صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش اجتماعی

گزارش اجتماعی

سرپوش - گزارش اجتماعی

همه کودکان خیابانی فقیر نیستند اینطور نیست که خانواده همه کودکان خیابانی از نظر معیشت مشکل اقتصادی داشته باشند بلکه آنگونه که مسئولان می‌گویند برخی از آنان حتی در شرایط مرفه‌تری نسبت به قاطبه شهروندان تهرانی زندگی می‌کنند.

خطر گسترش زندگی‌های تک نفره در جامعه نهاد خانواده به عنوان بنیاد زندگی اجتماعی، چندی است با رشد آرام تک‌زیستی و زندگی مجردی در میان گروهی از جوانان با تهدید مواجه شده است، اما دستگاه‌های مسئول چنین خطری را جدی نمی‌گیرند و برنامه‌ای برای مهار آن ندارند.

کوچ اجباری کودکان کار از کف خیابان‌ها به شبکه‌های زیرزمینی رحمانی‌فضلی: ۷۰ تا ۸۰ درصد کودکان کار غیرمجاز و ۴۴ درصد از این کودکان، بازمانده از تحصیل هستند جذب و صیانت از کودکان کار موضوعی است که سال‌ها در جلسات مختلف دولتی و کشوری مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

رد‌فرضیه‌سوم،‌نجفی‌در یک‌قدمی‌قصاص فرضیه وکیل نجفی درباره گلوله مستقیم به بحث چالشی میان وی و قاضی بدل شد اما...

تب فیس‌اپ مردم را پیر کرد در هفته گذشته هر فردی که یک صفحه شخصی در اینستاگرام دارد، عکسی از خود را با ظاهر پیر و با یک لبخند منتشر کرده و این امر به سرعت به یک چالش اجتماعی در فضای مجازی تبدیل شده است؛ چالشی که یک جوان در سن پیری چه قیافه‌ای پیدا خواهد کرد و تفاوت‌های ظاهری او با صورتی که حالا دارد چقدر زیاد می‌تواند باشد.

از خانه مانده، از خیابان رانده پاسگاه نعمت آباد، ساعت ٣٠: ١١صبح؛ از خانه‌ که در قرق قهوه‌خانه‌ها و آدم‌های ندار و کم درآمدست تا چهارراه آجودانیه، آن‌جا که میوه فروشان مغازه دارند و ماشین‌های شاسی بلند و آدم‌های پولدار، خیابان‌ها را بالا و پایین می‌کنند، راه زیاد است.

قلیان زنانه شد  ۳۵ درصد زنان ایرانی قلیان می‌کشند. این تعداد زنان و دختران ایرانی به صورت تفننی یا دائمی قلیان مصرف می‌کنند مصرف قلیان در ایران سابقه دیرینه دارد.

افزایش فقر عاملی برای شادنبودن مردم متاسفانه امروزه شاهد سایه‌افکندن فضای غمگین در جامعه هستیم که این خود می‌تواند پیامدهای منفی بسیاری را در جامعه داشته باشد، به‌گونه‌ای که پزشکان بر این باور هستند که ریشه بسیاری از بیماری‌ها شاد نبودن مردم و استرس بالای آنهاست.

باستی هیلز که مورد علاقه مشتری‌های لاکچری است متعلق به کیست و چگونه پدید آمد؟ فکرش را بکن در ارتفاع ۲۰۰ متری نسبت به شهر، روی یک دامنه کوتاه، با ویوی ۳۶۰ درجه و منظره چشم نواز سد لتیان و همان طور که در استخر روی پشت بام ویلای سوبلکسی شنا می کنی در افق محو شوی. صحبت از شهرک سوپر لوکس در محله باستی شهرستان لواسان است.

اجاره پیاده‌رو به دستفروشان؛ هر موزاییک ۵۰ هزار تومان! بسته به اینکه صنفی پردرآمد است یا کم‌ درآمد و با توجه به نوع کالا، میزان اجاره معبر در پایتخت و سبک آن متفاوت است. هم‌اکنون در بعضی نقاط خیابان ولیعصر که جزو نقاط گران دستفروشی محسوب می‌شود، قیمت اجاره هر موزاییک، ۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

سايه ترديد بر سر سايت‌های همسريابی طی سال‌های اخیر و با پیشرفت روزافزون تکنولوژی شاهد ایجاد تغییرات اساسی در زندگی افراد هستیم به‌گونه‌ای که این تغییرات به خواستگاری و پیداکردن شریک زندگی نیز رسیده است که این خود جای بسی تأمل دارد، چراکه برخی از جامعه‌شناسان بر این باور هستند که این‌گونه همسریابی‌ها به دلیل اینکه هنوز فرهنگ آن در جا

گزارشی از بندهای مالی زندان اوین با اتاق‌های لاکچری «بازداشتگاه اوین» به دلیل شرایط متفاوتی که با دیگر زندان‎های کشور دارد، به «هتل اوین» هم مشهور شده است.

تهران نمی‌خواهد بخوابد بهمن‌ماه سال گذشته بود که شورای شهر تهران کلیات طرح زیست شبانه را با ۱۴ رأی موافق تصویب کرد و قرار شد این طرح از اول اردیبهشت یا نیمه شعبان امسال به مدت سه ماه در پنج منطقه تهران به‌صورت آزمایشی اجرا شود.

خیابان‌های شما، خانه‌های ماست «شب‌ها کارم شمردن تیک‌تاک ساعت است. کاش می‌توانستم زمان را زودتر از آن چه که پیش می‌رود جلو ببرم که فقط بگذرد.

پایانی بر نابرابری دیه زن و مرد به گزارش ایران، بحث برابری دیه زن و مرد بحث دیروز و امروز نیست. جریانی است که بسیاری از حامیان حقوق زنان سال‌ها برای رسیدن به آن تلاش‌هایی بی‌وقفه داشتند. مهم‌ترین اتفاق در این راستا در سال ۱۳۹۲ رخ داد و بر اساس آن تبصره‌ای به ماده ۵۵۰ قانون مجازات اسلامی توسط مجلس افزوده شد.

سایه سیل ویرانگر بر زندگی فراموش‌شدگان / رویای خانه‌ای که نقش بر آب شد حدود سه ماه از میهمانی سرزده سیل در نوروز می‌گذرد اما هنوز هم ردپای بی‌رحم این مهمان نوروزی روی زندگی برخی سیل‌زدگان جا خوش کرده است. به گزارش فارس، حدود سه ماه از میهمانی سرزده سیل در نوروز می‌گذرد اما هنوز هم ردپای بی‌رحم این مهمان نوروزی  روی زندگی برخی سیل‌زدگان جا خوش کرده است.

درآمدِ پیمانکارانِ شهرداری از کودکانِ زباله‌گرد چقدر است؟ پدیده‌ی کودکانِ زباله‌گرد و خیابانی یکی از پدیده‌های دردناک است که جامعه‌ی ایرانی چند سالی است با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند.

کارآفرینی در شیفت شب پایتخت زیست شبانه نام طرحی است که فعلاً به علت برخی مخالفت‌ها کنار گذاشته شده است، اما این طرح صرفاً با رویکرد تفریحی و استفاده از فضاهای فرهنگی و هنری در شب تعریف نمی‌شود.

این همه «گل‌زن» دور از چشم دروازه‌بان ٢,١ درصد دانش‌آموزان دبیرستانی؛ ۴۰‌هزار و ۸۲۹ نفر، اعتیاد دارند داوودی، مدیر مدرسه کودکان کار: مصرف موادمخدر در بین اقشار آسیب‌دیده و کودکان کار بیشتر از میانگین است.

شورایاری یا اردوگاه سیاسی؟/ مشکل شورای پنجم با شورایاری‌ها چیست؟ زمانی که ۱۵ نفر اعضای اولین شورای شهر تهران احساس کردند، نمی‌توانند با این تعداد کم به تمامی مسائل تهران رسیدگی کنند، جلساتی برگزار و عنوان کردند که برای رسیدگی به مسائل به بازوی مشورتی در محلات نیاز دارند، در پی این احساس نیاز و با توجه به اینکه در قانون شورا‌ها نهادی به نام شورای محله در نظر گرفت

۱۲۳۴۵آرشیو
کودکان خیابانی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
بحران در خانواده ها,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
کودکان کار,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
محمد علی نجفی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
وضعیت جامعه ایران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
اقامتگاه‌ها و خانه‌های کودکان کار مهاجر,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
مصرف قلیان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
فقدان شادی در میان مردم,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
ویلاهای لاکچری باستی هیلز,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
اجاره پیاده‌رو به دستفروشان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
سايت‌های همسريابی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
بازداشتگاه اوین,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
طرح زیست شبانه در تهران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
زندگی شبانه زنان کارتن‌خواب پایتخت,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
یکسان سازی دیه زن و مرد,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
مشکلات خانواه های ساکن در کانکس‌های باغ جنت شیراز,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
زباله گردی کودکان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
طرح زیست شبانه,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
مصرف ماری‌جوانا در میان دانش آموزان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
شاید از دست داده باشید
ابو سلمان بلاروسی از فرماندهان جبهه النصره کشته شد
تولید روزانه ۲.۲۱۳ میلیون بشکه‌ای نفت ایران در ماه میلادی گذشته
برد ماشین‌سازی قبل از بازی با استقلال
فیلیپ کوتینیو به بایرن مونیخ پیوست
احتمال تعویق حرکت نفتکش گریس-۱ تا روز یکشنبه
سازمان ملل: مرگ مهاجران در قاره آمریکا از مرز ۵۰۰ نفر گذشت
سیاستمدار انگلیسی خواستار ممنوعیت قرآن در این کشور شد
مدیرعامل پگاه: در ایرانم؛ اگر تخلفی کرده باشم دستگاه‌های نظارتی اعلام می‌کنند
۲ کشته و ۷ مصدوم در حوادث جاده‌ای سمنان
بازداشت ۶ دختر به اتهام تلاش برای ورود به ورزشگاه!
درخواست جدید پاری‌سن‌ژرمن برای فروش نیمار به بارسلونا/ خرید مانژوکیچ در برنامه‌های بایرن مونیخ نیست/ مدافع ترکیه‌ای در رم
پاسخ کوهکن به ادعاها درباره داشتن ویلای لاکچری/ اگر ناطق رئیس‌جمهور می شد بسیاری از مشکلات امروز را نداشتیم
مهاجم ۳۶ ساله و ۵۰۰ هزار یورویی عامل اختلاف/ فتحی:امیدوارم جلسه با استراماچونی پایان حاشیه‌سازی باشد
سامانه رادیوتلسکوپ فضایی به بهره برداری رسید
توقف بایرن مونیخ مقابل هرتابرلین در دیدار افتتاحیه/ پیروزی لیون مقابل آنژه با ۶ گل