صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش پزشکی

گزارش پزشکی

سرپوش - گزارش پزشکی

از رشد وحشتناک اندام بدن تا تمایل به خوردن گچ/ مرموزترین بیماری‌های جهان را بشناسید + تصاویر برخی بیماری‌ها با وجود علائم و عوارض عجیبی که در بدن ایجاد می‌کنند، در گروه نادرترین بیماری‌ها قرار می‌گیرند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، یک بیماری نادر به بیماری‌ای اطلاق می‌شود که بین یک نفر در دوهزار تا یک نفر در ۲۰۰ هزار نفر به آن مبتلا می‌شوند.

توزیع متادون در داروخانه‌ها، رفع تکلیف یا سود اقتصادی؟  به نظر می‌رسد این تصمیم به بررسی مجدد از سوی وزارت بهداشت، ستاد مبارزه با مواد مخدر و همچنین داروخانه‌ها نیاز دارد. در شرایطی که درمانگران و مسئولان بهزیستی معتقدند این طرح جدید آسیب‌زننده است، این اصرار برای واگذاری توزیع متادون از سوی داروخانه‌ها چیست؟

داروخانه‌هایی که به مافیای دارو در فضای‌مجازی پیوستند همه تهرانی‌ها خیابان ناصر خسرو را به عنوان حلال مشکلات کمبود دارو می‌شناسند و هر وقت که به دلیل نبود دارویی از داروخانه‌ها ناامید می‌شوند، راه کج کرده و راه خیابان ناصر خسرو را در پیش می‌گیرند، حالا اما چند وقتی است که دلال‌های داروی ناصر خسرو سر از فضای مجازی در آورده‌اند و با هویت‌های جعلی مشغول

آن‌چه باید درباره آینده فناوری‌های ضد پیری بدانیم انسان متولد می‌شود، زندگی می‌کند، پیر می‌شود و در نهایت می‌میرد. این چرخه طبیعی حیات انسان است. با وجود این، بعضی افراد طولانی‌تر از بقیه زندگی می‌کنند.

خرید و فروش ۲۰ میلیونی دفترچه بیمه! «+ داداش چی می‌‌خوای؟ / - مادوپار می‌‌خوام. / + چند میل؟ / -۲۵۰ / + ۲۵۰ مارک سوئیس داریم. / - چنده؟ / + ۴۵۰ تومان.» این شروع گزارشی در بازار دارو فروشان در خیابان ناصرخسرو است. داروهایی که شاید در داروخانه ها نباشند اما به وفور در بازار آزاد پیدا می شوند.

آمار تكاندهنده سقط جنين پنهانی سقط جنین در کشور ما موضوع تازه‌ای نیست، اما آنچه که در سال‌های اخیر بسیار نگران‌کننده است افزایش آمار سقط جنین بر اثر تاثیرات اقتصادی و اجتماعی بر زندگی زوجین و افزایش آمار طلاق است که آمار سقط جنین را به روزانه یک‌هزار مورد افزایش داده، آماری که از کشته‌شدگان تصادفات جاده‌ای نیز بیشتر است.

مرگ یک نوزاد در یکی از بیمارستان های لوکس پایتخت ۹ ماه از مرگ محمدرضا گذشت. نوزادی که در یکی از به ظاهر بیمارستان‌های شیک و لوکس تهران به طرز عجیبی جان باخت. محمدرضا همان نوزادی است که انگشتان کوچک پایش با قیچی جراحی بریده شده بود. این نوزاد چند روز بعد در همان بیمارستان فوت کرد.

گزارشی از کمبود داروهای روان در بازار و بی‌قراری بیماران سرش را به صندلی سرد یکی از داروخانه‌های بزرگ شهر تکیه داده و پاهایش را با شدت فراوان تکان می‌دهد. پدر که گرد پیری موهایش را سپید کرده است هر از گاهی نگاهش را به پسر لاغراندامش که آرام و قرار ندارد می‌اندازد. این سومین داروخانه‌ای است که برای پیداکردن داروها زیرپا گذاشته است.

پزشکان سواد کارت‌خوان ندارند؛ مسئولان الفبای سایت‌ها را نمی‌دانند اواخر بهار سال گذشته بود که خبر راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای کارکنان دولت در خروجی رسانه‌ها قرار گرفت.

نظام پزشکی: پزشکان برای استفاده از کارتخوان نیاز به آموزش دارند!/پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید سازمان نظام پزشکی نامه داده که ⁧ پزشکان ⁩ برای استفاده از کارتخوان ⁩ نیاز به آموزش دارند و تا برگزاری آموزش ثبت کارتخوان را به عقب بیاندازید. پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید

موج مهاجرت بیماران سرطانی به تهران با توجه به افزایش روند مهاجرت به کلانشهرها که بسیاری دلیل آن را فقر، بیکاری، خشکسالی و کمبود امکانات حداقلی در شهرستان‌ها و روستاها می‌دانند، هر روز سیل عظیمی از بیماران برای استفاده از خدمات درمانی وارد کلانشهرهای بزرگ کشور همچون تهران می‌شوند.

استدلال عجیب علیه کارت خوان مطب ها انجمن های صنفی پزشکان دلایل شگفت انگیزی را برای مخالفت با نصب کارت خوان مطرح کردند.

گزارش رسانه آمریکایی از تاثیر تحریم‌ها بر بازار دارو در ایران خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس سری به بیمارستان کودکان محک زده و از تاثیر تحریم‌ها بر بازار دارو در ایران گزارشی تهیه کرده است.

بدبینی به طب سنتی در سایه فعالیت بدون نظارت از گذشته‌های دور تا به امروز شاهد فعالیت که به نسبت گسترده برخی عطاری‌ها در سطح شهرها و روستاها هستیم؛ مغازه‌هایی که در آنها می‌توان انواع و اقسام داروها که متاسفانه برخی از مواد شبه‌مخدر را نیز در میان آنها یافت که البته به دلیل عدم نظارت مستقیم وزارت بهداشت شاهد فعالیت برخی مغازه‌های عطاری به‌خصو

بستری با دفترچه ، پرداخت آزاد بحران تأخیر در پرداخت بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی گریبان بخش خصوصی را هم گرفت. بیمارستان‌های خصوصی ماه هاست منتظرند تا طلب‌شان را از بیمه‌های مکمل درمان بگیرند، بیمه‌ها نیز گویی منتظرند طلب خود را از بیمه‌گذاران بخش خصوصی دریافت کنند.

کاسبی پرستار نماها در بیمارستان‌ها «زن جوان با روپوش سفیدرنگی که به تن کرده با خونسردی وارد بخش نوزادان می‌شود، بدون این‌که کسی سر از کارش در بیاورد همه جا را ورانداز می‌کند و یکراست می‌رود به اتاقی که مادر زائو نوزادش را بتازگی به دنیا آورده است.

امضاهای کثیف دارویی «مافیای دارو» و «رانت دارویی»؛ واژه‌هایی که هر از گاهی نُقل محافل سلامت شده و یک تغییر سیاستی یا مدیریتی کافی است که این آتش زیر خاکستر، جنجالی تازه به‌پا کند.

داروهای ۱۰۰میلیارد دلاری ایرانی! پس از تحریم‌هایی که علیه کشور در حوزه‌های مختلف از جمله دارو و غذا اعمال شد،‌ متخصصین داخلی بهترین راه دور زدن تحریم‌ها را تولید این داروها در داخل دانستند.

داروخانه‌ها در آستانه بحران واگذاری امتیاز و تعطیلی بخشی از داروخانه‌ها، به دلیل پرداخت نشدن مطالبات بدهی‌های سنگین و تأخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات سال گذشته و به‌خصوص در ماه‌های پایانی سال تعداد زیادی از داروخانه‌های کشور، کارخانه‌های داروسازی و به‌صورت کلی صنعت دارو را با مشکل روبه‌رو کرده است و این چالش‌ها با وجود وعده‌ه

پزشکی که خودش را دیپلم معرفی کرد تا ببیند در بیمارستان با او چه می کنند؟ محمداحسان رحیمی‌نژاد، پزشک در روزنامه شرق نوشت:مدت کوتاهی است که دردی مبهم در قفسه سینه‌ام احساس می‌کنم. دردی که در یک صبح بهاری حین پیاده‌روی تشدید می‌شود و منِ کم‌توجه به سلامت خویشتن را به درمانگاهی شبانه‌روزی می‌کشاند.   حدود نیم‌ساعت از هفت گذشته است.

۱۲۳۴۵آرشیو
مرموزترین بیماری‌های جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
توزیع متادون در مراکز درمان اعتیاد,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
مافیای دارو در فضای‌مجازی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
روند پیری انسان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
دفترچه بیمه,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سقط جنين,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
نوزاد,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
کمبود داروهای روان در بازار,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
فرار پزشکان از شفافیت,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سازمان نظام پزشکی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
خدمات درمانی در تهران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
کارت خوان مطب ها,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
تاثیر تحریم‌ها بر بازار دارو در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
بیمارستان های خصوصی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
نوزادربایی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
مافیای دارو,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
داروهای چند میلیارد دلاری در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
داروخانه‌ها در آستانه بحران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
نوار قلب,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
شاید از دست داده باشید
ایران با برتری مقابل چین‌تایپه راهی نیمه نهایی شد/ مصاف شاگردان کولاکوویچ با کره‌جنوبی
توضیح رونالدو درباره ژست معنادارش مقابل اتلتیکومادرید
معرفی شاسی بلند جدید از چانگان (+ تصاویر)
واکنش برانکو به شایعه‌ای عجیب/ با اولین پرواز به ایران می‌آیم!
ماکرون برای گفت‌وگو درباره ایران با ترامپ دیدار می‌کند
اندازه گرفتن میزان درد بخش‌های مختلف بدن ممکن شد
پیروزی تیم پورعلی‌‌گنجی در شب گلزنی رضاییان
عراق یک بشکه نفت هم به عربستان نخواهد داد
ظریف: خواهان جنگ نیستیم، اما برای دفاع از خود تعلل نخواهیم کرد
دستگیری سارقان مسلح طلافروشی در اسلامشهر
رئیس‌جمهور فراری تونس در عربستان درگذشت
۱۱ قانون نانوشته زندگی خوابگاهی
عراقی‌هادرایران خانه می‌خرند،ایرانی‌ها درترکیه
شکایت کیفری و ۱۲ میلیاردی طلبکار پرسپولیس از انصاری‌فرد!
اقتصاد ایران بیش از هر تکانه‌ای از هجوم نقدینگی و افزایش دلالی و واسطه‌گری زیان دیده است