دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
۱۰:۵۴ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۳۰۶۷۸
اشتغال و تعاون

درآمد میلیونی از راپل در کشور های حوزه خلیج فارس با شرکت جهان فرود

آشنایی با کار در ارتفاع :

ممکن است با شنیدن کلمه کار در ارتفاع تصوری وحشتناک از ارتفاع و افرادی که راپل انجام می دهند، داشته باشید. این کار با توجه به رعایت نکات ایمنی و تجربه و تخصص افراد ماهر صورت میگیرد. این حرفه علاوه بر خطرات احتمالی، یکی از شغل های پرخطر نیز محسوب می شود. افراد بسیار اندکی هستند که در این حرفه مشغول به کار می باشند. با این حال؛ این حرفه نیاز به وقت و هزینه زیادی ندارد. به همین دلیل افراد علاقه مند به راپل می توانند با گذراندن دوره های آموزشی؛ تخصص لازم جهت انجام این کار را بدست آورند. ایرتا در سال ۱۹۹۴ راهنمای کار با طناب در ارتفاع (راپل) را منتشر کرده است.

از جمله راهنمایی های ایرتا در رابطه با کار در ارتفاع و استفاده از طناب شامل موارد زیر می شود:

۱_ارائه راهنمایی استفاده از ابزارها و ادوات مرتبط با این حرفه

۲_ ارائه راهکارهایی برای کارکنان این حرفه و استفاده کنندگان روش های کار با طناب

۳_ شرکت هایی که از قوانین ایرتا پیروی می کنند، باید مورد بررسی و رسیدگی های مختلف قرار بگیرند.

۴_ شرکت ها باید از لحاظ کیفی و فنی راپل کار؛ مورد بررسی قرار بگیرند.

۵_ تمامی افرادی که از سال ۱۹۹۲ وارد این حرفه و حوزه صنعتی می شوند، باید دوره های آموزشی مختلف ایرتا را بگذرانند.

هم اکنون این حرفه به علت درآمد میلیونی که دارد؛ در میان بسیاری از جوانان محبوبیت پیدا کرده است. افرادی که علاقه مند به استخدام و مشارکت در این حرفه هستند؛ می توانند به شرکت های معتبر و مطمئن در این زمینه مراجعه کنند.

اخبار اشتغال و تعاون, اشتغال و تعاون,آشنایی با کار در ارتفاعپیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب و بدون داربست

هزینه آموزش و درآمد کار در ارتفاع با بیمه :

افرادی که در زمینه کار در ارتفاع مانند: راپل ، فعالیت می کنند؛ ابتدا باید تمامی دوره های آموزشی این حرفه را پشت سر بگذارند. این آموزش ها باعث آمادگی بیشتر و آشنایی افراد با این حرفه می شود. آموزش های مربوط به این حرفه توسط متخصصین مجرب و بین المللی با ارائه مدرک معتبر صورت می گیرد. البته آموزش این حرفه در شرکت های مرتبط این کار بدون ارائه مدرک هم انجام می شود. 

میزان هزینه آموزش این حرفه از ۵ الی ۱۵ میلیون است. بالاترین رقم هزینه آموزش راپل مربوط به ارائه مدرک می‌باشد. حقوق هر فرد راپل کار بر اساس بزرگی و کوچکی پروژه و مبتدی و حرفه‌ای بودن راپل کار و میزان سختی کار محاسبه می شود. میانگین حقوق و دستمزد هر فرد در این حرفه از۳۰ الی ۵۰ میلیون در ماه تعیین شده است. البته میزان درآمد این حرفه با توجه به شرایط کار و ارزش خاصی که در دیگر کشور‌ها دارد، متفاوت است. میزان حقوق دریافتی کارکنان کار در ارتفاع در کشورهای حوزه خلیج فارس مانند: عمان و کویت بر اساس خدمات متفاوت نماشویی و آب بندی نما از ۵۰ میلیون تا ۲۰۰ میلیون تومان در ماه می‌باشد.

یکی از موضوعات مهم در خصوص کار در ارتفاع ؛  صدور بیمه برای افراد شاغل در این حرفه  است. به علت خطرات احتمالی و شرایط متفاوت این شغل؛ بیمه موضوع بسیار مهم و اساسی در این حرفه محسوب می‌شود. یکی از مهمترین نوع بیمه در این حرفه، بیمه مسئولیت ساختمانی است. این بیمه نامه در هنگام ساخت و ساز یک پروژه عمرانی و ساختمانی تهیه می شود. بیمه مسئولیت ساختمانی از طرف کارفرما برای کارگران و کارکنان پرداخت می گردد. نام دیگر آن؛ بیمه حوادث ساختمانی است. این بیمه نامه شامل خسارت های احتمالی هنگام ساختمان سازی مانند: هزینه های پزشکی، نقص عضو و فوت می گردد.

هزینه آموزش و درآمد کار در ارتفاع با بیمه,میزان هزینه آموزش,پیچ کردن سنگ نماپیچ کردن سنگ نما

تفاوت استفاده از کار با طناب در ارتفاع و داربست:

برای آشنایی بیشتر با راپل می توانیم مثالی در این زمینه بزنیم. تصور کنید شما می خواهید با کار در ارتفاع برجی در ایران را نماشویی کنید یا برای یک ساختمان پیچ رولپلاک نما انجام دهید. شما می توانید با استفاده از طناب و صرف هزینه و زمان کمتر نسبت به نصب داربست؛ این امور را انجام دهید. در واقع نصب داربست اقدامی نامناسب و غیر اصولی می باشد. از نظر صرفه جویی در زمان نیز، استفاده از راپل گزینه مناسب تری است. شما برای انجام نماشویی توسط داربست باید مدت زمان طولانی تری را صرف کنید. یعنی علاوه بر مدت زمانی که کارگران برای شست و شوی نما نیاز دارند؛ باید مدت زمانی را نیز صرف بستن و جمع آوری داربست کنند. این درحالیست که شما با استفاده از راپل هنگام کار در ارتفاع زمان کمتری را صرف خواهید کرد. 

با توجه به آنچه ذکر شد؛  نتیجه میگیرم استفاده از روش طناب یا راپل در زمینه کار در ارتفاع خیلی مقرون به صرفه تر نسبت به استفاده از داربست می باشد. 

خدمات پیچ و رولپلاک,پیچ و رولپلاک نمای ساختمان جهان فرود,فعالیت های راپل کارکار در ارتفاع راپل جهانف رود

خدمات ساختمانی مرتبط با کار در ارتفاع :

همانطور که در موارد فوق ذکر شد؛ ما  تلاش کردیم شما را تا حدودی با حرفه جدید و نوین کار در ارتفاع و میزان درآمد و آموزش این حرفه آشنا کنیم. امروزه به علت افزایش ساختمان ها و آپارتمان های بلند؛ شست و شوی نمای ساختمان به یک دغدغه تبدیل شده است. ضمن اینکه نماکاری ساختمان نیز بسیار مهم می باشد. به علت ارتفاع زیاد ساختمان ها؛ عموما از افراد متخصص در زمینه کار با طناب استفاده می شود که دوره دیده و دارای مدرک هستند. این شیوه نوین و جدید جایگزین ارائه خدمات داربست شده است، زیرا کار در ارتفاع با داربست از ایمنی کمتری نسبت به راپل برخوردار می باشد. افرادی که در حیطه کار با طناب در ارتفاعات فعالیت دارند، به راحتی می توانند با استفاده از طناب ها به قسمت های  مختلف ساختمان دسترسی پیدا کنند.

میزان هزینه آموزش,پیچ کردن سنگ نما,تفاوت استفاده از کار با طناب در ارتفاع و داربستپیچ و رولپلاک نما در کرج

ایا در کشورهای خارجی هم نمای ساختمان را پیچ و رولپلاک میکنند؟ 

در کشورهای خارجی و یا حوزه خلیج فارس اکثر نماها شیشه ای و سیمانی است و کم پیدا میشود کسی نما را سنگ بکند و اگر هم سنگکاری انجام شود بسیار ایمن و با اصول خاصی انجام میدهند تا سنگ روی سر خودشان نیوفتد. پیچ و رولپلاک سنگ نما در کشور ما یکی از پر مخاطب ترین خدمات است. به دلیل بالا بودن مرگ و میر بر اثر ریزش سنگ و حتی خسارت روی ماشین کم کم تمام مدیران ساختمان سازنده ها روی به پیچ کردن سنگ نما اوردهند.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما

قیمت این خدمات چه در تهران و چه در کرج هیچ تفاوتی باهم ندارند. به همین دلیل میتوانید با تماس باما به راحتی در هرمنطقه از ایران هستید خدمات پیچ و رولپلاک نمای خود را به ما بسپارید. این خدمات به صورت طناب و بدون داربست انجام میگیرد.

از جمله فعالیت هایی که توسط راپل کار انجام می شود؛ شامل موارد زیر است: 

۱_ شست و شوی نمای ساختمان

۲_ تمیز کردن سازه ها

۳_ پیچ رولپلاک نما

۴_پیچ رولپلاک نمای ساختمان

۵_ آب بندی نما

۶_ عایق کاری نمای ساختمان

۷_ تعمیر و بازسازی ریزش سنگ نما

۸_ بررسی وضعیت نمای ساختمان

۹_روغن کاری کابل ها

۰۱_ رنگ آمیزی سازه های فلزی در ارتفاعات

۱۱_ بررسی دودکش ها

۲۱_ بررسی دستگاه ها و برج های خنک کننده

مهم ترین اصل در حیطه کار در ارتفاع رعایت نکات ایمنی از طرف کارگران و کارکنان می باشد. عدم توجه به این نکات ایمنی در این حرفه باعث خطراتی غیر قابل جبران، سقوط کارگران یا کارکنان، سقوط وسایل از ارتفاع به سمت پایین، صدمه دیدن عابران و وسایل نقلیه می شود. 

منبع خبر:  پیچ و رولپلاک نمای ساختمان جهان فرود

  • 13
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۱۴
غیر قابل انتشار: ۱۵
جدیدترین
قدیمی ترین
علاوه بر ایران در سایر کشورهای جهان امروزه کار در ارتفاع بدون داربست و به کمک طناب محکم طرفداران زیادی پیدا کرده است و اکثر افراد دوست دارند کارشان با اصول و روش جدید نوین انجام شود و به همین دلیل صاحبان ساختمانی برای یافتن شرکتهای معتبر خدمات نما و استفاده از راپل کاران تلاش می نمایند و به دنبال شرکتهای با سابقه کاری بالا با نیروهای توانمند و آموزش دیده می گردند. اما در بین همه ی شرکتهای معتبر خدمات نما شرکت جهان فرود با سالها تجربه در زمینه ی انجام عملیات مختلف کاری در بخش های مختلف نمای ساختمان بدون استفاده از داربست و به کمک طناب محکم نظر عموم افراد را به سمت خود جلب نماید. به طوری که جهان فرود درباره ی شغل راپل کاری و راپل کار می گوید:درست است که درآمد در این شغل بسیار بالا می باشد و شغل هیجان انگیز و جدیدی است اما تصور این که افراد روی هوا به دو طناب آویزان هستند بسیار مشکل و دشوار است و این خودش یک هنر و جرات بسیار مطلق است که هر فرد معمولی قدرت تجربه آن را پیدا نمی کند.
بسیار شرکت خوبی است جهان فرود.نیروهای خوبی دارند. ما راضی هستیم. پیچ و رولپلاک سنگ نما را با قیمت خوبی انجام میدن.
بسیار ممنون از سایت زیبای سرپوش که شرکت جهانف رود رو بمن معرفی کرد و امروز اومدن خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نمای مارو در سریعترین زمان ممکن انجام دادند و ما خیلی از انها راضی هستیم. ممنون از میهن راپل و سرپوش و جهان فرود
جهان فرود شرکت بسیار خوب و عالی هستش.
مشاهده کامنت های بیشتر
الناز ملک,بیوگرافی الناز ملک,زندگینامه الناز ملک پور بیوگرافی الناز ملک، بازیگر سریال سقوط (+ تصاویر)

متولد:۱۹ آذر ۱۳۷۴ تهران

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک تحصیلی:دانش آموخته موسسه آزاد بازیگری

سالهای فعالیت:۱۴۰۱ تاکنون

قد:۱۷۴ سانتیمتر

ادامه
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
دمیتری مندلیف,زندگینامه دمیتری مندلیف,بیوگرافی دمیتری مندلیف دمیتری مندلیف دانشمند بزرگ و پایه گذار جدول تناوبی

تاریخ تولد: ۸ فوریه ۱۸۳۴

محل تولد: دهکده Verhnie Aremzyani، نزدیک توبولسک، امپراتوری روسیه

ملیت: روس

حرفه: شیمی دان

شهرت: پایه گذاری جدول عناصر شیمیایی مندلیف

محل تحصیل: دانشگاه دولتی سن پترزبورگ

ادامه
محمد دلاوری,بیوگرافی محمد دلاوری,عکس های محمد دلاوری بیوگرافی محمد دلاوری + تصاویر و حواشی زندگی اش

تاریخ تولد: ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: روزنامه‌نگار، خبرنگار، مجری، نویسنده و مستندساز

تحصیلات: فوق لیسانس علوم سیاسی

شناخته شده برای: خبرنگاری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران

ادامه
سلطان محمود غزنوی,زندگینامه سلطان محمود غزنوی,بیوگرافی سلطان محمود غزنوی سلطان محمود غزنوی پادشاه قدرتمند غزنوی

تاریخ تولد: دهم محرم ۳۶۱ هجری قمری

محل تولد: شهر غزنی در منطقه زابلستان

پدر: سبکتگین

همسر: کوثر جهان

فرزندان: جلال داوود محمد ،سلطان مسعود غزنوی، عبدالرشید غزنوی، سلیمان ،شجاع

دین و مذهب: اسلام، سنی

ادامه
ذوالقرنین,زندگینامه ذوالقرنین,ذوالقرنین چه کسی است ذوالقرنین در حقیقت چه کسی بوده است؟

معنای اسم: صاحب دو شاخ

تکرار نام در قرآن: در سوره کهف

بیوگرافی ذوالقرنین:

ذوالقرنین یکی از شخصیت های قرآن و کتاب های مقدس می باشد که صاحب قدرت می شود تا دیواری را بین نوع بشر و قوم یاجوج و ماجوج ایجاد کند. این قوم تجسمی از آشوب بوده اند و رهاسازی آنها از پشت دیوار نشانه ای برای پایان دنیا خواهد بود. این قوم توسط خداوند در یک شب از روزهای قیامت نابود خواهند شد. این داستان از طریق رمانس اسکندر که نسخه ای افسانه ای از پیشه و زندگی اسکندر است در قرآن وارد شده است. 

براساس داستان قرآنی ذوالقرنین دارای سه لشکرکشی مهم بوده است که ابتدا به غرب، سپس به شرق و در نهایت به یک تنگه کوهستانی بوده است. وی انسانی یکتاپرست و البته مهربان بوده است که در راه عدالت به بیراهه کشیده نمی شده، به همین دلیل لطف خداوند مشمول حالش می شود. وی یار نیکوکاران و دشمن ستمگران محسوب می شده و به مال و ثروت دنیا علاقه نداشته، همچنین به سبب ایمانی که به خداوند و روز قیامت داشته خداوند او را مامور ساخت سدی می کند که از جنس آجر و سنگ از آهن و مس است و هدف از ساختن آن کمک به گروهی مستضعف در مقابل ظلم و ستم قوم یاجوج و ماجوج بوده‌ است. 

ادامه
ساتوشی ناکاموتو,بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو هویت ناشناس ساتوشی ناکاموتو؛ خالق اصلی بیت کویین کیست؟

تاریخ تولد: اطلاعی در دست نیست

محل تولد: اطلاعی در دست نیست

حرفه: خالق بیت کوین

تاریخ شروع فعالیت: از دسامبر ۲۰۱۰

ساتوشی ناکاموتو,خالق اصلی بیت کویینبیوگرافی ساتوشی ناکاموتو

ادامه
آلفرد نوبل,زندگینامه آلفرد نوبل,آلفرد برنهادر نوبل زندگینامه آلفرد برنهادر نوبل؛ مخترع دینامیت و پایه گذار جایزه نوبل

تاریخ تولد: ۲۱ اکتبر ۱۸۳۳

محل تولد: استکهلم، سوئد

حرفه: شیمی ‌شناس، مهندس، مخترع، بازرگان و نیکو کار

شناخته شده برای: اختراع دینامیت، بنیانگذار جایزه نوبل

دین: بی دین، خداناباور

درگذشت: ۱۰ دسامبر ۱۸۹۶

ادامه
ویژه سرپوش
X