جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۲۰۰۵۸

روش های جالب و مفید برای تمیز کردن کفش

تمیز کردن کفش,نحوه تمیز کردن کفش چرمی,روش تمیز کردن کفش جیربرای تمیز کردن کفش، از تمیزکننده فر، تمیزکننده توالت، تمیزکننده زهکش یا سفید‌کننده استفاده نکنید
یکی از نکات مهم در شیک پوشی شما، تمیز کردن کفش کثیف است. تمیز کردن کفش به جنس آن بستگی دارد. بی تردید طریقه تمیز کردن یک کفش چرمی با کفش نبوک برابر نیست. بنابراین در این رابطه باید اطلاعات کافی و درستی داشته باشید.

تمیز کردن کفش

تمیزی کفش ها در ظاهر افراد نقش بسزایی دارد. کتانی های سفید خیلی زود کثیف میشوند ، به همین منظور برای شستن و تمیز کردن کفش از ترفندهای مناسبی برای هر جنس استفاده کنید تا بتوانید کفش های خود را برای مدت طولانی تری بپوشید.

>> تمیز کردن کفش چرمی، چرم مصنوعی و پوست چرمی

ابتدا يک پارچه را با مخلوط محلول آب سرد و سرکه سفید، نم کنید و گرد و خاک روی کفش هایتان را پاک کنید. آنگاه دستمال را در آن خیس کرده ، آب اضافه دستمال را گرفته و روی سطح کفش بکشید. این کار سبب میشود همه لکه ها، به خصوص سفیدک های نمکی بر جا مانده روی کفش از بین برود. سپس کفش هایتان را کنار بگذارید تا کاملاً خشک شود. در مرحله بعدی برای تمیز کردن کفش از جنس چرم طبیعی توصیه میکنیم از واکس های تجاری و دستور العملی که روی آن نوشته شده است، استفاده کنید تا کفش هایتان تمیز شود. چنانچه مناسب با رنگ کفش خود، واکس ندارید،  میتوانید يک پارچه نرم را با محلول آب و مقدار کمی جوش شیرین نمدار کنید و به آرامی روی کفشهایتان بکشید. سپس کفشها را با يک پارچه نرم و تمیز خشک کنید.

پس از این که سطح کفشهایتان خشک شد، با دستمال خشک روی آن بکشید تا تمامی لکه ها پاک شوند. همچنین استفاده از واکس ماشین بر روی کفش های چرم خیلی مؤثر است و تمیز کردن آن ها را بسیار راحت تر می کند. سپس در این  مرحله از تمیز کردن کفش از جنس چرم مصنوعی باید یک پارچه نرم را با با کمی وازلین نمدار کنید و روی کفشهایتان بکشید. برای برق انداختن کفش هایتان کافیست چند قطره محلول شیشه پاک کن روی کفش اسپری کنید و دوباره با يک پارچه نرم پاک کنید. برای این که خراش از روی سطح چرم مصنوعی یا پوست چرم از بین برود، باید مقداری وازلین( ژلۀ پترولیوم) روی کفش بگذارید و سپس با دستمال نرم آنرا پاک کنید. سپس روی کفشهایتان را با استفاده از مقداری محلول شوینده شیشه اسپری کنید و با دستمال نرم پاک کنید.

فوت و فن هایی در مورد تمیز کردن کفش,تمیز کردن کفش,تمیز کردن کفش های جیربرای تمیز کردن کفش‌ به یک تکه پارچه، آب گرم، ماده شوینده، و یک مسواک قدیمی نرم احتیاج دارید

>> تمیز کردن کفش پارچه ای

 از انواع کفش پارچه ای میتوان به صندل های بندی، کفش پاشنه بلند بی بند یا کفش تخت اشاره کرد ولی این جنس کفش فارغ از فرم و استایلش، همیشه در معرض کثیف شدن قرار دارد و احتمالا احساس می کنید که تمیز کردن آنها هم چندان آسان نیست. ولی با داشتن صبر و حوصله به ساده ترین روش ممکن میتوانید کفش های پارچه ای خود را تمیز کنید. در وهله اول فراموش نکنید که این کفش ها را هرگز درون ماشین لباسشویی نیندازید چون قسمت های چرمی کفش های پارچه ای با استفده از چسب به بدنه کفش وصل شده اند و چسب در آن حجم از آب دوام نمی آورد و این امر سبب میشود قسمت های مختلف کفش از هم باز شوند.

با مقداری مایع ظرفشویی ، آب گرم و مسواک می توانید کفش های پارچه ای را بشویید و سپس با دستمال حوله ای خشک کنید. برای تمیز کردن کفش پارچه ای باید ابتدا آن را با دستمال حوله ای تمیز کنید تا هرگونه خاک و گل پاک شود. یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را با یک لیوان آب گرم در کاسه ای کوچک مخلوط کنید. بعد از آن مسواک قدیمی و کهنه را درون محلول خیس کنید و به آرام روی سطح کفش خود بمالید. توجه کنید که مسواک خیلی خیس نباشد.

در این مرحله از تمیز کردن کفش پارچه ای باید روی همه سطح کفش، مسواک را بکشید تا موجب از بین رفتن رنگ یک بخش نشود. سپس سطح کفش را با دستمال حوله ای خشک کنید تا تمامی رطوبت و خیسی گرفته شود و لکه روی کفشها نماند. در انتها کفش را در آفتاب بگذارید تا کاملاً خشک شود. از آب و مایع ظرفشویی برای کفش های مخملی استفاده نکنید. در عوض باید با شوینده های خشک لکه ها را تمیز کنید تا لکه های روی سطح پارچه مخملی از بین بروند.

>> تمیز کردن کفش جیر:

مردم، برای تمیز کردن کفش جیر بدون هیچ دلیل درستی دچار اضطراب می شوند. در واقع این کار خیلی ساده است. برای تمیز کردن کفش جیر، اول صبر کنید که کفش ها خشک شوند و سپس با یک حوله تمیز و یا برس جیر، روی کفش بکشید. فراموش نکنید که باید برس و یا حوله را فقط در یک جهت حرکت دهید. این کار نه تنها سبب بلند شدن پرزها می شود، بلکه باعث از بین بردن آلودگی ها میشود. بعد از برس کاری، روی تمام لکه ها، پاک کننده جیر بکشید. با این کار بیشتر لکه ها از کفش به پاک کننده منتقل می شوند. با استفاده از برس جیر، برای ساییدگی ها، چندین بار روی آنها در جهت عقب و جلو بکشید.

روش های جالب برای تمیز کردن کفش,تمیز کردن کفش چرم,تمیز کردن کفشبرای تمیز کردن کفش مخملی نیاز به کف روی محلول‌های تمیز کننده دارید

چنانچه قصد تمیز کردن لکه های آب را روی کفش دارید، باید تمام کفش را با استفاده از یک تکه پارچه مرطوب، خیس کنید سپس آب اضافی را با استفاده از یک اسفنج خشک کنید. داخل کفش را با یک پاشنه کش، دستمال کاغذی سفید یا کاغذ روزنامه سفید پر کنید تا کفش حالتش را حفظ کند، همینطور اجازه دهید که کفش در منطقه ای که آفتاب و یا گرمای مستقیم ندارد خشک شود. در نهایت ، هنگامی که کفش خشک شد، در یک جهت با برش جیر آنها را برس کنید تا پرزها بخوابند. همیشه بعد از تمیزکردن کفش جیر، به آن محافظ جیر بزنید. برای تمیز کردن کفش های سوییت یکی از قدیمی ترین و متداول ترین روشها استفاده از سرکه است. به این منظور، کمی سرکه بر روی پارچه تمیز ریخته و کفش هایتان را به وسیله آن پاک کنید.

>> روش تمیز کردن کفش برزنتی:

به کالج ها و کتونی ها کفش های برزنتی نیز می گویند. این مدل کفشها از هر گروه سنی و جنسیتی طرفداران زیادی دارد. این کفش ها( کتونی ها و کالج ها) اکثرا بندی بوده و تمیز شدن بندهایشان نیز در ظاهر کفش بسیار اهمیت دارد و راه‌های ساده ای هم دارد. به عنوان نمونه یک ظرف کوچک مایع و کف از ترکیب آب و مایع دستشویی یا ظرفشویی و یا حتی پودر دستی تهیه کنید و بندهای کفش( کتانی و کالج) بمدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آن بیندازید، سپس آن ها را آبکشی کنید. اکنون نوبت تمیز کردن کفش برزنتی( کتانی و کالج) است. برای تمیز کردن ان ابتدا تمام سطح کفش را با یک برس نرم مثل برس کفش های جیر، برس کشیده تا آلودگی هایی مانند گل از روی آن پاک شود، سپس برای لکه های کثیف روی کفش برزنتی از ترکیب جوش شیرین و آب استفاده کنید( حدود یک لیوان خمیر درست کنیم) و یا همان ترکیبی که برای تمیز کردن بندها بکار بردید را برای تمیز کردن کفش برزنتی نیز استفاده کنید.

تمیز کردن کفش,نکات جالب در مورد تمیز کردن کفش,تمیز کردن کفش جیربرای تمیز کردن کفش اول باید کفش‌ها خشک‌شوند و سپس با یک حوله تمیز تمام روی کفشها بکشید

گرداوری: بخش مهارت های زندگی سرپوش

  • 15
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
آرش فردوسی,بیوگرافی آرش فردوسی,زندگینامه آرش فردوسی بیوگرافی آرش فردوسی کارآفرین موفق ایرانی – آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ اکتبر ۱۹۸۵

زادگاه:اوورلند پارک، کانزاس، ایالات متحده

ملیت:آمریکایی ایرانی تبار

شناخته شده برای:تاسیس دراپ باکس

وضعیت تأهل:مجرد

ادامه
عکس های محمد اسلامی,محمد جواد اسلامی,زندگی نامه محمد اسلامی بیوگرافی محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

دین:اسلام

ادامه
آهنگ های پرواز همای,پرواز همای اشعار,کنسرت پرواز همای بیوگرافی پرواز همای و آثار این خواننده ی سنتی (+ تصاویر)

زاده:۲۰ بهمن ۱۳۵۸

زادگاه:احمدسرگوراب گیلان

ملیت:ایرانی

پیشه:خواننده

فارغ التحصیل:لیسانس رشته شعر و آهنگ

ادامه
حضرت الیاس,زندگینامه حضرت الیاس,بیوگرافی حضرت الیاس زندگینامه حضرت الیاس یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل

زاده:سال ۹۰۰ پیش از میلاد

زادگاه:احتمالا تیشبه

درگذشت:سال۸۴۹ پیش از میلاد

معجزات:زنده گرداندن مردگان، پایین آوردن آتش از آسمان و ورود به بهشت پیش از مرگ

ستایش شده در:یهودیت، مسیحیت، اسلام

ادامه
زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلی بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۴ بیرجند

زادگااه:بیرجند

ملیت:ایرانی

حزب سیاسی:مستقل

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در شهر بیرجند در سال ۱۳۴۴ دیده به جهان گشود. پدر او که در حال حاضر در قید حیات نیست؛ در حوزه ی کشاورزی فعالیت داشت و در دروس حوزه به صورت مقدماتی تحصیل کرده بود و به عنوان روحانی محل شناخته میشد. وی دارای سه برادر میباشد که یکی از آن ها درگذشته است.

ادامه
مزدک میرعابدینی,بیوگرافی مزدک میرعابدینی,زندگینامه مزدک میرعابدینی بیوگرافی مزدک میرعابدینی، بازیگر و کارگردان سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ فروردین ۱۳۵۵

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر سینما و تلوزیون، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده

سالهای فعالیت:۱۳۸۷- تاکنون

همسر:ندا صارمی منفرد

ادامه
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
ویژه سرپوش