دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۷۱۲۰۰۰۱۴

مراحل تمیزکردن کابینت‌های ام‌دی‌اف

روش های پاک کردن کابینت,پاک کردن لکه‌های چربی از کابینت‌,مراحل تمیزکردن کابینت‌های ام‌دی‌اف

برای پاک کردن کابینت‌های ام‌دی‌اف ابتدا گرد و خاک آن را با یک دستمال خشک بگیرید.

در مرحله بعد می‌توانید مقداری شامپوفرش را در آب حل کرده و با اسفنج روی کابینت بکشیم تا به خوبی تمیز شود. یک نکته در رعایت تمیزکردن کابینت‌های ام‌دی‌اف استفاده از دستمال نم‌دار و آغشته به مواد شوینده البته به جز مواد شوینده‌ای مانند وایتکس، مواد شوینده الکل‌دار و … است. در مرحله بعد سطح کابینت‌ها را با یک دستمال نم‌دار پاک کنید، تا مواد شوینده از سطح آنها پاک شود. توجه داشته باشید که دستمال شما حتما نم‌دار باشد نه خیس! و در مرحله آخر با دستمال خشک سطح آن را تمیز کنید تا رطوبت باقی‌مانده از بین برود.

نکته دیگر این‌ است که در تمیزکردن کابینت‌ها هرگز از اسکاچ‌های زبر یا سیم‌های ظرفشویی استفاده نکنید، چون این لوازم باعث خش‌افتادن روی سطح کابینت می‌شود. به جای این کار از یک اسفنج نرم یا دستمال‌های مخصوص کمک بگیرید.

روش‌های ساده پاک کردن لکه‌های چربی از کابینت‌ها

برای این کار نیاز به تهیه یک خمیر ساده پاک‌کننده دارید. این خمیر ساده را به سادگی می‌توانید با آب، جوش‌شیرین و روغن‌گیاهی خودتان بسازید. برای تهیه خمیر نصف پیمانه جوش‌شیرین و نصف پیمانه روغن کفایت می‌کند. این میزان را می‌توانید با توجه به مساحت کابینت‌های خود بیشتر کنید، اگر احساس می‌کنید خمیرتان غلیظ است، از آب به سبب رقیق‌ترشدن آن کمک بگیرید. حال که خمیر شما آماده شده است، با کمک یک مسواک نرم روی لکه‌ها را تمیز کرده، سپس با ابر و دستمال خیس آن را پاک کنید و قدرت جادویی این خمیر را در تمیزکردن سطوح چوبی خود ببینید.

نکات مهم تمیزکردن کابینت‌ها و سطوح چوبی

برای استفاده از روش ذکرشده برای کابینت‌های ام‌دی‌اف ابتدا روی قسمت کوچکی تست کنید و سپس باقی کابینت را با این محلول تمیز کنید. اگر صنایع چوبی از نوع خاصی چوب یا مواد به‌کاررفته ساخته شده است، حتما همراه دستورالعملی عرضه شده‌اند که آنها را با دقت دنبال کنید. روشی دیگر که برای تمامی کابینت‌ها می‌توان به کار برد، استفاده از محلول نصف آب و نصف سرکه است که می‌توانید استفاده کنید و تاثیر شگفت‌انگیز آن را ببینید. استفاده از جوش‌شیرین و آب هم محلول معجزه‌آسای دیگری است که آن را هم با خیال راحت می‌توانید استفاده کنید. لکه‌ها را هر چه زودتر تمیز کنید، کار راحت‌تری برای از بین بردنشان خواهید داشت، پس زمان را از دست ندهید. بسیاری از افراد شوینده‌ها و سفیدکننده‌های مختلفی را برای تمیزکردن کابینت‌ها پیشنهاد می‌دهند، ولی حواستان باشد که بسیاری از مواد شوینده و تمیز‌کننده خیلی راحت می‌توانند کابینت مخصوصا نوع ام‌دی‌اف را دچار دردسر و خرابی کنند.

shahrvand-newspaper.ir
  • 16
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش