صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش پزشکی

گزارش پزشکی

سرپوش - گزارش پزشکی

این زباله را دور نریزید، ارزش دارد سلول بنیادی، سلولی است که دو ویژگی نوزایی و تخصصی بودن و قابلیت تبدیل به سلول دیگر را دارد و به سلول‌های جنینی بالغین و خون بند ناف تقسیم می شود، خون بند ناف، خون و جفت مجرای ارتباطی مادر و جنین است که مملو از خون دارای سلول‌های بنیادی است و به همین دلیل بانک خون بند ناف در دنیا ایجاد شده است که از

نسخه هایی که با دارو های مشابه می پیچند ! از چند ماه گذشته و با شدت گرفتن تحریم‌ها آنقدرشایعه، اتهام و ابهام در ارتباط با بازار دارویی کشور مطرح شده که حالا بیماران نبود داروهای برند در داروخانه‌ها را به کمبودهای دارویی ربط می‌دهند.

ناگفته‌های اهالی 'چنارمحمودی' لردگان 'اگر مجموعه بهداشت و درمان از استان و کشور ما به معنای واقعی و با جدیت در خصوص این قضایای اخیر در میدان حاضر می‌شد این فاجعه تا اینجا کشیده نمی‌شد و مردم درمان می شدند و این فاجعه در نطفه خفه می‌شد، این بخشی از صحبت‌های یکی از اهالی چنارمحمودی است.' محمودی یکی از اهالی چنارمحمودی به ایسنا گفته است:

فاجعه در چنار در میان همهمه همیشگی غروب تحریریه، ناگهان خبری چون پتک بر سرمان خراب شد و در پی آن برای دقایقی بهت و سکوت همه جا را فرا گرفت، خبر این بود، ابتلای تعداد زیادی از اهالی روستایی در چهارمحال و بختیاری به بیماری ایدز. باورش سخت بود وهمه تلاش‌های ما نیز برای تماس با مسئولان برای پیگیری ماجرا بی‌حاصل.

'استنت' قلب؛ درمان مؤثر گرفتگی عروق قلب انسان در هر دقیقه بین ۶۰ تا ۱۰۰ ضربان دارد که ریزمغذی ها و اکسیژن را از طریق عروق خونی به اندام ها می رساند. حتی چند ثانیه اختلال درعملکرد آن به سرعت در اندام های مختلف تاثیر می گذارد و باعث مرگ سلول و آسیب های جبران ناپذیر می شود.

از رشد وحشتناک اندام بدن تا تمایل به خوردن گچ/ مرموزترین بیماری‌های جهان را بشناسید + تصاویر برخی بیماری‌ها با وجود علائم و عوارض عجیبی که در بدن ایجاد می‌کنند، در گروه نادرترین بیماری‌ها قرار می‌گیرند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، یک بیماری نادر به بیماری‌ای اطلاق می‌شود که بین یک نفر در دوهزار تا یک نفر در ۲۰۰ هزار نفر به آن مبتلا می‌شوند.

توزیع متادون در داروخانه‌ها، رفع تکلیف یا سود اقتصادی؟  به نظر می‌رسد این تصمیم به بررسی مجدد از سوی وزارت بهداشت، ستاد مبارزه با مواد مخدر و همچنین داروخانه‌ها نیاز دارد. در شرایطی که درمانگران و مسئولان بهزیستی معتقدند این طرح جدید آسیب‌زننده است، این اصرار برای واگذاری توزیع متادون از سوی داروخانه‌ها چیست؟

داروخانه‌هایی که به مافیای دارو در فضای‌مجازی پیوستند همه تهرانی‌ها خیابان ناصر خسرو را به عنوان حلال مشکلات کمبود دارو می‌شناسند و هر وقت که به دلیل نبود دارویی از داروخانه‌ها ناامید می‌شوند، راه کج کرده و راه خیابان ناصر خسرو را در پیش می‌گیرند، حالا اما چند وقتی است که دلال‌های داروی ناصر خسرو سر از فضای مجازی در آورده‌اند و با هویت‌های جعلی مشغول

آن‌چه باید درباره آینده فناوری‌های ضد پیری بدانیم انسان متولد می‌شود، زندگی می‌کند، پیر می‌شود و در نهایت می‌میرد. این چرخه طبیعی حیات انسان است. با وجود این، بعضی افراد طولانی‌تر از بقیه زندگی می‌کنند.

خرید و فروش ۲۰ میلیونی دفترچه بیمه! «+ داداش چی می‌‌خوای؟ / - مادوپار می‌‌خوام. / + چند میل؟ / -۲۵۰ / + ۲۵۰ مارک سوئیس داریم. / - چنده؟ / + ۴۵۰ تومان.» این شروع گزارشی در بازار دارو فروشان در خیابان ناصرخسرو است. داروهایی که شاید در داروخانه ها نباشند اما به وفور در بازار آزاد پیدا می شوند.

آمار تكاندهنده سقط جنين پنهانی سقط جنین در کشور ما موضوع تازه‌ای نیست، اما آنچه که در سال‌های اخیر بسیار نگران‌کننده است افزایش آمار سقط جنین بر اثر تاثیرات اقتصادی و اجتماعی بر زندگی زوجین و افزایش آمار طلاق است که آمار سقط جنین را به روزانه یک‌هزار مورد افزایش داده، آماری که از کشته‌شدگان تصادفات جاده‌ای نیز بیشتر است.

مرگ یک نوزاد در یکی از بیمارستان های لوکس پایتخت ۹ ماه از مرگ محمدرضا گذشت. نوزادی که در یکی از به ظاهر بیمارستان‌های شیک و لوکس تهران به طرز عجیبی جان باخت. محمدرضا همان نوزادی است که انگشتان کوچک پایش با قیچی جراحی بریده شده بود. این نوزاد چند روز بعد در همان بیمارستان فوت کرد.

گزارشی از کمبود داروهای روان در بازار و بی‌قراری بیماران سرش را به صندلی سرد یکی از داروخانه‌های بزرگ شهر تکیه داده و پاهایش را با شدت فراوان تکان می‌دهد. پدر که گرد پیری موهایش را سپید کرده است هر از گاهی نگاهش را به پسر لاغراندامش که آرام و قرار ندارد می‌اندازد. این سومین داروخانه‌ای است که برای پیداکردن داروها زیرپا گذاشته است.

پزشکان سواد کارت‌خوان ندارند؛ مسئولان الفبای سایت‌ها را نمی‌دانند اواخر بهار سال گذشته بود که خبر راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای کارکنان دولت در خروجی رسانه‌ها قرار گرفت.

نظام پزشکی: پزشکان برای استفاده از کارتخوان نیاز به آموزش دارند!/پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید سازمان نظام پزشکی نامه داده که ⁧ پزشکان ⁩ برای استفاده از کارتخوان ⁩ نیاز به آموزش دارند و تا برگزاری آموزش ثبت کارتخوان را به عقب بیاندازید. پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید

موج مهاجرت بیماران سرطانی به تهران با توجه به افزایش روند مهاجرت به کلانشهرها که بسیاری دلیل آن را فقر، بیکاری، خشکسالی و کمبود امکانات حداقلی در شهرستان‌ها و روستاها می‌دانند، هر روز سیل عظیمی از بیماران برای استفاده از خدمات درمانی وارد کلانشهرهای بزرگ کشور همچون تهران می‌شوند.

استدلال عجیب علیه کارت خوان مطب ها انجمن های صنفی پزشکان دلایل شگفت انگیزی را برای مخالفت با نصب کارت خوان مطرح کردند.

گزارش رسانه آمریکایی از تاثیر تحریم‌ها بر بازار دارو در ایران خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس سری به بیمارستان کودکان محک زده و از تاثیر تحریم‌ها بر بازار دارو در ایران گزارشی تهیه کرده است.

بدبینی به طب سنتی در سایه فعالیت بدون نظارت از گذشته‌های دور تا به امروز شاهد فعالیت که به نسبت گسترده برخی عطاری‌ها در سطح شهرها و روستاها هستیم؛ مغازه‌هایی که در آنها می‌توان انواع و اقسام داروها که متاسفانه برخی از مواد شبه‌مخدر را نیز در میان آنها یافت که البته به دلیل عدم نظارت مستقیم وزارت بهداشت شاهد فعالیت برخی مغازه‌های عطاری به‌خصو

بستری با دفترچه ، پرداخت آزاد بحران تأخیر در پرداخت بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی گریبان بخش خصوصی را هم گرفت. بیمارستان‌های خصوصی ماه هاست منتظرند تا طلب‌شان را از بیمه‌های مکمل درمان بگیرند، بیمه‌ها نیز گویی منتظرند طلب خود را از بیمه‌گذاران بخش خصوصی دریافت کنند.

۱۲۳۴۵آرشیو
روز جهانی خون بند ناف,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
بازار دارو,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
اهالی چنارمحمودی لردگان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
وضعیت روستای چنارمحمودی لردگان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
قلب انسان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
مرموزترین بیماری‌های جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
توزیع متادون در مراکز درمان اعتیاد,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
مافیای دارو در فضای‌مجازی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
روند پیری انسان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
دفترچه بیمه,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سقط جنين,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
نوزاد,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
کمبود داروهای روان در بازار,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
فرار پزشکان از شفافیت,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سازمان نظام پزشکی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
خدمات درمانی در تهران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
کارت خوان مطب ها,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
تاثیر تحریم‌ها بر بازار دارو در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
بیمارستان های خصوصی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
شاید از دست داده باشید
فردوسی‌پور مستند «مارادونا» را گزارش کرد
دولت را در حصر گذاشته‌اند و امکانات را از او گرفته‌اند/ وقتی قوه‌قضاییه کار پوپولیستی می‌کند، دولت هم جوابش را تبلیغاتی می‌دهد
شکست ستاره «گات» در باکس آفیس
بحران توزیع در بازار سینما؛ ۵ فیلم مطرح در ۳ ماه اخیر قاچاق شدند
عجیب‌ترین مراسم تدفین در جهان
۱۵۹ مستند رقیب در اسکار ۲۰۲۰/ «در جستجوی فریده» به فهرست راه یافت
خرید املاک در گران‌‌ترین محله مسکو توسط خانواده و نزدیکان بشار اسد
نوستالژی‌های قافیه‌دار
بازآفرینی بافت‌های فرسوده ۶۳ محله در استان تهران تا پایان ۱۴۰۰
استفاده از هوش مصنوعی برای درک اثر موسیقی بر ذهن انسان
واکنش باشگاه ماشین‌سازی به رای عجیب کمیته انضباطی!/نصیرزاده:جو رسانه‌های تهران پرسپولیسی است
انتظار از شیخ؛ رکورد برهانی را بشکن
فیش حقوقی دستگاه‌های دولتی
تظاهرات کنندگان به سفارتخانه‌های کشورهای غیر اشغالگر تعرض نکنند
عضو هيات رئيسه مجلس: فشارهای داخلی برای خروج از برجام زیاد است/ حفظ برجام به رفتار اروپایی‌ها بستگی دارد