صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو سیاسی

گفتگو سیاسی

سرپوش - گفتگو سیاسی

واشنگتن می‌خواهد «اینستکس» را مختل کند/ تلاش اروپا برای تشویق ایران به مذاکره با آمریکا ‎/ INSTEX بیشتر مُسکن است تا درمان واقعی یک استاد دانشگاه جرج تاون واشنگتن تاکید کرد: اروپا سعی خواهد کرد که با استفاده از سازوکار اینستکس، ایران را تشویق کند که در مورد مسائل دیگر با اروپا و آمریکا مذاکره کند. شیرین هانتر در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به این سوال که اینستکس می‌تواند منافع ناشی از حضور ایران در برجام را تامین کند؟

مدیریت شورایی کشور دردسرساز شد ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۶۸ امام خمینی(ره) در نامه‌ای به آیت‌الله خامنه‌ای رئیس جمهوری وقت، خواستار تشکیل شورایی برای بازنگری در قانون اساسی شد. اما الزام بازنگری قانون اساسی عمری ۱۰ ساله داشت، یعنی از زمانی که پس از استقرار نظام جمهوری اسلامی، کاستی‌ها، کمبودها و مشکلات یکی پس از دیگری رخ نموده بود.

اظهارات دختر میرحسین درباره‌ وضعیت حصر نرگس موسوی، دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در گفتگو با جماران، از وضعیت حصر پدر مادر خود روایت می کند. او در پاسخ به این سوال که «آیا با گذشت هشت سال از حصر در وضعیت حصر موسوی و رهنورد تغییری ایجاد شده است؟» گفت: تغییراتی ایجاد شده است. این تغییرات جزئی هستند.

موسوی‌لاری: لکنت زبان جامعه برای بیان دیدگاه‌هایش باید از بین برود/ می‌خواهیم در چارچوب نظام قدم برداریم نایب رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تأکید کرد: ایادی و عوامل بیرونی‌ها در داخل روی یک مسئله کار می‌کنند و آن ایجاد اختلاف، چند دستگی و شکستن انسجام ملی است، زیرا اعتماد متقابل دولت-ملت برای آنها بسیار خطرناک است و ضربه زدن به این مهم را یک اصل می‌دانند.

پزشکیان: زمین و زمان می‌دانند که موسسات مالی داخلی، پول مردم را بالا کشیدند/ هنوز معلوم نیست پول مردم در موسسات مالی به کجا رفته است نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای اروپایی تلاش می‌کنند تا ضمن تحقق خواسته‌هایشان در حفظ برجام هزینه زیادی را نپردازند.

عارف انتخابات ۱۴۰۰ را بر ٩٨ ترجیح می‌دهد عبدالله ناصری فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که آیا محمدرضا عارف برای ریاست مجلس نامزد می‌شود یا خیر، می گوید: در این رابطه نمی‌توان نظر داد که آیا او برای ریاست مجلس نامزد می‌شود یا خیر. تصور می شود که نگاه آقای عارف به ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تا انتخابات ۹۸ بیشتر است.

محمد عطریانفر: بعید است اصلاح طلبان بتوانند نتیجه ۳۰ بر هیچ را در تهران تکرار کنند عطریانفر گفت: اصلاح طلبان تلاش خواهند کرد لیست موجهی بدهند تا نامزدهای آن بتوانند از شورای نگهبان تأیید صلاحیت بگیرند و سپس با تبلیغات فراگیر جامعه تهرانی با نامزدهای جریان اصلاحات آشنا شوند اما تصور نمی کنم ۱۰۰ درصد لیست سی نفره تهران اصلاح طلبان در انتخابات سال آینده وارد مجلس شوند.

فلاحت پیشه: رأی‌گیری می‌شد، پالرمو تصویب نمی‌شد یک روز قبل از آغاز نشست FATF در پاریس شاید تعویق تصمیم‌گیری مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه پالرمو خبر بدی نباشد؛ خبری که می‌تواند حداقل شانس تمدید تعلیق ایران از فهرست کشورهای غیرهمکار یا همان لیست سیاه را زنده نگه دارد.

سعید لیلاز: نان مخالفان «اف‌ای‌تی‌اف» در انزوای ایران است نشست رسیدگی به لوایح چهارگانه «اف‌ای‌تی‌اف» در مجمع تشخیص مصلحت نظام که پالرمو نیز یکی از آنهاست، بازهم به نتیجه نرسید و به دو هفته دیگر موکول شد.

معصومه ابتکار: من از ديوار سفارت بالا نرفتم؛ روز سوم آن جا رفتم برخی اقدامات و حوادث تاریخی هستند که واقعیت آنها سال‌ها پس از وقوعش عیان می‌شود چرا که هیجانات و شایعات در روزها و حتی سال‌های پس از آن اتفاقات تاریخی مانع درک واقعیت و پیام واقعی اقداماتی می‌شود که برخی مسائل درباره تسخیر سفارت آمریکا در سال ۵۸ نمونه‌ای از این رخدادهای تاریخی است.

مردم به فقرمطلق رسيده‌اند باتوجه به شرايط فعلی كشور، دستيابي به تمام اهداف بسيار سخت است   ازمهم‌ترين مشكلات حوزه انتخابيه ام، دوبانده كردن جاده صوفيان به سلماس است   بدهي هاي بانكي دولت نهم و دهم باعث فاجعه وبدهکاری دولت شده است   تازماني كه بدهي وجوددارد ازكشورنباید انتظار پيشرفت وموفقيت داشت   عده اي ازمسئولان منطقه هنوز

گری سیک: پمپئو و بولتون به دنبال تغییر رژیم در ایران هستند گری سیک مشاور جیمی کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا در زمان پیروزی انقلاب اسلامی به تازگی مصاحبه ای با وب سایت اسپنای آنلاین به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انجام داده است که در نوع خود جالب است.

تندروی‌ها به برخی ائمه جمعه رسیده؛ برای آن‌ها رییس مجلس و رییس جمهور فرقی ‏ندارد «بازگشتِ تندروها» پدیده‌ای است که در این روز‌ها، موجب نگرانی افکار عمومی شده و برهمین اساس، چرایی رویکرد‌ها تحرکات این گروه به حدی ‏است که حتی با وجود تاکیدِ مقام معظم رهبری به «پرهیز از اقدامات وحدت شکنانه» در تظاهرات ۲۲ بهمن ‏شعار‌های رادیکال سر دادند.

مطالبه اصلی انقلاب، آزادی و نه به استبداد بود «باید به آینده امیدوار بود» برای شروع این جمله روحیه‌بخش را بر زبان آورد. کسی که در بطن دایره مدیریت انقلاب بوده، مهندس «محمد توسلی» دبیرکل نهضت آزادی ایران،یکی از شخصیت‌های تاثیرگذار در انقلاب ۵۷ است.

پروانه مافی: حضور مردم حكايت از «رضايت»ندارد روز گذشته انقلاب اسلامی جشن ۴۰ سالگی خود را در میان حضور باشکوه و گسترده از مشتاقان نظام، انقلاب و کشور در سرتاسر میهن برگزار کرد تا خواب آنهایی که بیرون از مرزهای ایران اسلامی برای این چهل سالگی نقشه داشتند، آشفته شود.

در ابتدای پیروزی انقلاب، عده‌ای از شعار «نه شرقی، نه غربی» برداشت ساده انگارانه‌ای داشتند سخنگوی وزارت خارجه کشورمان، با اشاره به این که شعار «نه شرقی، نه غربی» به عنوان یکی از مبانی اصلی سیاست خارجی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره مورد توجه بوده است، اظهار کرد: در ابتدای انقلاب، برخی به صورت ساده انگارانه تصور می‌کردند که این شعار به این معنا است که ایران با غرب و شرق نباید ار

مشکلات سر راه مردم یک شبه و با سر و صدا برداشته شود/ صادرات امروز ما نظام‌کُش است رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی تاکید کرد: به محض این که مطلع شدیم جایی فساد وجود دارد باید وارد عمل شویم نباید بگذاریم کار به جایی برسد که همه به سمت فساد بروند بعد آن را حل کنیم.

منتجب نیا: جوانان لایق بیکارند؛ مسئولیت‌ها دست به دست می‌شود در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اکثریت قریب به اتفاق جامعه به‌جز جشن انقلاب نگاه خود را به دستاوردهای چهل ساله دوخته‌اند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: گروه‌های طرفدار انقلاب را حفظ کنیم عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی از عوامل بقای نهضت مردمی به رهبری امام خمینی(ره) می‎گوید و از آسیب‎هایی که منجر به تهدید این نظام می‌‏شود.

مطهری: دلیل قانع‌کننده‌ای برای حذف من وجود ندارد/ انقلاب برای طبقه محروم هم فال است هم تماشا نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «انقلاب عملکرد قابل قبولی داشته و در مسیر اهداف خود حرکت کرده»، در عین حال گفت که برخی از این اهداف محقق شده و برخی دیگر محقق نشده است.

۱۲۳۴۵آرشیو
شیرین هانتر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
نجفقلی حبیبی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
محصورین,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
عبدالواحد موسوی لاری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
مسعود پزشکیان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
عبدالله ناصری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
محمد عطریانفر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
مجمع تشخیص مصلحت نظام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
سعید لیلاز,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
معصومه ابتکار,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
معصومه آقاپورعلیشاهی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
گری سیک,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
محمدتقی فاضل میبدی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
محمد توسلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
پروانه مافی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
بهرام قاسمی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
محسن رفیقدوست,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
رسول منتجب‌نیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
آیت‌الله سیدمحمد غروی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
علی مطهری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
شاید از دست داده باشید
چین در حال ساخت یک نیروگاه خورشیدی در فضا است
خبرهای جدید از جشنواره جام‌جم
تداوم پیروزی‌های شاگردان افشین قطبی/ فولاد با فتح دربی خوزستان به رده ششم جدول رسید
درخواست عجیب ترامپ از نماینده جمهوری‎‌خواه سنا
رمان «بهروز بوچانی» در ایران
نروژ ۱۲۰ کارمند نفت دارد ما ۲۷۰هزارنفر
هفت مدال برنز کاراته کاران در لیگ جهانی امارات
اعلام نتایج دوره‌های بدون آزمون کارشناسی دانشگاه آزاد/ آغاز ثبت نام از ۳۰ بهمن
هواوی پی ۳۰ و هواوی پی ۳۰ پرو با نمایشگر FullHD و اندروید ۹ پای معرفی می‌شوند
قیمت سوخت تحویلی به پتروشیمی‌ها دو برابر می‌شود
پنتاگون: تصمیمی درباره بودجه دیوار مرزی ترامپ گرفته نشده است
طرح سالم‌سازی فضای مجازی نتیجه نمی‌دهد
معرفی بهترین اپلیکیشن‌های محاسبه کالری و ورزش در خانه
ماجرای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال ۹۸ چیست؟
قهرمانی کومیته مردان ایران در لیگ جهانی امارات