یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۴۴

ترفندهای خانگی برای تمیز کردن وسایل چوبی

تمیز کردن وسایل چوبی,روغن خانگی برای تمیز کردن وسایل چوبی,نحوه تمیز کردن وسایل چوبیقبل از تمیز کردن وسایل چوبی مبلمان و وسایلتان را از مقابل نور خورشید، منابع گرما و رطوبت دور کنید
وسایل چوبی منزل بخاطر مقاومت و دوامی که دارند و همینطور گرمایی که به دکوراسیون داخلی می بخشند همواره پرطرفدار بوده اند. این وسایل چوبی پس از مدتی درخشندگی و تازگی خود را از دست می‌دهند که باید با روش های مناسب مراقبت و تمیز کردن وسایل چوبی برای پیشگیری از این مشکل آشنا شوید.

تمیز کردن وسایل چوبی

علاوه بر همیشه تمیزکردن وسایل چوبی باید بیشتر دقت کنید تا خراب نشوند و درخشندگی طبیعی خود را حفظ کنند. افراد در زمان خرید مبلمان، بیشتر تمایل دارند مبلمان راحتی که شیک و مدرن است را انتخاب کنند. با این حال، برخی از مردم اغلب نگران حفظ اثاثیه چوبی خود هستند، زیرا اطلاعاتی در این زمینه ندارند و تمام چوب ها به یک روش مراقبت نمی شوند، اگر چه همه مبلمان و لوازم یکسان نیستند، باید مواظب اثاثیه خود باشید تا خاطرجمع شوید در شرایط عالی نگه داری می شوند.

گردگیری، نخستین قدم برای تمیز کردن وسایل چوبی است. به همین جهت از يک پارچه بدون پرز یا ماهوت پاک کن استفاده کنید و گرد و غباری که بر روی سطوح چوبی نشسته را پاک کنید. فراموش نکنید که استفاده از پارچه های زبر سبب میشود سطح چوبی موردنظر شما خراش بردارد. در مرحله ی بعدی تمیز کردن و برق انداختن وسایل چوبی نوع چوبتان را مشخص کنید و روش مناسب را برای پاک کردن آن پیدا کنید.

آموزش تمیز کردن وسایل چوبی,تمیز کردن وسایل چوبی,نکاتی برای تمیز کردن وسایل چوبیمی توانید برای تمیز کردن وسایل چوبی، روغن خانگی درست کنید

روش های موثر برای تمیز کردن وسایل چوبی با مواد طبیعی 

دغدغه ی بسیاری از خانم ها ، تمیز کردن وسایل چوبی  است چون که یکی از وسایل ثابت در هر خانه هستند که به علت مقاومت، دوام بالا و گرما و جذابیتی که به دکوراسیون خانه می دهند جز محبوب ترین وسایل به شمار می روند. برای تمیز کردن وسایل چوبی راه‌های زیادی وجود دارد که عبارتند از:

- تمیز کردن وسایل چوبی  با سفیده تخم مرغ:

سفیده تخم مرغ میتواند سبب خشک و تیره شدن وسایل چوبی شود که در زیبا بنظر رسیدن آن ها نقش دارد و به احیای آنها کمک می کند، همینطور آنها را مرطوب، روشن و براق نگه می دارد. برای استفاده درست از این تکنیک، باید اول سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کنید و بعد سفیده تخم مرغ را خوب بزنید. سپس یک قاشق آمونیاک( ۱۵ میلی لیتر) اضافه کرده و مستقیما روی چوب بمالید؛ در پایان ، چند دقیقه بر روی چوب بماند و با دستمال خشک تمیز کنید. این شیوه تمیز کردن وسایل چوبی باعث می شود مبلمان براق تر بنظر برسد.

- روغن خانگی برای تمیز کردن وسایل چوبی:

برای تمیز کردن وسایل چوبی، میتوانید روغن خانگی درست کنید. برای تهیه این روغن، روغن بزرک و عصاره ی صمغ را به مقدار مساوی بجوشانید و با هم مخلوط نموده و با یک دستمال نرم، آنرا به چوب بمالید. این روغن یا هر روغن تجاری دیگری در بافت چوب نفوذ می کند و در صورتیکه سالها استفاده کنید، اثاثیه ی چوبی شما همیشه تازه می مانند و درخشندگی طبیعی خود را نگه می دارند. جالب است بدانید ميزان نیاز شما به روغن، به تشنگی چوب بستگی دارد، هر چه که چوب قدیمی تر و کهنه تر باشد، به روغن بیشتری نیاز خواهد داشت.

- استفاده از روغن زیتون و لیمو برای تمیز کردن وسایل چوبی:

این روش تمیز کردن وسایل چوبی یکی از روش های مرسوم مورد استفاده برای مبلمان چوبی است و سبب می شود چوب واقعا براق و درخشان باشد. تنها کاری که باید انجام دهید اینست که روغن زیتون و لیمو را به مقدار مساوی با هم مخلوط کنید و روی مبل بمالید، بعد از آن بگذارید تا خشک شود.

روش تمیز کردن وسایل چوبی,طرز تمیز کردن وسایل چوبی,تمیز کردن وسایل چوبیتمیز کردن وسایل چوبی خاص نیاز به رطوبت دارند تا شکننده و فرسوده نشوند

- تمیز کردن وسایل چوبی که پولیش شده اند:

در صورتیکه شما قصد تمیز کردن وسایل چوبی پولیش شده را دارید توصیه میشود از محلول های مخصوص پولیش یا پارافین برای این کار استفاده کنید چون پارافین ها خراش های سطحی چوب را می پوشانند و در صورتیکه این حرکت را سالی دو بار انجام دهید میتوانید وسایل چوبی خود را به خوبی نگهداری کنید. چنانچه از محلول استفاده کنید نسبت به پارافین راحت تر است و در صورتی که از محلول مخصوص استفاده می کنید بهتر است در سال ۳ یا ۴ بار این کار را تکرار کنید. ساده ترین راه برای تمیز کردن وسایل چوبی پولیش شده استفاده از پولیش های اسپری است ولی چون درون خود سیلیکون دارند سطح چوب را کمی لغزنده می کنند و به صورت توده در جایی جمع می شوند.

- روغن زیتون و پودر سنگ جلا برای تمیز کردن وسایل چوبی:

راه حل دیگر برای تمیز کردن وسایل چوبی اشپزخانه و سرویس خواب کودک و خودتان، استفاده از مقداری روغن زیتون بهمراه پودر سنگ جلا( پودر سنگ جلا یک ماده پاک کننده مخصوص چوب بوده که برای تمیز کردن و برق انداختن بر روی سطوح چوبی از آن استفاده می شود) می باشد. بر روی دستمالی هر دو ماده را ریخته و سپس بر روی لکه بکشید و این کار را تا جاییکه لکه پاک شود، ادامه دهید.

نکاتی برای تمیز کردن وسایل چوبی

* در زمان ساخت روغن خانگی برای تمیز کردن وسایل چوبی دقت کنید که عصاره ی صمغ قابل اشتعال است و دود شدیدی تولید می کند پس در فضای باز و دور از حریق و سیگار استفاده کنید. همینطور از دستکش پلاستیکی هنگام مخلوط کردن روغن بزرک و عصاره ی صمغ استفاده کنید تا به پوستتان نخورد.

تمیز کردن وسایل چوبی,برای تمیز کردن وسایل چوبی,تمیز کردن وسایل چوبی  با سفیده تخم مرغبرای تمیز کردن وسایل چوبی باید نوع چوب را مشخص و روش مناسبی پیدا کنید

* برای تمیز کردن وسایل چوبی خاص مانند چوب های خیزران، بامبو و بید، توجه کنید که به رطوبت نیاز دارند تا شکننده و فرسوده نشوند. به این چوب ها چند وقت یکبار آب اسپری کنید تا حالت بگیرند به جز نی بوریا که رطوبت زیاد سبب می شود خراب شود.

* هنگام پولیش کاری و تمیز کردن وسایل چوبی دستکش پارچه ای دستتان کنید تا اثرانگشت باقی نماند.

* برای تمیز کردن وسایل چوبی و تزئینات عاج روی چوب می توان از چوب پنبه که روی سر یک چوب کبریت پیچیده شده و کمی به آب و شوینده ضعیف آغشته شده است، استفاده کرد. بعداز این مرحله با کمی پنبه که در آب فرو برده اید، مجدداً آنرا تمیز و در پایان با پارچه ای کتانی سطح عاج را خشک کنید.

تمیز کردن وسایل چوبی,تمیز کردن وسایل چوبی  با سفیده تخم مرغ,طرز تمیز کردن وسایل چوبیعلاوه بر تمیزکردن وسایل چوبی باید دقت کنید تا خراب نشوند

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی

  • 19
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سبک خاص حجت اشرف زاده,شهرت حجت اشرف زاده با ماه و ماهی,حجت اشرف زاده بیوگرافی حجت اشرف زاده خواننده ترانه ی معروف ماه و ماهی (+ تصاویر خانوادگی)

نام:حجت اشرف زاده

تاریخ تولد:۱۲ آذر ۱۳۵۸

محل تولد: نیشابور- خراسان رضوی

سبک: تلفیقی پاپ و سنتی

تحصیلات: کارشناس نرم افزار

ملیت: ایرانی

ادامه
مریم حیدرزاده,زندگی نامه مریم حیدرزاده,عکسهای مریم حیدرزاده بیوگرافی مریم حیدرزاده شاعر، نقاش و نویسنده ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ آبان ۱۳۵۶

محل تولد:تهران

پیشه:شاعر، ترانه سرا، نویسنده، نقاش

ملیت:ایرانی

زمینهٔ کاری:ادبیات، هنر

بیوگرافی مریم حیدرزاده

مریم حیدرزاده در ۲۹ آبان ۱۳۵۶ در بیمارستان شهدای تهران به دنیا آمد. وی در دوران کودکی( حدود سه و نیم سالگی) بینایی خویش را در اثر عمل جراحی و اشتباه پزشک، از دست داد. او در رشته ی حقوق قضایی در دانشگاه تهران به تحصیل پرداخته است. پدر مریم بازنشسته ی ارتش و مادرش کارمند است. والدینش بخاطر نگهداری از مریم خیلی بیرون از منزل فعالیت ندارند. وی دو خواهر به نام های نرگس و مرضیه دارد. خوانندگان داخل کشور و خوانندگان فارسی زبان خارج از کشور از اشعار و سروده های مریم حیدرزاده در بسیاری از ترانه هایشان استفاده کرده اند. مریم حیدرزاده بسیار خوش خلق و خوش صدا است که در فضای مجازی صدای دلنشینش را شنیده اید.

ادامه
علیرضا حیدری,تصویر علیرضا حیدری,قد علیرضا حیدری بیوگرافی علیرضا حیدری قهرمان سابق کشتی ایران (+ تصاویر)

زاده: ۱۴ اسفند ۱۳۵۴

زادگاه: ملایر، ایران

ملیت: ایرانی

پیشه: کشتی گیر

بیوگرافی علیرضا حیدری

علیرضا حیدری در ۱۴ اسفند سال ۱۳۵۴، در یکی از خانه های خیابان شکوفه، در نزدیکی چهارصد دستگاه که از محله های قهرمان خیز تهران متولد شد. پدر او که حمشت الله حیدری نام داشت و به درستی و صداقت از راه کسب و کار برای رفاه خانواده اش می کوشید، را در دوران کودکی از دست داد. حشمت الله و همسرش پنج فرزند داشتند (چهار پسر و یک دختر) که اعضای خانوادگی پس از فوت حشمت الله، تحت سرپرستی مادر قرار گرفتند. بعد از گذشت دو الی سه سال از فوت این خانواده، خانه تقریباً بزرگ خود را در تهران فروختند و به کرج نقل مکان کردند.

ادامه
ماکان بند,زندگینامه ماکان بند,زندگی نامه ماکان بند بیوگرافی ماکان بند و حواشی آن ها (+ تصاویر)

نام مستعار:ماکان بند

زاده: ۳ دی ۱۳۷۴ 

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سبک( ها):پاپ

ناشرین:آوازی نو

ادامه
اولیور ویلیامسون,زندگینامه اولیور ویلیامسون,تحصیلات اولیور ویلیامسون زندگینامه اولیور ویلیامسون و نظریه هایش (+ تصاویر)

زاده:۲۷ سپتامبر ۱۹۳۲

زادگاه:سوپریور، ویسکانسین

ملیت:ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد خرد

درگذشت:۲۱ مهٔ ۲۰۲۰ 

ادامه
احمد مهرانفر,ازدواج احمد مهرانفر,احمد مهرانفر بازیگر بیوگرافی احمد مهرانفر بازیگر مشهور سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۵۴/۳/۱۰

محل تولد:کاشان

تحصیلات:کارشناسی بازیگری و کارشناسی ارشد کارگردانی

همسر:مونا فائض پور

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر

ادامه
حضرت موسی (ع),عصای حضرت موسی (ع),زندگی نامه حضرت موسی (ع) زندگی نامه حضرت موسی (ع) یکی از پیامبران اولوالعزم

زاده:قرنهای ۱۳ تا ۱۵ قبل از میلاد مسیح

زادگاه:جوشن،  مصر

همسر:صفورا

دین:اسلام

محل مرگ:کوه نبو،  موأب

ادامه
ارلینگ هالند,بیوگرافی ارلینگ هالند,زندگی نامه ارلینگ هالند بیوگرافی ارلینگ هالند فوتبالیست حرفه‌ای نروژی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۰۰ ‏

محل تولد:لیدز، انگلستان

ملیت:نروژی

قد:۱٫۹۴ متر

پست:مهاجم نوک

ادامه
قیصر امین پور,شعر قیصر امین پور,زندگینامه قیصر امین پور زندگینامه قیصر امین پور شاعر معاصر ایرانی

تاریخ تولد:۲ اردیبهشت ۱۳۳۸

زادگاه:گتوند

مدرک تحصیلی:دکترای ادبیات فارسی

پیشه:شاعر و ترانه سرا

ملیت:ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش