صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش پزشکی

گزارش پزشکی

سرپوش - گزارش پزشکی

بدبینی به طب سنتی در سایه فعالیت بدون نظارت از گذشته‌های دور تا به امروز شاهد فعالیت که به نسبت گسترده برخی عطاری‌ها در سطح شهرها و روستاها هستیم؛ مغازه‌هایی که در آنها می‌توان انواع و اقسام داروها که متاسفانه برخی از مواد شبه‌مخدر را نیز در میان آنها یافت که البته به دلیل عدم نظارت مستقیم وزارت بهداشت شاهد فعالیت برخی مغازه‌های عطاری به‌خصو

بستری با دفترچه ، پرداخت آزاد بحران تأخیر در پرداخت بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی گریبان بخش خصوصی را هم گرفت. بیمارستان‌های خصوصی ماه هاست منتظرند تا طلب‌شان را از بیمه‌های مکمل درمان بگیرند، بیمه‌ها نیز گویی منتظرند طلب خود را از بیمه‌گذاران بخش خصوصی دریافت کنند.

کاسبی پرستار نماها در بیمارستان‌ها «زن جوان با روپوش سفیدرنگی که به تن کرده با خونسردی وارد بخش نوزادان می‌شود، بدون این‌که کسی سر از کارش در بیاورد همه جا را ورانداز می‌کند و یکراست می‌رود به اتاقی که مادر زائو نوزادش را بتازگی به دنیا آورده است.

امضاهای کثیف دارویی «مافیای دارو» و «رانت دارویی»؛ واژه‌هایی که هر از گاهی نُقل محافل سلامت شده و یک تغییر سیاستی یا مدیریتی کافی است که این آتش زیر خاکستر، جنجالی تازه به‌پا کند.

داروهای ۱۰۰میلیارد دلاری ایرانی! پس از تحریم‌هایی که علیه کشور در حوزه‌های مختلف از جمله دارو و غذا اعمال شد،‌ متخصصین داخلی بهترین راه دور زدن تحریم‌ها را تولید این داروها در داخل دانستند.

داروخانه‌ها در آستانه بحران واگذاری امتیاز و تعطیلی بخشی از داروخانه‌ها، به دلیل پرداخت نشدن مطالبات بدهی‌های سنگین و تأخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات سال گذشته و به‌خصوص در ماه‌های پایانی سال تعداد زیادی از داروخانه‌های کشور، کارخانه‌های داروسازی و به‌صورت کلی صنعت دارو را با مشکل روبه‌رو کرده است و این چالش‌ها با وجود وعده‌ه

پزشکی که خودش را دیپلم معرفی کرد تا ببیند در بیمارستان با او چه می کنند؟ محمداحسان رحیمی‌نژاد، پزشک در روزنامه شرق نوشت:مدت کوتاهی است که دردی مبهم در قفسه سینه‌ام احساس می‌کنم. دردی که در یک صبح بهاری حین پیاده‌روی تشدید می‌شود و منِ کم‌توجه به سلامت خویشتن را به درمانگاهی شبانه‌روزی می‌کشاند.   حدود نیم‌ساعت از هفت گذشته است.

هزینه داروهایم را از کی بگیرم؟ هزینه‌ها روز به روز بالاتر می‌رود؛ خرج و مخارج دکتر و دارو که جای ‏خود دارد. حالا تحریم‌ها  و افزایش نرخ ارز هم مزید بر علت شده تا بر مشکلات بیماران یکی‌یکی ‏افزوده شود، بیمارانی که ممکن است به خاطر بیماری‌شان  دست کم هر ماه سر و کارشان با دوا و درمان ‏باشد.

پایان تعطیلات نوروز، آغاز مسابقات تناسب اندام پای حرف بیشتر جوان‌ها که بنشینی سال نو را با تصمیم‌هایی برای روزهای پیش‌رو آغاز کرده‌اند؛‌ خریدن ماشین، تغییر شغل، ساختن یک زندگی دو نفره، تهیه خانه و صدها تصمیم دیگر، اما نیازی به گفتن نیست که این روزها یکی از پرتب‌و‌تاب‌ترین‌ تصمیم‌ها، تصمیم برای لاغری است.

بازی با جان و سلامت مردم در البرز/ جعل هزاران گزارش غلط رادیولوژی در یک بیمارستان+ اسناد بر اساس اسنادی که به دست باشگاه خبرنگاران جوان رسیده، در یک مرکز رادیولوژی گزارش‌های بیماران به غلط داده می‌شده است.

بازار گرم جراحی های زیبایی در آستانه نوروز هرسال اسفند که می‌شود، انگار ناخودآگاه مردم برای استقبال از بهار و نوروز به تکاپو می‌افتند.

حقایقی تلخ در مورد بیماری «اس‌ام ای» بیماری « اس ام ای» یا همان آتروفی نخاعی عضلانی، یک بیماری ژنتیکی است که در آن فرد نمی‌تواند حرکات عضلات خود را به دلیل از دست دادن سلول‌ها‌ی عصبی در نخاع و مغز استخوان کنترل کند.

خلأهای قانونی مشکل درمان ناباروری کشور نائب رئیس هیأت مدیره انجمن ناباروری ایران با اشاره به تشکیل مجمع عمومی و فوق العاده در مورد بررسی چالش‌های حقوقی و قانونی درمان ناباروری با حضور پزشکان متخصص گفت: ورود وزارت بهداشت برای رفع این چالش‌ها ضرورت دارد.

فقط نگویید پرستاران صبور و نجیب‌اند، مطالبات آنها را هم بشنوید! یک فعال صنفی پرستاران می‌گوید: وعده و وعید و ستایش نمی‌خواهیم، خواسته‌های ما را برآورده کنند!

خدمات پزشکی گرفتار بدهی‌هاست/ بیمه توان پرداخت ندارد تغییرات ارزش پول ایران، افزایش قیمت دلار و نوسانات ارزی روی زندگی هر فردی تاثیر خود را گذاشت. از خورد و خوراک تا هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، از قیمت مسکن و اجاره تا دارو و هزینه‌های درمان.

چرا برخی بیماران اطلاعات غلط به پزشک می‌دهند؟ هیچ کس کامل نیست اما هیچ کس هم نمی‌خواهد پزشکش این امر را بداند!

صدای پزشکان هم در آمد/ملزوماتی که با کاهش نرخ دلار ارزان نمی شوند با توجه به نوسانات نرخ ارز و بالارفتن قیمت برخی از ملزومات مصرفی پزشکان، تعدادی از شرکت‌های تجهیزات پزشکی نه تنها حاضر به کاهش قیمت این لوازم مصرفی نیستند بلکه بر افزایش قیمت آنها تأکید دارند. به گزارش فارس، نوسانات ارز طی ماه‌های اخیر باعث بالا رفتن قیمت بسیاری از محصولات طی روزهای گذشته شد.

ایدزی معرفی کنید پاداش بگیرید هفته جهانی ایدز است و خبرهای نه‌چندان امیدوارکننده‌ای از فعالیت‌ها برای پیشگیری از ابتلا به اچ‌آی‌وی/ ایدز در کشور به گوش می‌رسد.

افشای اطلاعات خصوصی بیمار با چه مجوزی؟ مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی در واکنش به حضور پدر یک کودک مبتلا به سرطان در یک برنامه تلویزیونی، در اقدامی عجیب اطلاعات محرمانه بیمار را افشا کرد.

اختصاص ارز برای حوزه درمان در ماه‌های اخیر به‌دلیل نوسانات بازار ارز شاهد تحولات در بخش درمان و دارو بودیم. باید توجه داشت که بخش قابل توجهی از نگرانی‌ها به‌دلیل هول و هراس‌هایی بود که در جامعه از سوی دلالان به جامعه منتقل می‌شد.

۱۲۳۴۵آرشیو
اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
بیمارستان های خصوصی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
نوزادربایی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
مافیای دارو,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
داروهای چند میلیارد دلاری در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
داروخانه‌ها در آستانه بحران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
نوار قلب,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
کیفیت پوشش بیمه‌ای داروهای گران قیمت,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
جعل گزارش غلط رادیولوژی در البرز,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
جراحی های زیبایی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
بیماران اس‌ام ای,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
درمان ناباروری,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
مشکلات پرستاران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
خدمات پزشکی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
پزشک,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
وضعیت ملزومات پزشکی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
باشگاه‌های ایدز مثبت,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
افشین ولیخانى و پسرش,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
درمان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
شاید از دست داده باشید
برگزاری قرعه‌کشی دور سوم مرحله انتخابی لیگ قهرمانان اروپا/ رقبای یاران رضایی و محرمی مشخص شدند
توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره نشست آتی کمیسیون مشترک برجام
ماجرای متوقف شدن بهناز شفیعی توسط پلیس/ موتورسواری غیرمجاز با گواهینامه آمریکایی
کوشنر: دشمنی با ایران عرب‌ها و اسرائیل را به هم نزدیک‌تر می‌کند
با حقوق ماهیانه کمتر از ۸ میلیون تومان نمی‌توان زندگی آبرومندانه در تهران داشت
بازی با تاریخ اصفهان/ کاشی های مسجد امام می ریزد + فیلم
واکنش فدراسیون فوتبال به اظهارات جدید کی روش
امید عالیشاه در آستانه ترک پرسپولیس
دولت ارز دیجیتال را به رسمیت می‌شناسد/ سازوکار استخراج رمز ارزها نهایی می شود
تاکید عمران خان بر ایجاد پاکستانی جدید در آستانه دیدار با ترامپ
فصل دوم مجموعه «محرمانه» در راه است
فیلم اختتامیه جشنواره ونیز معرفی شد
مردم حتما تا نیمه شب اول مرداد از کارت سوخت خود استفاده کنند
ساخت سریال دردسرهای عظیم۳ به شرط حضور جواد عزتی
۲ مدیر دولتی در خرم آباد دستگیر شدند