زبان شناسی و نویسنده سیاسی

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه هاروارد

ادامه
ویژه سرپوش