چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۲۰۰۵۸

روش های جالب و مفید برای تمیز کردن کفش

تمیز کردن کفش,نحوه تمیز کردن کفش چرمی,روش تمیز کردن کفش جیربرای تمیز کردن کفش، از تمیزکننده فر، تمیزکننده توالت، تمیزکننده زهکش یا سفید‌کننده استفاده نکنید
یکی از نکات مهم در شیک پوشی شما، تمیز کردن کفش کثیف است. تمیز کردن کفش به جنس آن بستگی دارد. بی تردید طریقه تمیز کردن یک کفش چرمی با کفش نبوک برابر نیست. بنابراین در این رابطه باید اطلاعات کافی و درستی داشته باشید.

تمیز کردن کفش

تمیزی کفش ها در ظاهر افراد نقش بسزایی دارد. کتانی های سفید خیلی زود کثیف میشوند ، به همین منظور برای شستن و تمیز کردن کفش از ترفندهای مناسبی برای هر جنس استفاده کنید تا بتوانید کفش های خود را برای مدت طولانی تری بپوشید.

>> تمیز کردن کفش چرمی، چرم مصنوعی و پوست چرمی

ابتدا يک پارچه را با مخلوط محلول آب سرد و سرکه سفید، نم کنید و گرد و خاک روی کفش هایتان را پاک کنید. آنگاه دستمال را در آن خیس کرده ، آب اضافه دستمال را گرفته و روی سطح کفش بکشید. این کار سبب میشود همه لکه ها، به خصوص سفیدک های نمکی بر جا مانده روی کفش از بین برود. سپس کفش هایتان را کنار بگذارید تا کاملاً خشک شود. در مرحله بعدی برای تمیز کردن کفش از جنس چرم طبیعی توصیه میکنیم از واکس های تجاری و دستور العملی که روی آن نوشته شده است، استفاده کنید تا کفش هایتان تمیز شود. چنانچه مناسب با رنگ کفش خود، واکس ندارید،  میتوانید يک پارچه نرم را با محلول آب و مقدار کمی جوش شیرین نمدار کنید و به آرامی روی کفشهایتان بکشید. سپس کفشها را با يک پارچه نرم و تمیز خشک کنید.

پس از این که سطح کفشهایتان خشک شد، با دستمال خشک روی آن بکشید تا تمامی لکه ها پاک شوند. همچنین استفاده از واکس ماشین بر روی کفش های چرم خیلی مؤثر است و تمیز کردن آن ها را بسیار راحت تر می کند. سپس در این  مرحله از تمیز کردن کفش از جنس چرم مصنوعی باید یک پارچه نرم را با با کمی وازلین نمدار کنید و روی کفشهایتان بکشید. برای برق انداختن کفش هایتان کافیست چند قطره محلول شیشه پاک کن روی کفش اسپری کنید و دوباره با يک پارچه نرم پاک کنید. برای این که خراش از روی سطح چرم مصنوعی یا پوست چرم از بین برود، باید مقداری وازلین( ژلۀ پترولیوم) روی کفش بگذارید و سپس با دستمال نرم آنرا پاک کنید. سپس روی کفشهایتان را با استفاده از مقداری محلول شوینده شیشه اسپری کنید و با دستمال نرم پاک کنید.

فوت و فن هایی در مورد تمیز کردن کفش,تمیز کردن کفش,تمیز کردن کفش های جیربرای تمیز کردن کفش‌ به یک تکه پارچه، آب گرم، ماده شوینده، و یک مسواک قدیمی نرم احتیاج دارید

>> تمیز کردن کفش پارچه ای

 از انواع کفش پارچه ای میتوان به صندل های بندی، کفش پاشنه بلند بی بند یا کفش تخت اشاره کرد ولی این جنس کفش فارغ از فرم و استایلش، همیشه در معرض کثیف شدن قرار دارد و احتمالا احساس می کنید که تمیز کردن آنها هم چندان آسان نیست. ولی با داشتن صبر و حوصله به ساده ترین روش ممکن میتوانید کفش های پارچه ای خود را تمیز کنید. در وهله اول فراموش نکنید که این کفش ها را هرگز درون ماشین لباسشویی نیندازید چون قسمت های چرمی کفش های پارچه ای با استفده از چسب به بدنه کفش وصل شده اند و چسب در آن حجم از آب دوام نمی آورد و این امر سبب میشود قسمت های مختلف کفش از هم باز شوند.

با مقداری مایع ظرفشویی ، آب گرم و مسواک می توانید کفش های پارچه ای را بشویید و سپس با دستمال حوله ای خشک کنید. برای تمیز کردن کفش پارچه ای باید ابتدا آن را با دستمال حوله ای تمیز کنید تا هرگونه خاک و گل پاک شود. یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را با یک لیوان آب گرم در کاسه ای کوچک مخلوط کنید. بعد از آن مسواک قدیمی و کهنه را درون محلول خیس کنید و به آرام روی سطح کفش خود بمالید. توجه کنید که مسواک خیلی خیس نباشد.

در این مرحله از تمیز کردن کفش پارچه ای باید روی همه سطح کفش، مسواک را بکشید تا موجب از بین رفتن رنگ یک بخش نشود. سپس سطح کفش را با دستمال حوله ای خشک کنید تا تمامی رطوبت و خیسی گرفته شود و لکه روی کفشها نماند. در انتها کفش را در آفتاب بگذارید تا کاملاً خشک شود. از آب و مایع ظرفشویی برای کفش های مخملی استفاده نکنید. در عوض باید با شوینده های خشک لکه ها را تمیز کنید تا لکه های روی سطح پارچه مخملی از بین بروند.

>> تمیز کردن کفش جیر:

مردم، برای تمیز کردن کفش جیر بدون هیچ دلیل درستی دچار اضطراب می شوند. در واقع این کار خیلی ساده است. برای تمیز کردن کفش جیر، اول صبر کنید که کفش ها خشک شوند و سپس با یک حوله تمیز و یا برس جیر، روی کفش بکشید. فراموش نکنید که باید برس و یا حوله را فقط در یک جهت حرکت دهید. این کار نه تنها سبب بلند شدن پرزها می شود، بلکه باعث از بین بردن آلودگی ها میشود. بعد از برس کاری، روی تمام لکه ها، پاک کننده جیر بکشید. با این کار بیشتر لکه ها از کفش به پاک کننده منتقل می شوند. با استفاده از برس جیر، برای ساییدگی ها، چندین بار روی آنها در جهت عقب و جلو بکشید.

روش های جالب برای تمیز کردن کفش,تمیز کردن کفش چرم,تمیز کردن کفشبرای تمیز کردن کفش مخملی نیاز به کف روی محلول‌های تمیز کننده دارید

چنانچه قصد تمیز کردن لکه های آب را روی کفش دارید، باید تمام کفش را با استفاده از یک تکه پارچه مرطوب، خیس کنید سپس آب اضافی را با استفاده از یک اسفنج خشک کنید. داخل کفش را با یک پاشنه کش، دستمال کاغذی سفید یا کاغذ روزنامه سفید پر کنید تا کفش حالتش را حفظ کند، همینطور اجازه دهید که کفش در منطقه ای که آفتاب و یا گرمای مستقیم ندارد خشک شود. در نهایت ، هنگامی که کفش خشک شد، در یک جهت با برش جیر آنها را برس کنید تا پرزها بخوابند. همیشه بعد از تمیزکردن کفش جیر، به آن محافظ جیر بزنید. برای تمیز کردن کفش های سوییت یکی از قدیمی ترین و متداول ترین روشها استفاده از سرکه است. به این منظور، کمی سرکه بر روی پارچه تمیز ریخته و کفش هایتان را به وسیله آن پاک کنید.

>> روش تمیز کردن کفش برزنتی:

به کالج ها و کتونی ها کفش های برزنتی نیز می گویند. این مدل کفشها از هر گروه سنی و جنسیتی طرفداران زیادی دارد. این کفش ها( کتونی ها و کالج ها) اکثرا بندی بوده و تمیز شدن بندهایشان نیز در ظاهر کفش بسیار اهمیت دارد و راه‌های ساده ای هم دارد. به عنوان نمونه یک ظرف کوچک مایع و کف از ترکیب آب و مایع دستشویی یا ظرفشویی و یا حتی پودر دستی تهیه کنید و بندهای کفش( کتانی و کالج) بمدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آن بیندازید، سپس آن ها را آبکشی کنید. اکنون نوبت تمیز کردن کفش برزنتی( کتانی و کالج) است. برای تمیز کردن ان ابتدا تمام سطح کفش را با یک برس نرم مثل برس کفش های جیر، برس کشیده تا آلودگی هایی مانند گل از روی آن پاک شود، سپس برای لکه های کثیف روی کفش برزنتی از ترکیب جوش شیرین و آب استفاده کنید( حدود یک لیوان خمیر درست کنیم) و یا همان ترکیبی که برای تمیز کردن بندها بکار بردید را برای تمیز کردن کفش برزنتی نیز استفاده کنید.

تمیز کردن کفش,نکات جالب در مورد تمیز کردن کفش,تمیز کردن کفش جیربرای تمیز کردن کفش اول باید کفش‌ها خشک‌شوند و سپس با یک حوله تمیز تمام روی کفشها بکشید

گرداوری: بخش مهارت های زندگی سرپوش

  • 15
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ابراهیم رئیسی,سید ابراهیم رئیسی ساداتی,فرزندان سید ابراهیم رئیسی بیوگرافی ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ آذر ۱۳۳۹

زادگاه:مشهد، ایران

دین:اسلام

ملیت:ایرانی

رشتهٔ تحصیلی:فقه و حقوق خصوصی

ادامه
صابر کاظمی,فعالیت های ورزشی صابر کاظمی,صابر کاظمی و افراد پشت خط زن بیوگرافی صابر کاظمی بازیکن والیبال (+جدیدترین تصااویر)

تاریخ تولد:  ۳ دی ماه سال ۱۳۷۷

محل تولد: شهرستان آق قلای استان گلستان

قد ۲:  متر و ۵ سانتی متر 

وزن: ۸۷ کیلوگرم 

پست:پشت خط زن

ادامه
سیامک خرمی,زندگینامه سیامک خرمی,عکسهای سیامک خرمی بیوگرافی سیامک خرمی بوکسور ایرانی + تصاویر

شروع فعالیت:سال ۱۳۶۲

پیشه:بوکسور 

ملیت:ایرانی

دانشگاه محل تحصیل:دانشگاه نپا

تحصیلات:دکترای تربیت بدنی و علوم ورزش

ادامه
امین رستمی,البوم امین رستمی,عکس امین رستمی خواننده بیوگرافی امین رستمی خواننده ی سبک پاپ (+ تصاویر)

زاده:۶  شهریور۱۳۵۹

زادگاه: اصفهان

پیشه: خواننده

ملیت: ایرانی

رشته تحصیلی:زیست شناسی بیوشیمی

ادامه
کمال کامیابی نیا,زندگی نامه کمال کامیابی نیا,کمال کامیابی نیا و همسرش بیوگرافی کمال کامیابی نیا بازیکن فوتبال کشور (+ تصاویر)

زادروز:۲۸ دی ۱۳۶۷

زادگاه:تهران

قد:۱٫۷۷ متر

پست:هافبک دفاعی

ملیت:ایرانی

ادامه
باران کوثری,فیلمهای باران کوثری,تصاویری از باران کوثری بیوگرافی باران کوثری بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

نام خانوادگی: کوثری

تاریخ تولد:۲۵ مهر ۱۳۶۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: دانش آموختهٔ رشته نمایش از هنرستان سوره

ملیت: ایرانی

ادامه
آتوسا,زندگی نامه آتوسا,آتوسا دختر کوروش بیوگرافی آتوسا دختر کوروش کبیر و مادر خشایارشا

زادروز:۵۵۰ (پیش از میلاد)

زادگاه:پاسارگاد

مرگ:۴۷۵ (پیش از میلاد)

محل مرگ:پارسه

آرامگاه:نقش رستم در کنار داریوش بزرگ

دودمان:هخامنشی

ادامه
امانوئل سویدنبرگ,تصاویر امانوئل سویدنبرگ,عکسهای امانوئل سویدنبرگ زندگینامه امانوئل سویدنبرگ فیلسوفی باهوش تر از انیشتین (+تصاویر)

زاده:۲۸ ژانویهٔ ۱۶۸۸

زادگاه:استکهلم،  امپراتوری سوئد

دوره:فلسفه قرن هجدهم

علایق اصلی:الهیات, علم, فلسفه

درگذشت:۲۹ مارس ۱۷۷۲ 

ادامه
آریا برزگر,بازیهای لیگ برتر آریا برزگر,بازی های تیم ملی آریا برزگر بیوگرافی آریا برزگر بازیکن فوتبال ایران (+ تصاویر)

زاده:۱۸ مهر ۱۳۸۱   

زادگاه:شیراز

ملیت:ایرانی

پست:مهاجم

قد:۱٫۸۹ متر

ادامه
ویژه سرپوش