چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۳۸

بیوگرافی هوروش بند یکی از گروههای موسیقی پاپ (+ تصاویر)

هوروش بند,بیوگرافی هوروش بند,تشکیل هوروش بندگروه هوروش بند
گروههای موسیقی پاپ زیادی در سالهای اخیر، در عرصه موسیقی کشور ظهور کرده اند که بعضی از آن ها با موفقیت هایی همراه بوده اند. گروه هوروش بند یکی از این گروهای موسیقی است. هوروش بند گروه بسیار موفقی هست که نخستین آهنگشان را در سال ۹۵ منتشر کردند و در زمان بسیار کمی معروف شدند.

چکید ای از بیوگرافی مهدی دارابی(هوروش بند)

نام:مهدی دارابی

متولد:۱۷ مرداد ۱۳۷۲

زادگاه:کوهدشت

فعالیت:خوانندگی

ملیت:ایرانی

شروع فعالیت در هوروش بند: از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ماجرای اسم هوروش بند,هوروش بند,آهنگ های معروف هوروش بندکنسرت های هوروش بند

چکیده ای از بیوگرافی مسعود جهانی (هوروش بند)

نام: مسعود جهانی

زاده:۱۰ خرداد ۱۳۶۶

زادگاه: تبریز

ملیت: ایرانی

سمت: تنظیم کننده و خواننده

شروع فعالیت در هوروش بند: از سال ۱۳۹۵ تاکنون

بیوگرافی هوروش بند

هوروش، شناخته شده با نام هوروش بَند، یک گروه موسیقی ایرانی در موسیقی پاپ است. این گروه از دو عضو به نام های مهدی دارابی و مسعود جهانی تشکیل شده است. گروه هوروش بند فعالیت خود را از بهمن ماه ۱۳۹۵ در حوزهٔ موسیقی آغاز کرد. همینطور حمید فریزند هم مدیر برنامه و تهیه کننده این گروه است و ترانه برخی از آثار نیز کار اوست.

زندگینامه هوروش بند,ایده ساخت گروه هوروش بند,هوروش بندتصاویر کنسرت هوروش بند

تنها خواننده گروه هوروش بند، مهدی دارابی میباشد که در تاریخ ۱۷ مردادماه ۱۳۷۲ در تهران به دنیا آمده است. این خواننده جوان اصالتا اهل کوهدشت لرستان است. مهدی دارابی پیش از فعالیت در قالب این گروه با مسعود جهانی سابقه خوانندگی داشت و هوروش بند نخستین تجربه وی در این زمینه نبود. مهدی دارابی سه قطعه« ازت خاطره دارم»،« به من سر بزن» و« تو حالت ناخوشه» را در روز ۱۸ خرداد سال ۱۳۹۲ به صورت هم زمان منتشر کرد و این آثار نخستین تجربه جدی او در عرصه موسیقی بود.

هوروش بند,اوج گرفتن هوروش بند,اولین کنسرت مهدی دارابی هوروش بنداعضای گروه هوروش بند

یکی از اعضای گروه هوروش بند که در تاریخ ۱۰ خرداد سال ۱۳۶۶ متولد شده است مسعود جهانی می باشد. این هنرمند جوان اصالتا اهل تبریز است و در گروه هوروش باند سمت تنظیم کننده و خواننده را دارد. مسعود جهانی آموختن موسیقی را از سن ۱۴ سالگی شروع کرده است. وی فرزند شهید است و در سال ۸۵ یعنی در سن ۱۹ سالگی در رشته داروسازی دانشگاه اصفهان پذیرفته شد. او یک گروه موسیقی در این دانشگاه و هم زمان با تحصیل تشکیل داد ولی برای کار اجرا با مشکل اداره ارشاد روبرو شد. پس از گذراندن یکی دو ترم از رشته داروسازی در سال ۸۵، بنا به علاقه و مدت زمانی که بکار یادگیری و اجرای موسیقی اختصاص می داد، از ادامه تحصیل انصراف داد و البته ازدواج هم کرد.

کنسرت هوروش بند,هوروش بند,زندگی نامه هوروش بندمهدی دارابی (هوروش بند)

تشکیل هوروش بند

بند هوروش در سال ۱۳۹۵ با همکاری مسعود جهانی، مهدی دارابی و آرش عدل پرور و مسیح شکل گرفت و با تک آهنگ به یاد تو می افتم شروع به فعالیت کرد که موفق ترین آنها شامل آخر منو به باد، به کی پز می دی، ماه دلم، خنک شد دلت و فاصله نه است. هوروش بند در تاریخ ۲ شهریور ۱۳۹۶ برای نخستین بار در جزیره کیش به روی صحنه رفت.

فعالیت های هوروش بند,بیوگرافی مهدی دارابی,هوروش بندمسعود جهانی در گروه هوروش بند

ماجرای اسم هوروش بند

مهدی دارابی و مسعود جهانی برای گروه شان به دنبال نام مناسبی بودند، آنها خیلی اتفاقی با کلمه (هوروش) مواجه می شوند و این نام را برای گروه انتخاب می کنند اما بعدها می فهمند که:این کلمه هوروش نبوده بلکه در اصل (هور وَش) بوده است و به معنای فروزان مثل خورشید است.! اما آنها همان هوروش را برای ادامه کار در نظر می گیرند.

هوروش بند,بیوگرافی مهدی دارابی,بیوگرافی مسعود جهانیتصاویر مهدی دارابی یکی از اعضای گروه هوروش بند

ایده ساخت گروه هوروش بند

مسعود جهانی در خصوص تشکیل گروه هوروش بند می گوید، که همیشه دلم می خواست یک گروه تشکیل دهم و در تمام موفقیت های این گروه سهیم باشم. یک روز مهدی دارابی را در جمعی دوستانه دیدم که سنتی می خواند. حمید فریزند در آن زمان مدیر برنامه مهدی دارابی بود که از پیشنهاد تشکیل گروه استقبال کرد که سبب شد گروه هوروش باند تشکیل شود. پس از پیگیری های حمید فریزند آهنگ یاد تو می افتم را منتشر کردیم که اولین قطعه ای بود که باعث شد با شرکت ققنوس قرارداد ببندیم. ما با همکاری هم یک اتاق فکر داریم و روی عکس کاورهای آهنگ و تیزرهای آهنگ کار می کنیم که مجید فرهبد ایده ی این بخش را داد. بخش شعر ملودی بر عهده آرش است و البته مهدی دارابی آهنگسازی های عجیب و غریب را انجام می دهد و بخش تنظیم نیز از ایده های من است. اما در تصمیم گیری های گروهی آرش، حمید، مهدی و مجید شرکت دارند. قبلا تصمیم ها دلی بود ولی اکنون هدفمند کار می کنیم.

اولین کنسرت مهدی دارابی هوروش بند,هوروش بند,ماجرای اسم هوروش بندمسعود جهانی تنظیم کننده موسیقی هوروش بند

اوج گرفتن هوروش بند

یکی از گروه هایی که در تابستان پرخبر ۹۶ به استیج راه پیدا کرد و شهریورماه چهار اجرا در تهران داشت، هوروش بند بود ولی این گروه نسبت به سایر خواننده ها داستان متفاوتی دارد. «مسعود جهانی» یکی از تنظیم کننده های جوان موسیقی است که با خوانندگان مختلفی طی چند سال اخیر همکاری موفقی انجام داده است. آن ها در ادامه قطعات «مجنون» و «آخر منو به باد داد» را به مخاطبانشان ارائه کردند ولی اتفاق ویژه برای هوروش در قطعه «به کی پُز میدی؟» رخ داد. آهنگی که سبب شد دایره شنوندگان این گروه نوپا گسترده تر شود و برای برگزاری کنسرتشان مسیر را هموارتر کرد.

سایر کارهای این گروه تا شهریور ۹۶ شامل «ماه دلم»، «عاشقم»، «خنک شد دلت» و «فاصله نه» بود. نکته دیگر درباره هوروش بند این است که این گروه علاوه بر تولید محتوا برای خودش تأمین کننده کلام و موسیقی چهره های مختلف بازار است و به عبارت دیگر این گروه چند تولیدکننده دارد که در کنار هم جمع شده اند.

کنسرت هوروش بند,زندگی نامه هوروش بند,هوروش بندعکس مهدی دارابی از خوانندگان گروه هوروش بند

خوانندگی مسعود جهانی در قطعه «مجنون»

مجنون دومین اثر هوروش بند بود که منتشر شد و مسعود جهانی در این مورد می گوید:“بسیار علاقه مند بودم که اگر زمانی قصد خواندن داشتم، یک نوع موسیقی خوب و استاندارد باشد و برای همین با مهدی دارابی در قطعه «مجنون» همخوانی داشتم. از افردی که ما را در این اثر یاری کردند، بخصوص مهدی آذر عزیز، کیارش حسن زاده، محمدحسین توتونچیان، شهاب رمضان و مهدی فرهبد عزیز تشکر بی پایان میکنم. بزرگترین هدیه از طرف شما به گروه هوروش، رضایت و حمایت شما می باشد. امیدوارم که این قطعه را دوست داشته باشید.”

هوروش بند,فعالیت های هوروش بند,زندگینامه هوروش بندتصویر مهدی دارابی (گروه هوروش بند)

حضور مهدی دارابی در دورهمی

مهدی دارابی که از اعضای گروه هوروش بند بود در برنامه تلوزیونی دورهمی، به مجری گری مهران مدیری حضور پیدا کرد و دو قطعه از آثارش را بر روی صحنه اجرا کرد.

اولین کنسرت مهدی دارابی هوروش بند

مهدی دارابی (هوروش بند) در برنامه دورهمی گفت: در جزیره کیش اولین کنسرت من برگزار شد و پیش از آن هرگز به روی استیج نرفته بودم و از شدت استرس داشتم سکته می کردم! ولی وقتی به استیج وارد شدم اوضاع به حالت عادی برگشت و آرامشم را حفظ کردم. انرژی که حضار به من می دادند خیلی خوب بود.

بیوگرافی هوروش بند,هوروش بند,تشکیل هوروش بندمهران مدیری و مهدی دارابی از اعضای هوروش بند

آهنگ های معروف هوروش بند

افرادی چون مسیح و آرش عدل پرور( AP)، حمید فریزند و مهدی دارابی تمام قطعات و آهنگ های گروه هوروش بند را تهیه و تنظیم می کنند. همینطور یکی از معدود گروه هایی که در زمینه موسیقی با گذشت یک سال به شهرت رسیدند گروه هوروش بند بودند و البته ناگفته نماند که بیشتر کنسرت های این گروه با استقبال خوب مخاطبان و مردم مواجه شده است. برخی از قطعات و آهنگ های محبوب گروه هوروش بند عبارتند از:

* آهنگ« آخر منو به باد داد»

* آهنگ« به کی پز می دی»

* آهنگ« ماه دلم»

* آهنگ« خنک شد دلت»

* آهنگ« فاصله نه»

* آهنگ« ماه پیشونی»

ایده ساخت گروه هوروش بند,اوج گرفتن هوروش بند,هوروش بندخواننده هوروش بند

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 16
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ویژه سرپوش