صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش اجتماعی

گزارش اجتماعی

سرپوش - گزارش اجتماعی

شورایاری یا اردوگاه سیاسی؟/ مشکل شورای پنجم با شورایاری‌ها چیست؟ زمانی که ۱۵ نفر اعضای اولین شورای شهر تهران احساس کردند، نمی‌توانند با این تعداد کم به تمامی مسائل تهران رسیدگی کنند، جلساتی برگزار و عنوان کردند که برای رسیدگی به مسائل به بازوی مشورتی در محلات نیاز دارند، در پی این احساس نیاز و با توجه به اینکه در قانون شورا‌ها نهادی به نام شورای محله در نظر گرفت

چرا شورای شهر تهران با الگوی شهر نظامی مخالفت کرد؟/ محمد سالاری: تصمیم شهرداری مخالف با قانون بود در حالیکه شورای اداری شهرداری تهران تصمیم گرفت که وظایف نیرو‌های شهربان را به یگان حفاظتی این نهاد عمومی بسپرد شورای شهر تهران به دلایل مختلف از جمله غیرقانونی بودن مصوبه شورای اداری  مورد مخالفت قرار گرفت.

اعتیاد خطرناک زنان؛ نه به مواد، به آرایش امروزه آرایش کردن برای برخی زنان ایرانی به عادت تبدیل شده است که برخی زنان عادت دارند حتی قبل از شستن صبحگاهی صورت، اول سراغ میز آرایش می‌روند.

زلزله‌زدگان فراموش شدند/ کاهش ۲۲ میلیارد تومانی اعتبارات عمرانی سرپل ذهاب +سند در حالیکه ۱۸ ماه از زلزله ۷.۳ ریشتری کرمانشاه می‌گذرد، مردم اما در مناطق زلزله‌زده این استان همچنان با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند، وعده‌های بی‌عمل مانده مسئولان به زلزله‌زدگان، همچنان مردم را در تنگنا و مشقت نگه داشته است.

خداحافظی ساکنان گیشا با پل ۴۵ ساله، مدیریت شهری ریسک می‌کند؟ مدیران شهری انتظار دارند با بهره‌برداری از پروژه احداث زیرگذر کوی نصر، یک مسیر زیرگذر با ۳ خط عبوری در هر یک از باند‌های شمالی و جنوبی، جریان عبور و مرور در این تقاطع پرترافیک ساماندهی شود. پل قدیمی گیشا در غرب تهران که سال ۱۳۵۳ تاسیس شده، قرار است جمع‌آوری شود.

آزارگران جنسی که و کجا هستند؟ مادران در بسیاری اوقات از ماجرا خبر دارند که یکی از اعضای خانواده آزارگر است، اما آن‌قدر اعتمادبه‌نفس ندارند و آن‌قدر بی‌جرأت‌اند که نمی‌توانند آن را برملا کنند.

۴ واحد آپارتمان داشتم، اما در خیابان می خوابیدم/ معتادان برای کمپ‌های غیرمجاز منبع درآمد هستند مددجویان مرکز مهر سروش از روزگار سخت اعتیاد و کارتن‌خوابی‌ در خیابان می‌گویند.

چوب لای چرخ دوچرخه زنان در حالی که دوچرخه سواری زنان در کشور منع قانونی ندارد و رشته دوچرخه سواری یکی از رشته‌های ورزشی بانوان به شمار می‌آید و حتی تیم ملی دوچرخه سواری زنان کشور فعال است و در مسابقات داخلی و بین‌المللی نیز در مسابقات شرکت دارد ، اما هنوز موضوع دوچرخه سواری زنان در داخل کشور با اما و اگرهای زیادی مواجه اس

عصر جدید کودک‌آزاری‌ها با «مدلینگ کودکان»! برخی والدین از کودکان خود به‌عنوان کالا و یا مدل در دنیای مد در شبکه‌های مجازی استفاده کرده و توجهی به تبعات و تاثیر آن در شکل‌گیری ابعاد شخصیتی فرزند خود ندارند.

ملاقات با ملیکا و مریم؛ کودکانی که معتاد به دنیا آمده‌اند ملیکا و مریم تازه ترک کرده‌اند. ملیکا شش ساله و مریم پنج ساله است. به تریاک، متادون و شیشه معتاد بودند. روی تخت بیمارستان می‌بینم‌شان. تازه اندکی درد خماری فروکش کرده. رنگ و رویشان هنوز پریده است. دو دختر بچه لباس صورتی رنگ بیمارستان به تن دارند.

چرا سازوکارهای تامین مالی ترک اعتیاد ناکارآمد هستند؟ اعتیاد معضل بزرگ و عجیبی است. خود به دلایل گوناگون باعث فقر می‌شود و در عین حال خرج‌های خودش را هم دارد. در عین حال، هزینه‌های ترک اعتیاد و درمانش هم بالاست. در نتیجه ورود به آن چیزی جز هزینه ندارد.

حاشیه نشینی در کلانشهر مشهد گزارش زیر روایت بی‌پرده‌ای از چند منطقه حاشیه نشین در شهر مشهد است. این گزارش به صورت تصادفی، چند زن و مردی را که این روزها درگیر مصائب حاشیه نشینی در این کلانشهر هستند انتخاب کرده تا از زاویه‌های مختلف، به زندگی حاشیه نشینان این شهر بپردازد.

گزارش زندگی دختران خردسالی که شوهر دارند؛ شوهرم مبصر کلاس دهم است مسافت از فرودگاه مشهد تا نیشابور ۱۲۰ کیلومتر است. توی جاده نه‌چندان مسطح، روان‌شناسی که در یکی از خانه‌های سلامت کار می‌کند، جزئیاتی را از آنچه در روستاها اتفاق می‌افتد، برایمان شرح می‌دهدمی‌گوید دختر جثه نحیفی دارد و حالا ۱۲ساله است.

بررسی انواع کودک آزاری و راه‌های مقابله با آن خشونت علیه کودکان متاسفانه واقعیتی غیرقابل انکار است به گونه ای که امروزه حتی در برخی از موارد در خانواده های تک فرزند نیز با آن مواجه هستیم که این خود می تواند نشان از عدم مواجهه جدی مسئولان با این پدیده مذموم را داشته باشد.

گزارش زندگی دختران خردسالی که شوهر دارند/ شناسنامه‌ام را با نوشتن نام تو به عنوان همسر، کثیف نمی‌کنم مسافت از فرودگاه مشهد تا نیشابور ۱۲۰ کیلومتر است. توی جاده نه‌چندان مسطح، روان‌شناسی که در یکی از خانه‌های سلامت کار می‌کند، جزئیاتی را از آنچه در روستاها اتفاق می‌افتد، برایمان شرح می‌دهد: می‌گوید دختر جثه نحیفی دارد و حالا ۱۲ساله است.

رواج فال تاروت و قهوه و شمع و نخود بین جوان‌های مدرن امروزی بالای صفحه اصلی سایت نوشته: «کاربر گرامی اعتقاد به فال چیزی جز جهل و خرافه‌پرستی نیست. از اینکه فقط جهت سرگرمی از فال‌ها استفاده می‌کنید سپاسگزاریم و اوقات خوشی را برای شما آرزو می‌کنیم.» منوی کناری سایت پر از فال‌های مختلف است.

افسردگی در می‌زند سال‌هاست که از افسردگی جامعه سخن گفته می‌شود و هر وزیر ،مسئول یا کارشناسی به محض دسترسی به تریبونی، شیوع افسردگی در کشور را فریاد می‌زند.

شبکه‌های اجتماعی عاملی برای افزایش طلاق امروزه شاهد استفاده بی رویه از فضای مجازی هستیم، به گونه ای که افراد بیشتر زمان خود را در شبکه های اجتماعی سپری می‌کنند و در مقابل از وظایف اصلی خود تا حدودی غافل هستند که این خود باعث شده تا افراد کمتر به وظایف ذاتی خود عمل نمایند و در نهایت این مهم زمینه ساز بروز مشکلات عدیده در خانواده و یا جامع

در حاشیه رونمایی از سردیس استاد جمشید مشایخی در تهران؛ این سردیسِ کیست؟ نام گذاری خیابان به اسم بزرگان ادب و هنر و ساخت سردیس‌ از چهره آنان، اقدامی پسندیده است و جای تردیدی نیست که چنین کارهایی به هر چه بیشتر شناخته شدن این نامداران در جامعه کمک می‌کند اما گاهی دقت و وسواسِ لازم فراموش می‌شود و حاصل کار چندان رضایت‌بخش از آب درنمی‌آید.

جولان فروش مخدرها واموال مسروقه در فضای مجازی دیروز فرمانده انتظامی تهران بزرگ از آغاز برخورد جدی پلیس در سه حوزه فروشندگان و خریداران اسلحه، اموال مسروقه و موادمخدر در فضای مجازی خبر داد.

۱۲۳۴۵آرشیو
اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
یگان حفاظتی شهرداری تهران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
لوازم آرایشی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
زلزله‌زدگان سرپل ذهاب,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
پل گیشا,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
آزار‌های جنسی کودکان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
مددجویان مرکز مهر سروش,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
دوچرخه سواری زنان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
مدلینگ کودکان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
کودکان معتاد,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
ترک اعتیاد,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
حاشیه نشینی در کلانشهر مشهد,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
society
کودک آزاری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
کودک همسری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
فال قهوه,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
افسردگی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
طلاق,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
سردیس استاد جمشید مشایخی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
موادمخدر در فضای مجازی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
شاید از دست داده باشید
واکنش‌ها به طراحی و نصب المان سعدی در شیراز
اوئسکا در آستانه گرفتن جریمه از پرونده قدوس/محرومیت در کمین سامان
وزیر جنجالی سعودی در سوریه چه می‌کند؟
وزیر خارجه ژاپن: تلاش خواهیم کرد حقایق بیشتری را پیرامون حملات روز پنجشنبه علیه دو کشتی نفتکش به دست بیاوریم
وزیر ورزش: نگران نباشید، برانکو برمی گردد!
لمپارد و دروگبا در یک قدمی نیمکت چلسی ؛ ساری در راه یوونتوس !؟
دستگیری کلاهبردار میلیاردی در قم
تسویه حساب با برانکو؛ پول توی کیف، در دفتر عرب!
ورود دولت به بازار تخم مرغ/ جمع آوری تولید مازاد از فردا
پرسپولیسی‌ها به کشور آذربایجان می‌روند
مهلت ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان تا ۲۷ خردادماه
رامبد، ژوله و ملت عصبانی!
دلایل خودکشی‌های دو دهه اخیر
اجرای طرح جایگزین زوج و فرد از هفته آینده/جریمه و عوارض در کمین رانندگان متخلف
امارات:عدم مشارکت کشورهای منطقه در توافق قبلی با ایران اشتباه بود