صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو سیاسی

گفتگو سیاسی

سرپوش - گفتگو سیاسی

حاشيه نويسی رهبری بربرجام به آن مشروعيت داد ماجراي دخل وخرج ايران هر ساله در يك بازه‌زمستاني به مساله داغي تبديل مي‌شود كه در همه محافل درباره آن گفت‌وگو مي‌شود. عده‌اي سعي مي‌كنند از اين سفره بهره‌اي ببرند و عده‌اي نيز هميشه كوشيده‌اند كه نگذارند بدون قاعده و ضابطه، بذل و بخششي صورت بگيرد.

ناصر قوامی: روحانی از اصلاح طلبان فاصله می گیرد  در آستانه ورود به چهارمین دهه از انقلاب اسلامی برخی فعالان سیاسی معتقدند برای بالندگی و پویایی بیشتر انقلاب در سال‌های پیش رو هتبر است در برخی رویکردها و عملکردها طی این ۴۰ سال نوعی بازنگری صورت گیرد تا شاید با اصلاح برخی کاستی‌ها و ناکارآمدی‌ها بهتر و بیشتر از گذشته در راستای منافع ملی و مطالبات

مواضع واعظی از خواستگاه اصولگرایی او نشأت می‌گیرد/ او دنبال جايگاه آينده خود است رئیس دفتر روحانی چندی است که حاشیه‌هایی پدید آورده است. از سویی اسحاق جهانگیری که به نماد جریان اصلاحات در دولت روحانی تبدیل شده است، بنابر مصلحت، موقعیت یا تشخیص خود یا جریان اصلاحات، همچنان خود را دوست و یار حسن روحانی و دولت می‌داند.

واکنش تند صادق زیباکلام به سخنان موسوی خوئینی‌ها: رسماً در روز روشن دروغ می‌گوید آنچه آقای موسوی خوئینی‌ها می‌گویند قبل از آقای هاشمی رفسنجانی، این صحبت‌ها شامل حال خود آقای موسوی خوئینی‌ها می‌شود. به گزارش نامه نیوز، موسوی خوئینی ها در مصاحبه ای به هاشمی رفسنجانی انتقادهای تندی را وارد کرد. انتقادهایی که تعجب قریب به اتفاق سیاسیون کشور را برانگیخت.

محمد مهاجری: صداوسیما بدجوری در حال رفتن به قهقراست/ روند همین باشد رسانه ملی هر روز بی‌اعتبارتر می‌شود عملکرد صداوسیما در سال‌های اخیر و با وجود روسای متعدد همواره مورد انتقاد بوده است. با روی کار آمدن عبدالعلی علی‌عسگری به عنوان رییس این سازمان اگرچه ابتدا برخی آینده بهتری را برای آن متصور شدند اما به مرور از شدت انتقادها کاسته که نشد، افزایش هم یافت.

علی‌اکبر‌صالحی با اشاره به طراحی ایران برای سوخت مدرن ۲۰درصد: طرف مقابل پیام را گرفت علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با حضور در روزنامه «فرهیختگان» از قسمت‌های مختلف روزنامه بازدید کرد.

منتجب نیا: تجديد نظر در چهل سالگی انقلاب ضروری است نظام جمهوری اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد تاسیس خود قرار دارد. نظامی با رهبری امام(ره) پایه‌ریزی شد و با حضور بزرگانی چون مقام معظم رهبری و مرحوم آیت‌ا... هاشمی، بهشتی، مطهری و... رشد و نمو یافت.

مرعشی: برای رفع نقص در قانون‌گذاری باید به تشکیل مجلس دوم فکر کنیم سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی معتقد است ' برای حل رفع نقص در روند قانونگذاری در کشور باید به تشکیل مجلس دوم فکر کنیم' .

محمدهاشمی: خوئینی‌ها چرا وقتی که برادرم زنده بود از این حرف‌ها نمی‌زد؟ محمد هاشمی‌رفسنجانی در یادداشتی به اظهارات موسوی خوئینی ها علیه مرحوم آیت الله هاشمی واکنش نشان داد. وی نوشت: سخنان آقای موسوی‌خوئینی‌ها علاوه‌بر تعجب‌آوربودن، مغرضانه بود. تخریب مرحوم هاشمی از زبان فردی که از نزدیکی آقای هاشمی با امام اطلاع دارند، بعید است.

نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در تقویت صنعت دفاعی و موشکی کشور به روایت اکبر ترکان آقای هاشمی به دلیل اینکه روزهای تلخ جنگ را دیده بود و می‌دانست که نمی‌توان بدون صنایع نظامی از بقیه ظرفیت‌های کشور بهره‌مند شد، به امنیت ملی بسیار اهمیت می‌داد.

لابی‌ها در بودجه باید در جهت نگاه ملی باشد/ دولت از برخی اولویت‌ها در کشور غافل شده یک نماینده مجلس تاکیدکرد: لابی‌ها به بودجه باید در جهت نگاه ملی باشد و این یک اصل است. نمایندگان ملت باید نگاه ملی داشته باشند و برای ما منافع ملی از منافع منطقه‌ای اولی‌تر است و منافع شخصی در رده آخر قرار دارد.

محمدرضا تاجیک: نخبه‌كشی در ذات هر ايرانی است  آیین نخبه‌کشی رسم دیرین قبیله ما بوده است. در تاریخ ایران هرگاه مصلحی ندای آزادی و عدالت سر داده یا مانند قائم مقام فراهانی در باغ خفه شده، یا مانند میرزا تقی‌خان امیرکبیر تیغ جهالت در باغ فین کاشان خونش را ریخته یا مانند محمد مصدق در تبعید و انزوا از دنیا رفته است.

حاجی‌بابایی: فقط موقع انتخابات همه شعار می‌دهند ما چنین و چنان هستیم حاجی‌بابایی گفت: اصولگرایی و اصلاح طلبی تمام نشده است بلکه اصولگرایان و اصلاح طلبان از اصولگرایی و اصلاح طلبی عبور کرده اند و آنها هستند که دیگر اصولگرا و اصلاح‌طلب نیستند. آرایش فضای سیاسی کشور مستعد تغییر و تحول است.

ظریف: به اختلافات داخلی امریکا امید نبندیم/ بخش خصوصی ایران می‌تواند بهترین شریک بازسازی سوریه باشد با امریکا درباره منطقه مذاکره نمی‌کنیم هزینه امنیت اروپا را نباید دیگران بدهند بخش خصوصی ایران می تواند بهترین شریک بازسازی سوریه باشد.   مصاحبه با محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه با محور تشریح سیاست‌های منطقه ای جمهوری اسلامی ایران همزمان شده بود با انتشار برخی شایعات درباره استعفای او از دولت.

داریوش قنبری: حزب واعظی درحد ائتلاف با اصلاح طلبان نبود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری است یا تحلیلگر سیاسی؟ جایگاه واقعی او در سپهر سیاسی ایران کجاست؟ چرا او مدتی است به درخواست مصاحبه نه نمی‌گوید و از تسنیم تا ایسنا، ایرنا، برنا، درنا و... تیتر و عکس یک می‌شود؟

فاطمه راکعی: هاشمی می‌خواست همه صداها در کشور شنیده شود میراث هاشمی، این عبارت کلیدواژه‌ای است که شاید در نسل‌های آینده در تاریخ معاصر ایران محل بحث و مجادله بسیاری قرار بگیرد. شخصیت جامع الاطرافی که نماد بارز یک سیاستمدار کلاسیک بود که به قول برخی از شخصیت‌های سیاسی سلسله جنبان فضای سیاسی و اجتماعی ایران به شمار می‌رفت.

تاج زاده: روزی که رهبری گفت نرمش قهرمانانه، فکر کردیم در داخل با موسوی و کروبی و در خارج با جان کری و وزیر خارجه انگلیس مذاکره می‌شود حزب اتحاد ملت، حوزه‌ صادقیه (آریا‌شهر) در سلسله نشست‌های «چه باید کرد» هفته پیش، در دفتر حزب اتحاد ملت ایران اسلامی نشستی با سخنرانی «سیدمصطفی تاج زاده»، معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات، با عنوان «توسعه و سیاست خارجی» برگزار کرد.

تنها درخواست اصلاح‌طلبان از روحانی عمل به وعده‌هاست عملکرد دولت و آقای روحانی در دوره دوم نسبت به دوره اول بسیار ضعیف بود و این موضوع بسیار مورد انتقاد قرار گرفت تا آنجا که حتی اصلاح‌طلبان حامی دولت هم او را مورد انتقاد قرار دادند و باعث شد تا جریان رقیب بر طبل عبور اصلاح‌طلبان از روحانی بکوبد، اما در مقابل اصلاح‌طلبان مطرح کردند که نسبت به عملکرد آ

هاشم زایی: پیش از انقلاب بودجه حوزه‌ها را مردم می‌دادند/ باید علت کاهش کمک مردم به حوزه‌ها را ریشه‌یابی کرد یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، تأکید کرد: اظهارنظر برخی در خصوص شفاف شدن بودجه شفافیت بودجه‌های فرهنگی است درحالی‌که پیش از انقلاب این بودجه توسط مردم داده می‌شد و اگر در حال حاضر مردم کمتر کمک می‌کنند، باید علت آن را ریشه‌یابی کنیم.

تاجرنیا: واعظی عامل شکاف بین دولت و اصلاح طلبان است عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: اگر شرایط برای اصلاح طلبان در انتخابات ۹۸ مناسب باشد، کاندیداهای جدی معرفی می کنند در غیر این صورت راه برای ائتلاف با گروه‌های دیگر بسته نیست.

۱۲۳۴۵آرشیو
ابوذر ‌نديمی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
ناصر قوامی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
علی تاجرنیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
صادق زیباکلام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
محمد مهاجری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
علی‌اکبر صالحی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
رسول منتجب نیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
حسین مرعشی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
محمدهاشمی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
اکبر ترکان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سیدحسن حسینی شاهرودی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
محمدرضا تاجیک,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
حمیدرضا حاجی بابایی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
محمد جواد ظریف,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
داریوش قنبری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
فاطمه راکعی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
مصطفی تاجزاده,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سیدمحمود میرلوحی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
عبدالرضا هاشم‌زایی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
علی تاجرنیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
شاید از دست داده باشید
ترکیب تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق مشخص شد
حمله بازیکنان استقلال به مدیران باشگاه!
واژگونی سرویس مدرسه در کرمان/ یک دانش‌آموز جان باخت
ظریف: دستگیری خبرنگار پرس تی‌وی در آمریکا سیاسی و غیرقابل قبول است
سونامی انصراف از دریافت وام مسکن!
کمدین‌های مجازی جایگزین تبلیغات سیما شده‌اند
پس از ٣٠ سال اسکار بدون مجری برگزار ‏می‌شود؟
چرا به عادل، مزدک و پیمان گزارش نمی‌دهند؟
برنامه پرخرج احسان علی‌خانی/ استعداد رو کن؛ ٥٠٠‌میلیون تومان بگیر!‏
فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند
صعود نادال و کربر به دور سوم تنیس اپن استرالیا
بازپخش آخرین حضور محب‌اهری در تلویزیون
ایران صفر - عراق صفر/ خاطره تلخ عراق، شیرین نشد
ذوب آهن از باشگاه استقلال شکایت کرد
شکست خاتم مقابل پیکان مدعی در هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال