صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش اجتماعی

گزارش اجتماعی

سرپوش - گزارش اجتماعی

فقر«سونامی آسيب‌های اجتماعی»را به دنبال دارد درهیچ یک از کشورهای دنیا نمی‌توانید جامعه‌ای پیدا کنید که دچار آسیب اجتماعی نشده باشد، به عبارت دیگر، وقتی جامعه‌ای وجود دارد آسیب همراه با آن نیز وجود دارد و این تنها مختص ایران نیست، عوامل زیادی وجود دارد که به صورت کلی می‌توان به سه عامل فردی، اجتماعی و شخصیتی اشاره نمود.

این گداها آنلاین هستند «سلام ۱۰۰ هزار تومن کمک مالی بلاعوض می‌خوام. آنقدر تو زندگی خصوصی‌ام دخالت نکنید. اینکه من چند سالمه تو کمک شما چه تأثیری داره آخه. برای خیلیاتون ۱۰۰هزار تومن ممکنه پولی نباشه ولی من خیلی بهش نیاز دارم. دل یه بنده خدا رو شاد کنید. دو نفرم ۵۰ بریزن جور می‌شه.

خالکوبی معیاری برای مجرمیت یا شهرت؟ شاید نمی‌داند که تحمل ۸۰ تا ۱۵۰ ضربه سوزن سرطلایی در هر ثانیه بر پوست بدنش و تزریق جوهر برای ایجاد نقش و نگارهایی که هریک میلیون‌ها تومان خرج در بردارد می‌تواند او را در گروه افرادی قرار دهد که از نگاه پلیس مظنون و متهم هستند.    امروزه نقش تصاویر خالکوبی بر بدن ورزشکاران، بازیگران و خواننده‌ها در

اجاره روزانه خانه؛ عاملی برای رواج فساد چندسالی است که شاهد رواج بیش از اندازه اجاره روزانه واحدهای مسکونی در کلان‌شهرها به‌خصوص پایتخت هستیم که این خود متاسفانه با تبعات منفی بسیاری همراه است.گفتنی‌ست بسیاری از جامعه‌شناسان بر این باور هستند که اجاره روزانه ملک می‌تواند زمینه‌ساز رواج برخی از آسیب‌های اجتماعی شود تا جایی که این مهم خود

مانع دوروزه شدن تعطیلات هفتگی در حالی که معاون گردشگری کشور تاکید می‌کند طرحی برای ساماندهی تعطیلات مناسب است که مقطعی نباشد و در طول سال توزیع شود، هنوز هیچ اتفاق راهبردی در این زمینه صورت نگرفته است.

چرا جوان ها ساعت ها در شبکه های اجتماعی وقت می گذرانند؟ زندگی‌شان یا حداقل بخش مهمی از آن با اینترنت و شبکه‌های اجتماعی می‌گذرد. معاشرت‌ها، حرف زدن‌ها و عصبانیت و شادی‌شان را همان جا می‌گذرانند. وقتی هم کنارشان می‌نشینی منبع حرف هایشان اینترنت است و شبکه‌های اجتماعی. البته با این گوشی که مدام دستشان است اصلاً هم این حال و هوا عجیب و غریب نیست.

زنان بر سر دو راهی اشتغال یا فرزندآوری قصد فرزندآوری همان انتخاب مشروط افراد برای داشتن فرزند است که نه‌تنها با نگرش زوجین نسبت به والدشدن و فرزندان مرتبط است، بلکه با درک آنها نسبت به شرایط زندگی خود، ارتباط دارد.

«سلفی» نان جراحان پلاستیک را در روغن انداخت در طول سال‌هایی که از اضافه شدن دوربین سلفی به گوشی‌های موبایل می‌گذرد، شاهد رفتارهای نامتناسب و مخرب مردم توسط این وسیله در صفحات مجازی هم بوده‌ایم.

افزايش زندگی مجردی؛ آسيب خاموش طی سال‌های اخیر بعضا شاهد ایجاد تغییر در سبک زندگی افراد بودیم که البته یکی از این تغییرات شامل افزایش گرایش برخی جوانان به زندگی مجردی است.گفتنی است تا چندی پیش زندگی مجردی برای دختران یک نوع تابو بود، اما ظاهرا در حال حاضر برخی به‌دور از خانواده و به‌صورت مجردی زندگی می‌کنند که این خود می‌تواند ن

هر شورا یک پرونده!/ وضعیت پیچیده اصلاح طلبان شوراهای شهر نوزده ماه از استقرار شورای پنجم گذشت، حرف‌های درگوشی پیش از انتخابات شورا‌ها حاکی از آن بود که یکی از بزرگان اصولگرا گفته بود اصلاح طلبان در شورای شهر دفن می‌شوند. این پیش بینی بعد از یک سال و نیم چندان محقق نشده است.

باربی شدن به چه قیمت!؟ این روزها اگر هرشغلی در رکود باشد اوضاع برخی مشاغل همچنان رو به راه است ؛مشاغلی که با موضوع وزن و تناسب اندام شهروندان ارتباط دارند.

داستان تلخ زندگی دخترکی که در کودکی ازدواج کرد تاریکی را دوست دارد، انگار تنها در پناه تاریکی آرام می‌گیرد و احساس امنیت می‌کند. خودش می‌گوید با دیگران خیلی فرق دارد از همان بچگی زندگی متفاوتی را تجربه کرده.

دلایل گرایش به دعانویسی و رمالی رمالی و فالگیری سال‌هاست که به معضل پیچیده اجتماعی تبدیل شده است و مختص به قشر خاصی هم نیست؛ پیر و جوان، زن و مرد، بی‌‌‌سواد و تحصیلکرده مشتریان بازار رمالان و فالگیران هستند.

نمی خواستم به آن خانه بازگردم! چهار ماه است فرزندانم را ندیده ام به طوری که از دوری آن ها روزگار سختی را می گذرانم.

می‌توانی شاعر یا فعال حقوق زنان باشی و کتک بزنی «لحظه‌ای که کتک می‌خوردم و سرم کوبیده می‌شد به در و دیوار، وقتی روی سینه‌ام می‌نشست و دستش را روی دهنم می‌گذاشت تا خفه‌ام کند، لحظه‌ای که همه جا سیاه می‌شد و دیگر رو به مرگ می‌رفتم، با خودم فکر می‌کردم چرا ادامه می‌دهم؟» بیتا حالا ۴ سال است جدا شده اما گذشت سال‌ها از غم و درد آن روزها کم نکرده.

اقشاری که برای سرخ ماندن صورت باید سیلی های محکم تری به خود بزنند وضعیت گرانی های افسار گسیخته چند وقت اخیر بازار و آینده مبهم آن، بدون شک تمام اقشار و اصناف از غنی و ضعیف جامعه را گرفتار خود کرده است؛ آنان که پیش از این به ضرب و زور دست‌شان به دهان‌شان می رسید، حالا برای سرخ ماندن صورت باید سیلی های محکم تری به خود بزنند و نیز برخی از آنان که از اغنیا هستند در ا

حاشیه‌نشین‌ها در حاشیه آمار یک عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: به صورت ملی ۱۹ میلیون نفر جمعیت شهری در فقر مطلق زندگی می کنند که یک سوم جمعیت شهری ایران و یک چهارم کل جمعیت ایران است.

نگاهی گذرا به دستفروشان خیابان‌های تهران تماشای هر روزه دستفروشانی که این روزها اطراف بسیاری از خیابان‌های شهرهای بزرگ کشور از جمله خیابان‌های معروفی چون ولیعصر تهران را قرق کرده‌اند، از چند منظر قابل بررسی است.    اول:این‌که هر چه تعداد دستفروشان در کوچه و خیابان بیشتر شود، به همان نسبت می‌تواند نشان‌دهنده یک بحران شدید اجتماعی باشد.

مترو؛ دستفروشی زنان در اقتصاد پنهان مترو یکی از مکان‌هایی است که رسما محل کار دستفروشان نام گرفته است. از انواع خوراکی تا لباس و ادویه و لوازم بهداشتی هرچه بخواهید را می‌توانید در مترو با نازلترین قیمت‌ها پیدا کنید.

واقعیت‌های سیاست‌های جمعیتی در ایران پس از آنکه معلوم شد رشد جمعیت کشور بیش از انتظار کاهش یافته است و حتی این خطر به وجود آمد که میزان باروری چنان کم شد که از رقم ۲.۱ که رقم شاخص جانشینی جمعیت است کمتر شود، از این‌رو ابلاغیه سیاست‌های کلی «جمعیت» در دستور کار قرار گرفت تا روند کاهنده زاد و ولد تغییر کند.

۱۲۳۴۵آرشیو
فقر و بیکاری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
درخواست کمک آنلاین,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
خالکوبی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
اجاره روزانه خانه و رواج فساد,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
ساماندهی تعطیلات,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
وقت گذرانی جوانان درشبکه های اجتماعی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
اشتغال زنان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
سلفی گرفتن,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
افزایش زندگی مجردی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
شورای شهر,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
رژیم لاغری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
کودک همسری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
رمالی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
حقوق زنان در جامعه,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
کتک خوردن زنان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
کارگران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
حاشیه نشینان شهری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
دستفروشی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
دستفروشی در مترو,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
عباس عبدی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
شاید از دست داده باشید
بازیکن خارجی، پروژه شکست‌خورده شفر و برانکو
امنیت‏تان در فضای مجازی را جدی بگیرید
نمی‌دانم چرا سه متهم بانک سرمایه همزمان سکته کردند/ حکم حسین هدایتی صادر شد
خداحافظی تدریجی سامسونگ و ال‌جی از بازار ایران
شرط صعود پرسپولیس: حداقل یک پیروزی
دشمنی و توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نخواهد ماند/ روشهایی شبیه بخت آزمایی را ترویج نکنیم
سکوت مداحان نشانه اصلاح است یا گوشه‌گیری؟
سالانه ۳۰هزارمیلیارد تومان هزینه درمان بیماری‌های سیگار
استقلال خوزستان یک قدم تا سقوط
دبی را قبل از اکتشاف نفت در دهه ۱۹۵۰ ببینید
گران‌ترین‌ و ارزان‌ترین‌های امروز محصولات سبزی و صیفی در میادین (+جدول قیمت)
تقوی: گفته بودم تراکتور با تیم خریدن تیم نمی‌شود
طرف حساب من علی کریمی است/ چک‌ها را برگشت زدم و دیرکرد را هم می‌گیرم
رشد ۹۱۹ واحدی شاخص بورس/فرابورس ۱۳ واحد جهش کرد
کــریم و ناتینگهام‌فارست؛ رویای بر باد رفته