صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش اجتماعی

گزارش اجتماعی

سرپوش - گزارش اجتماعی

تعطیلی پنجشنبه در خوان آخر یک گره از پرونده «آخر هفته دو روزه» با تصویب طرح «تعطیلی پنج‌شنبه‌ها» در کمیسیون اجتماعی مجلس باز شد. اما شرط گشایش گره اصلی، هوشیاری نمایندگان در روز بررسی نهایی طرح در صحن است. محتوای طرح به دنبال تسری «الگوی پنج‌شنبه‌های پایتخت» به سایر استان‌ها است.

شيشه از كيلويی ۸۰ ميليون به ۱۸ ميليون تومان رسيد دو هفته قبل، رييس سابق شوراي مبارزه با موادمخدر استان تهران، آخرين قيمت مخدرها و روانگردان‌ها را اعلام كرد.

تخریب شهرداری و شورا با رمز حذف نام شهید چندی پیش انتشار چند عکس از برخی از تابلوهای خیابان‌های تهران در منطقه یک در فضای مجازی جنجال آفرید و حذف واژه شهید از این تابلوها با واکنش‌های بسیاری همراه بود.

جنجال عجیب 'مستر تیستر 'در فضای مجازی؛ از فحاشی به یک کارتونیست تا دستور حمله برای ریپورت صفحه حمید سپید نام که حالا در فضای مجازی بیشتر او را به نام مستر تیستر می‌شناسند، در اقدامی عجیب در اعتراض به یک کاریکاتور انتقادی که توسط نگار شمس کارتونیست حامی حقوق حیوانات کشیده شده بود. از طرفداران خود در اینستاگرام خواست تا صفحه او را ریپورت کنند.

نجفی؛ یک قدم تا آزادی حکم متهم جنجالی‌ترین پرونده سال از سوی شعبه ۴۱ دیوانعالی کشور نقض و پرونده به شعبه نهم دادگاه کیفری برگردانده شد.‌ به‌گزارش «ایران»، صبح شنبه خبر نقض حکم ارتکاب قتل عمد محمد علی نجفی - شهردار سابق تهران- از سوی قضات دیوان عالی کشور اعلام شد.

مدرسه‌های به گل نشسته لرستان + تصاویر مدرسه تا کمر در گِل فرو رفته، البته بعد از ۶‌ماه دیگر اسمش گِل نیست، کوه خاک است که گُله به گُله داخل کلاس‌ها سر به فلک کشیده و آنها را شبیه یک رشته کوه به‌هم‌پیوسته کرده است. از دل کوه‌ها جا‌به‌جا میز معلم و کتابخانه و پایه نیمکت دانش‌آموزان زده بیرون.

ساعت رسمی کشور امشب به عقب کشیده می‌شود/ چرا تغییر ساعت، ۳۱ شهریور صورت نمی‌گیرد؟ ساعت رسمی کشور امشب یک‌ ساعت به عقب کشیده خواهد شد. بر اساس قانون ساعت رسمی کشور امشب(۳۰ شهریورماه) در ساعت ۲۴ یک ساعت به عقب کشیده خواهد شد.

امیر بارانی ۲۵ ساله: وثیقه گذار سند ۲۰ میلیاردی «شبنم نعمت زاده» سید امیر بارانی بهبهانی فرزند سید معین، متولد یازدهم دی ماه سال ۱۳۷۳ در تهران با شماره ملی ۰۴۴۰۴۵۹۹۳۱ وثیقه گذار ۲۵ میلیارد تومانی شبنم نعمت زاده، پیش از صدور قرار بازداشت بود.

اصولگرايان خود را به خواب زده‌اند خودتان را به خواب نزنید؛ حذف نام شهدا در سال ۹۳ از سوی شورای شهر اصولگرا و به‌صورت تعمدی مطرح شد نه شهرداری و شورای شهر پنجم!

چند پلاسکوی دیگر فرو می‌ریزد؟ بیش از دوسال از حادثه تلخ فروپاشی ساختمان پلاسکو می‌گذرد. راهکارها و اقدامات فراوانی در این مدت به منظور پیشگیری از بروز حوادث مشابه در سطح تهران انجام شد، اما آیا این اقدامات کافی بوده است؟

فریادی به قیمت جان برای حق زنان یک هفته از آن تلخ‌ترین روزها گذشت، روزی که آتش بر جان سحر آرام گرفت و این پایان، آغازی بود بر ناآرامی جان سوخته تک تک ما، سحر رفت و رفتنش، تلنگری که نه، سیلی محکم بیداری بر گوش ما خواب زدگانی بود که برای سال‌های سال، به هر دلیل و بهانه‌ای، فریاد فروخفته نیمی از مردمان سرزمینمان را نشنیدیم.

با جدیدترین شیوه های حقه بازی در فضای مجازی آشنا شوید با پیشرفت فناوری و لوازم ارتباط جمعی، کلاهبرداری نیز به همان نسبت روند رو به رشدی پیدا کرده است. این روزها دیگر پول نقد جایی در مبادله های مالی ندارد و جای آن را کارت های بانکی گرفته است.

سقاهای کوچک بازنگشتند روزی نیست که خبری از بحران آب در سیستان و بلوچستان منتشر نشود. در شبکه‌های اجتماعی هم می‌توان هشتگ‌ها را دنبال کرد و به عمق فاجعه پی برد؛ کافی است هشتگ‌هایی همچون «بحران آب در سیستان و بلوچستان» و «بی‌آبی در سیستان و بلوچستان» را دنبال کنید و انبوه مطالب و عکس‌ها را در این باره ببینید.

همه ماجرای یک عقد جنجالی که باطل شد دخترک هنوز لبخندهایش شبیه دخترکان چهار پنج ساله است اما انگار زندگی خیلی زودتر از این ها برایش جدی شده و حالا در حدود ۱۰ سالگی پای سفره عقد نشسته است. پسر جوان هم حالا آقا داماد نام گرفته و با وقار و شخصیت کنار دخترک نشسته، به نظر حدود ۲۵ سال دارد.

پس لرزه‌های انتشار بدهی شهرداری قالیباف؛ ديوار حاشا بلند است! چند روز قبل بود که سيدمحمود ميرلوحي عضو شوراي شهر تهران به انتشار جزئيات بدهي شهرداري پرداخت.

قاليباف چه پاسخی برای بدهی ٦٩ هزار ميلياردی داشت؟ بدهي‌هاي شهرداري تهران موضوع جديدي نيست اما نکته قابل تامل و جالب آنجاست که ظاهرا بيشتر اين بدهي‌ها مربوط به زماني است که شهرداري از سوي اصولگرايان اداره مي‌شد اما امروز آنها حاضر به پذيرش اين بدهي‌ها نيستند.

شیشه جدید رسید؛ قیمت پایین، تاثیر بالا! میزان مصرف شیشه در ایران کم شده، خبری خوشحال‌کننده است، اما مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر از در راه بودن مخدری شبیه به شیشه حکایت دارد؛ ارزانتر و مخرب‌تر! مصرف مواد مخدر در ایران زیاد شده است؟

صیادی در قبرستان ماهی ها/ خشکی تالاب بین المللی هامون که به تغییر معیشت زندگی مردم این منطقه منجر شده است هامونِ به‌خشکی‌نشسته، با ۵۶۶۰ کیلومترمربع، تنها ۴۰۰ مترمربع آب دارد. آبی به عمق ۱۰ سانتی‌متر که دیگر دردی از کسی دوا نمی کند. نه می شود صیادی کرد، نه کشاورزی، نه دامداری. زمین ها از بین رفته و دام ها تلف شده و آنها که مانده اند جان زیادی ندارند.

آزادی‌های یواشکی در مجموعه هتل‌های پارس/ سبک مشتری مداری ناجا در هتل‌های تحت مالکیت خود چگونه است؟ فعالیت‌های اقتصادی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مدت‌ها است که بر سرزبان‌ها افتاده، یکی از فعالیت‌های اقتصادی ناجا که با اصل تعارض منافع و در تضاد با رسالت و كاركرد تعیین شده برای نیروی انتظامی همراه بوده را می‌توان فعالیت درعرصه هتلداری برشمرد.

گزارش تکاندهنده از وضعیت بی آبی و خشکسالی سیستان و بلوچستان این روزها با اینکه در سومین ماه فصل تابستان به سر می‌بریم اما سیستان و بلوچستان هنوز گرمایی بالای ۴۰ درجه را تجربه می‌کند، این در حالی است که آنچه مردم این خطه پهناور را عذاب می‌دهد، گرمای هوا نیست بلکه نبود آب، اقتصاد و زندگی مردم را به زیر خط فقر رسانده خط فقری که تصور آن برای مردم پایتخت‌نشین و

۱۲۳۴۵آرشیو
طرح تعطیلی پنج‌شنبه‌های تهران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
موادمخدر شیشه,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
مستر تیستر,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
محمدعلی نجفی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
مدرسه‌های به گل نشسته لرستان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
ساعت رسمی کشور,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
امیر بارانی و شبنم نعمت زاده,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
نامگذاری های خیابان ها,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
حادثه فروپاشی ساختمان پلاسکو,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
درگذشت دختر آبی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
کلاهبرداری‌های اینترنتی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
بحران آب در سیستان و بلوچستان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
کودک همسری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
محمد باقر قالیباف و پیروز حناچی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
محمد باقر قالیباف,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
موادمخدر شیشه,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
تالاب هامون,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
فعالیت های ناجا در عرصه هتلداری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
وضعیت خشکسالی سیستان و بلوچستان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
شاید از دست داده باشید
شاخص بورس ۶۳۱۹ واحد افت کرد
توضیحات سخنگوی قوه قضاییه در مورد علت تغییر عنوان اتهامی متهمان پرونده محیط زیستی‌ها
بایدن: ترامپ به شرکایمان یعنی نیروهای دموکراتیک سوریه خیانت کرده / او به عنوان فرمانده کل قوا شکست خورده
نتایج آزمون Ept دانشگاه آزاد اعلام شد
اطلاعیه سازمان سنجش درباره کدقبولی نهایی داوطلبان برخی کدرشته‌های کنکور
همدان «کلانشهر» شد
سفر مشاور نخست‌وزیر ژاپن به تهران برای پی‌گیری ابتکارات آبه
درخشش ایرانی‌ها در مسابقات جهانی اختراعات انگلستان
۱۵ حقیقت جالب درباره آداب و رسوم عجیب کشورهای مختلف دنیا
۷ تکنولوژی نگران کننده مبتنی بر هوش مصنوعی که باید به اثرات منفی آن‌ها توجه داشت
ابلاغ دستورالعمل اخذ حداکثر ۱۲ واحد درسی برای دانشجویان دکتری تخصصی غیرپزشکی
حمله نظامی به ايران منافع ملی هيچ كشوری را تامين نمی‌كند
رئیس‌کل بانک مرکزی‌: نرخ ارز کنترل شد‌ / شاهد ثبات در بازار هستیم
ترامپ از فاکس نیوز شکایت کرد
محرومان یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال اعلام شدند