چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۲۷

بهترین روشهای لاغر کردن ساق پا با ورزش (+ تصاویر)

لاغر کردن ساق پا,ورزشهای مناسب برای لاغر کردن ساق پا,ورزش بدنسازی برای لاغر کردن ساق پابرای  لاغر کردن ساق پا باید ابتدا برنامه‌ریزی برای کاهش کالری دریافتی داشته باشید
لاغر کردن ساق پا آرزوی خیلی هاست. شاید یک نفر با این که اندام مناسبی دارد ولی پاهای چاقی دارد. فرم نامناسب ساق پاها سبب می شود تا از پوشیدنِ لباس هایی که شخص دوست دارد ، محروم شود. تغییر ماهیچه های ساق پا کار بسیار مشکلی بنظر می رسد ولی غیرممکن هم نیست.

انواع ورزش برای لاغر کردن ساق پا

در صورتیکه پاهایتان چاق و بد فرم هستند بدون عمل های جراحی میتوانید به فرم ایده آل خود برسید. برخی ها با این که اضافه وزن، دارند ولی از داشتن ساق پای درشت و چاق خود رنج می برند. فرم نامناسب ساق پا سبب می شود تا از پوشیدنِ لباس هایی که دوست دارند، محروم شوند. تمرینات ساده و موثری هستند که برای لاغر کردن ساق پا به هیچ تجهیزاتی نیاز ندارند و امکان دارد کمی طول بکشد تا به شکل عالی ساق های پایتان را درست کنید چون آنها به ورزش به اندازه دیگر ماهیچه ها واکنش نمی دهند ولی به هر حال سازگاری کلید موفقیت است. 

* لاغر کردن ساق پا با دوچرخه سواری:

دویدن، دوچرخه سواری و پیاده روی کردن از ورزش هاییست که باعث کاهش چربی و خوش فرمی ساق پا می شود. این تمرین ها کمک می کند تا چربی اضافه ساق پا شما سوخته و پاهایتان عضله ای و بدون چربی اضافه شوند. یکی از بهترین ورزش های هوازی برای لاغر کردن ساق پا دوچرخه سواری است. دوچرخه سواری آرام به کسانی که تازه کار هستند بسیار کمک می کند و همچنین فشار زیادی به زانو نمی آورد. دوچرخه سواری همچنین باعث میشوند این عضله ها در پا قوی شود.

راههای لاغر کردن ساق پا,لاغر کردن ساق پا,لاغر کردن ساق پا با تمرین لانگیکی از بهترین ورزش های هوازی برای لاغر کردن ساق پا دوچرخه سواری است

* کار با وزنه برای لاغر کردن ساق پا:

اگر ساق پایتان فرم و شکل خاصی ندارد، تمرین با وزنه روشیست که به لاغری کلی بدن و فرم گرفتن ساق هایتان کمک خواهد کرد. عضلات کالری بیشتری نسبت به چربی می سوزانند. کار با وزنه های سبک کمک می کند تا بدون درشت شدن بدنتان، لاغر شده و به عضلات خود شکل دهید. برای لاغر کردن ساق پا ابتدا بایستید و به عرض شانه پاها را باز کنید، انگشتان پا را مقداری به طرف خارج بدن روی زمین قرار دهید. در حالیکه بین دو مچ دست یک دمبل را نگه داشته اید به حالت اسکات پایین بروید. آنگاه دوباره بلند شوید در سراسر حرکت ارتباط وزنه با قفسه سینه را حفظ کنید. هنگامی که به پایین ترین مرحله حرکت میرسید آرنج ها باید بالای زانوها قرار بگیرند. باید با فشار پاشنه ها برای بازگشت به حالت ایستاده نیز خود را بلند کنید.

تمرین اسکوات برای لاغر کردن ساق پا,روش لاغر کردن ساق پا,لاغر کردن ساق پا با وزنه,لاغر کردن ساق پااگر ساق پایتان فرم خاصی ندارد، تمرین با وزنه روشی برای لاغر کردن ساق پا است

* لاغر کردن ساق پا با حرکت لانج از بغل:

این حرکت توسط ورزشکاران به خصوص برای افزایش قدرت در عضلات دورکننده لگن، نزدیک کننده لگن،  چهار سر ران و لاغر کردن ساق پا مورد استفاده قرار می گیرد. در عین حال، در حرکات از پهلو قدرت انفجاری را نیز افزایش می دهد. برای انجام این تمرین صاف بایستید و کمی زانو و باسنتان را خم کنید. سپس پاهایتان را به اندازه عرض شانه هایتان باز کنید و سر و عضلات سینه را رو به جلو نگه دارید. یک گام به پهلو  به فاصله ۶۰ الی ۹۰ سانتیمتر بردارید.  پای مخالفتان باید به طور کامل صاف و کشیده شود. پای تحت تمرین را رو به بیرون چرخش دهید و زانویتان را خم کنید تا جایی که ران به موازات زمین برسد. بعد از کمی مکث، با نیروی پای خم شده زانویتان را صاف کنید و به موقعیت شروع بازگردید.
 

لاغر کردن ساق پا,لاغر کردن ساق پا با وزنه,لاغر کردن ساق پا و راناگر قصد لاغر کردن ساق پا دارید حرکت لانج از بغل انجام دهید

* لاغر کردن ساق پا با حرکت ساق پا:

این حرکت برای درگیر کردنِ عضلات ساق و لاغر کردن ساق پا فوق العاده مؤثر است. خوش بختانه میتوانید این تمرین را با سه فرم مجزا تکرار کنید و عضلات داخلی و بیرونیِ ساق پایتان را درگیر کنید. پیشنهاد ما اینست که این حرکت را۳۰ بار تکرار کتنید. برای انجام این حرکت از تمرینات لاغر کردن ساق پا ابتدا دست هایتان را به طرف دیوار بگیرید؛ یک بار پاها را صاف بگذارید و روی پنجه بلند شوید؛ سپس چند ثانیه در همین حالت بمانید و دوباره به وضعیت اولیه بازگردید ومجددا حرکت را تکرار کنید؛ همین حرکت را نیز به دو شکل دیگر می توانید انجام دهید:یک دفعه انگشتان پایتان را به سمت بیرون بگذارید؛ بار دیگر انگشتان پا را به طرف داخل بگذارید تا از ساق پای شما عضله دیگری درگیر شود.

لاغر کردن ساق پا با ورزش,لاغر کردن ساق پا,نحوه لاغر کردن ساق پاحرکت ساق پا برای درگیر کردنِ عضلات ساق و لاغر کردن ساق پا فوق العاده مؤثر است

* پلانک و اعمال فشار روی پاها برای لاغر کردن ساق پا:

پلانک یکی از بهترین حرکات ورزشی برای لاغر کردن ساق پا است؛ حرکت پلانک چند روش مختلف دارد. این حرکت بر قسمت های مختلف بدن مانند شکم، شانه ها، سینه، کمر و گردن نیز اثر می گذارد. در صورتیکه مبتدی هستید از ۱۰ ثانیه شروع کنید و کم کم حرکت و مدت زمان پلانک خود را بیشتر کنید، برای اشخاص حرفه ای، مدت زمان انجام این حرکت ۵ دقیقه است. در پلانک باید روی کف دست ها و نوک انگشتان پا قرار گرفته و بدنتان را به حالت کشیده نگه دارید. معمولاً در این حرکت سر رو به جلو است. در مواردی که نمی توانید به کف دست های خود فشار زیادی وارد کنید، میتوانید برای تکیه گاه از ساعد و آرنج خود استفاده کنید.

روش لاغر کردن ساق پا,لاغر کردن ساق پا با وزنه,لاغر کردن ساق پاپلانک یکی از بهترین حرکات ورزشی برای لاغر کردن ساق پا به شمار می رود

* لاغر کردن ساق پا با حرکت کشش ساق پا:

انجام حرکت کششیِ ساق پا سبب می شود تا عضلات ساق پای شما کشیده شده و همینطور برای لاغر کردن ساق پا مفید می باشد. برای انجام این حرکت در منزل، ابتدا وزنتان را روی دیوار بیندازید و تعادل خود را حفظ کنید.دست هایتان را روی دیوار قرار دهید؛ پای سمت راستتان را جلوی دیوار قرار داده و پای چپ را به سمت عقب بکشید؛ تا حدی که کشش عضلات پشت پا را کاملا احساس کنید به طرف دیوار خم شوید؛ به مدت ۳۰ ثانیه در همین حالت مانده و سپس پای خود را جابجا کنید؛ یعنی پای چپتان را این بار جلوی دیوار قرار داده و پای راست را به سمت عقب ببرید. توجه کنید که زانوی پای پشتی را در حین انجام حرکت، خم نکنید.

لاغر کردن ساق پا,ورزشهای مناسب برای لاغر کردن ساق پا,لاغر کردن ساق پا با ورزشلاغر کردن ساق پا می‌تواند تاثیر زیادی در خوش فرم شدن بدن و زیبایی کلی افراد داشته باشد

* لاغر کردن ساق پا با تمرین لانگ (Lunge):

جامع ترین دامنه حرکتی برای ورزش پا، تمرین لانگ نام دارد؛ چراکه این تمرین عضله های چهار سر ران و همسترینگ را تقویت و در عین حال سبب لاغر کردن ساق پا و ناحیه ی سرینی باسن می شود. برای یک تمرین لانگ کامل و بی نقص اول باید صاف بایستید و دستان خود را برای تعادل بیشتر روی لگن خود بگذارید. پای راستتان را جلو بگذارید و سپس پای چپ را به همان اندازه عقب ببرید. حالا پای راست خود را از زانو خم کنید و تا جایی پایین بیایید که زانوی شما زاویه ۹۰ درجه بسازد. برای جلوگیری از آسیب مطمئن شوید که زانوی پای راست شما از مچ پایتان جلوتر نرود و کاملاً در یک راستا قرار بگیرند. سنگینی وزن خود را روی پاشنه ها یتان بیاندازید. با فشار به پائین به موقعیت قبلی خود برگردید. وقتی این حرکت را چند مرتبه تکرار کردید، به سراغ پای چپ بروید و همین ترتیب را اجرا کنید.

نحوه لاغر کردن ساق پا,لاغر کردن ساق پا,لاغر کردن ساق پا با تمرین لانگبرای لاغر کردن ساق پا علاوه‌بر رژیم غذایی، لازم است که تمرین لانگ را انجام دهید

* تمرین اسکوات برای لاغر کردن ساق پا:

 یکی از برترین تمرینات برای قوی کردن و لاغر کردن ساق پا، حرکت اسکوات می باشد. همینطور این حرکت برای رفع کمر درد بسیارعالی است. برای انجام این حرکت ابتدا پاهایتان را به شکل ۷، هم اندازه یا کمی بیش از طول شانه باز کنید. صاف بیاستید و در حالت تعادل، وزنه را پشت گردن بگیرید. کمی خم شوید و قفسه سینه را بالا ببرید و به جلو نگاه کنید، نفس عمیق بکشید و اسکوات را شروع کنید. در این حرکت باید زانو در زاویه ۹۰ درجه و بدن در حالت ۴۵ درجه قرار بگیرد. در اسکوات زدن باید به به قسمت هایی چون ران و ساق پا فشار وارد شود که ساق پا در اثر تکرار تمرینات لاغر می شود. چنانچه در طی تکرار این حرکت، زانو درد گرفتید، بدانید که اسکوات را بدرستی انجام نمی دهید.

لاغر کردن ساق پا و ران,راههای لاغر کردن ساق پا,لاغر کردن ساق پایکی از برترین تمرینات برای قوی کردن و لاغر کردن ساق پا، حرکت اسکوات می باشد

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 26
  • 10
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش