صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش پزشکی

گزارش پزشکی

سرپوش - گزارش پزشکی

داروهای ۱۰۰میلیارد دلاری ایرانی! پس از تحریم‌هایی که علیه کشور در حوزه‌های مختلف از جمله دارو و غذا اعمال شد،‌ متخصصین داخلی بهترین راه دور زدن تحریم‌ها را تولید این داروها در داخل دانستند.

داروخانه‌ها در آستانه بحران واگذاری امتیاز و تعطیلی بخشی از داروخانه‌ها، به دلیل پرداخت نشدن مطالبات بدهی‌های سنگین و تأخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات سال گذشته و به‌خصوص در ماه‌های پایانی سال تعداد زیادی از داروخانه‌های کشور، کارخانه‌های داروسازی و به‌صورت کلی صنعت دارو را با مشکل روبه‌رو کرده است و این چالش‌ها با وجود وعده‌ه

پزشکی که خودش را دیپلم معرفی کرد تا ببیند در بیمارستان با او چه می کنند؟ محمداحسان رحیمی‌نژاد، پزشک در روزنامه شرق نوشت:مدت کوتاهی است که دردی مبهم در قفسه سینه‌ام احساس می‌کنم. دردی که در یک صبح بهاری حین پیاده‌روی تشدید می‌شود و منِ کم‌توجه به سلامت خویشتن را به درمانگاهی شبانه‌روزی می‌کشاند.   حدود نیم‌ساعت از هفت گذشته است.

هزینه داروهایم را از کی بگیرم؟ هزینه‌ها روز به روز بالاتر می‌رود؛ خرج و مخارج دکتر و دارو که جای ‏خود دارد. حالا تحریم‌ها  و افزایش نرخ ارز هم مزید بر علت شده تا بر مشکلات بیماران یکی‌یکی ‏افزوده شود، بیمارانی که ممکن است به خاطر بیماری‌شان  دست کم هر ماه سر و کارشان با دوا و درمان ‏باشد.

پایان تعطیلات نوروز، آغاز مسابقات تناسب اندام پای حرف بیشتر جوان‌ها که بنشینی سال نو را با تصمیم‌هایی برای روزهای پیش‌رو آغاز کرده‌اند؛‌ خریدن ماشین، تغییر شغل، ساختن یک زندگی دو نفره، تهیه خانه و صدها تصمیم دیگر، اما نیازی به گفتن نیست که این روزها یکی از پرتب‌و‌تاب‌ترین‌ تصمیم‌ها، تصمیم برای لاغری است.

بازی با جان و سلامت مردم در البرز/ جعل هزاران گزارش غلط رادیولوژی در یک بیمارستان+ اسناد بر اساس اسنادی که به دست باشگاه خبرنگاران جوان رسیده، در یک مرکز رادیولوژی گزارش‌های بیماران به غلط داده می‌شده است.

بازار گرم جراحی های زیبایی در آستانه نوروز هرسال اسفند که می‌شود، انگار ناخودآگاه مردم برای استقبال از بهار و نوروز به تکاپو می‌افتند.

حقایقی تلخ در مورد بیماری «اس‌ام ای» بیماری « اس ام ای» یا همان آتروفی نخاعی عضلانی، یک بیماری ژنتیکی است که در آن فرد نمی‌تواند حرکات عضلات خود را به دلیل از دست دادن سلول‌ها‌ی عصبی در نخاع و مغز استخوان کنترل کند.

خلأهای قانونی مشکل درمان ناباروری کشور نائب رئیس هیأت مدیره انجمن ناباروری ایران با اشاره به تشکیل مجمع عمومی و فوق العاده در مورد بررسی چالش‌های حقوقی و قانونی درمان ناباروری با حضور پزشکان متخصص گفت: ورود وزارت بهداشت برای رفع این چالش‌ها ضرورت دارد.

فقط نگویید پرستاران صبور و نجیب‌اند، مطالبات آنها را هم بشنوید! یک فعال صنفی پرستاران می‌گوید: وعده و وعید و ستایش نمی‌خواهیم، خواسته‌های ما را برآورده کنند!

خدمات پزشکی گرفتار بدهی‌هاست/ بیمه توان پرداخت ندارد تغییرات ارزش پول ایران، افزایش قیمت دلار و نوسانات ارزی روی زندگی هر فردی تاثیر خود را گذاشت. از خورد و خوراک تا هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، از قیمت مسکن و اجاره تا دارو و هزینه‌های درمان.

چرا برخی بیماران اطلاعات غلط به پزشک می‌دهند؟ هیچ کس کامل نیست اما هیچ کس هم نمی‌خواهد پزشکش این امر را بداند!

صدای پزشکان هم در آمد/ملزوماتی که با کاهش نرخ دلار ارزان نمی شوند با توجه به نوسانات نرخ ارز و بالارفتن قیمت برخی از ملزومات مصرفی پزشکان، تعدادی از شرکت‌های تجهیزات پزشکی نه تنها حاضر به کاهش قیمت این لوازم مصرفی نیستند بلکه بر افزایش قیمت آنها تأکید دارند. به گزارش فارس، نوسانات ارز طی ماه‌های اخیر باعث بالا رفتن قیمت بسیاری از محصولات طی روزهای گذشته شد.

ایدزی معرفی کنید پاداش بگیرید هفته جهانی ایدز است و خبرهای نه‌چندان امیدوارکننده‌ای از فعالیت‌ها برای پیشگیری از ابتلا به اچ‌آی‌وی/ ایدز در کشور به گوش می‌رسد.

افشای اطلاعات خصوصی بیمار با چه مجوزی؟ مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی در واکنش به حضور پدر یک کودک مبتلا به سرطان در یک برنامه تلویزیونی، در اقدامی عجیب اطلاعات محرمانه بیمار را افشا کرد.

اختصاص ارز برای حوزه درمان در ماه‌های اخیر به‌دلیل نوسانات بازار ارز شاهد تحولات در بخش درمان و دارو بودیم. باید توجه داشت که بخش قابل توجهی از نگرانی‌ها به‌دلیل هول و هراس‌هایی بود که در جامعه از سوی دلالان به جامعه منتقل می‌شد.

جنگ روانی درکنار انبارهای احتکار دارو کشف انبار دارو در استان همجوار تهران و گلایه مدیرعامل کانون هموفیلی مبنی بر حبس داروهای بیماران، حکایت از دست اندازی سودجویان به سلامت مردم و بیماران دارد. به گزارش مهر، شرایط کنونی کشور باعث شده عده ای سودجو از وضعیت کنونی جامعه بهره برداری کرده و سلامت مردم را نادیده بگیرند.

دلالی با داروی بيماران در بیمارستانها «تو بيمارستان كار مي‌كني؟ مي‌توني برام داروي شيمي‌درماني، ام‌اس يا داروهاي هورموني بياري؟» اين درخواست دلالان دارو جلوي داروخانه ۲۹فروردين بود كه خود را در قامت يكي از كاركنان بيمارستان جا زده بود.

واکسن ضدسرطان یا پروژه مالی چند روزی است که فضای رسانه‌ای به میدان پیکار موافقان و مخالفان یک واکسن به نام HPV تبدیل شده است؛ واکسنی که سال‌هاست به عنوان یکی از راه‌های پیشگیری از بیماری زگیل آلت تناسلی از سوی متخصصان و پزشکان معرفی می‌شود و البته در کشور ما هم وجود دارد و بسیاری بعد از تجویز پزشکان از آن استفاده می‌کنند.

بررسی مسائل بیماران مبتلا به «ام اس» مبتلا شدن به بیماری به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شود. فرد در کوتاه مدت دچار بیماری یا فرد در طولانی مدت متوجه بیماری در سیستم بدن خود می‌شود. در هر دو این مراحل عدم محافظت از بدن نقش اساسی دارد اما در زندگی امروزی گریزی از بروز برخی بیماری‌ها نیست.

۱۲۳۴۵آرشیو
داروهای چند میلیارد دلاری در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
داروخانه‌ها در آستانه بحران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
نوار قلب,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
کیفیت پوشش بیمه‌ای داروهای گران قیمت,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
جعل گزارش غلط رادیولوژی در البرز,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
جراحی های زیبایی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
بیماران اس‌ام ای,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
درمان ناباروری,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
مشکلات پرستاران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
خدمات پزشکی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
پزشک,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
وضعیت ملزومات پزشکی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
باشگاه‌های ایدز مثبت,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
افشین ولیخانى و پسرش,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
درمان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
دارو,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
دارو,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
واکسن HPV,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
بیماری ام اس,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
شاید از دست داده باشید
فرانک سیناترا؛ میراث ابدی «آقای صدا»
سه ماده غذایی که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد
۶۰ هزار مرگ سرطانی در سال گذشته/آثار تحریم ها در تامین دارو
مجازات معاونت در جرایم اسیدپاشی تعیین شد/مجازات اسیدپاشی قابل تخفیف و تعلیق نیست
کاهش نگران کننده ۳میلیونی جمعیت جوان کشور
جزئیات فروش فوری ۵ خودروی سایپا در امروز ۳۱ اردیبهشت ماه
عبدالصمد خرمشاهی: قانون جدید اعمال مجازات‌های اسیدپایشی عامل بازدارنده برای مرتکبین نیست
شیردهی به نوزاد موجب تقویت سلامت قلب مادر می شود
آشنا: به آمریکا پاسخ دادیم که ۲ مسئله را باهم می‌خواهیم نه جنگ و نه تحریم
تقاضای تارانتینو از مخاطبان جشنواره کن: داستان فیلمم را لو ندهید!
حماس توافق آتش‌بس ۶ماهه با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد
نگاهی به فمینیسم و آثار فمینیستی در سینمای ایران
آخرین جزئیات طوفان غافلگیر کننده اهواز
سرقت یک طلا فروشی در شهر بروجن
کنایه نشریه مادریدی به بازنشستگی ژاوی