صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو سیاسی

گفتگو سیاسی

سرپوش - گفتگو سیاسی

اگر آمریکا نبود، ما به FATF ملحق می‌شدیم/ آمریکا می‌خواهد ما را دچار توقف اقتصادی کند غلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: چرا وزیر خارجه آمریکا می‌گوید شما باید به FATF بپیوندید و خودشان از معاهده‌های برجام و پاریس خارج می‌شوند؟ گره کور FATF نه تنها باز نشده، بلکه به بهانه‌ای برای مناقشه در فضای سیاسی و حتی گاه محاوره‌ای تبدیل شده است.

علی مطهری: احمدی‌نژاد را در آب نمک خوابانده‌اند علی مطهری درباره احساس خطر برخی ها از بازگشت احمدی نژاد یا امثال او و این سوال که آیا نظام زیر بار چنین چیزی خواهد رفت، گفت: ما کسی مثل ایشان نداریم یعنی کسی شبیه ایشان پیدا نمی‌شود که بخواهد تکرار شود. ایشان شخصیت ویژه‌ی خودش را داشت.

ناگفته‌های «بطحایی» وزیر سابق آموزش‌وپرورش پس از استعفا «سیدمحمد بطحائی حالا و در نخستین گفت‌وگوی پس از استعفای حاشیه‌سازش از نقاط قوت کارنامه حدود دوساله‌اش می‌گوید.»  به گزارش شهروند، «استعفایی ناگهانی که در گیرودار تکذیب و تاییدها، رئیس‌جمهوری تاییدش کرد تا «محمد بطحائی» ششصدوپنجاه‌ویکمین روز وزارتش را با خداحافظی پشت سر بگذارد.

احمدی‌نژاد: دوره دولت کنونی هرچه زودتر به پایان برسد به نفع کشور است محمود احمدی‌نژاد در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت: دوره دولت کنونی هرچه زودتر به پایان برسد به نفع کشور است. متن کامل این گفتگو به شرح زیر است: ارزیابی شما از توافق هسته ای چیست؟ پس از امضاء توافقنامه ، ایالات متحده آمریکا از آن خارج شد و ایران هم واکنش نشان داد.

قالیباف به دنبال سهم‌خواهی از جریان اصولگراست محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا در تحلیل اقدام انتخاباتی محمدباقر قالیباف معتقد است که هدف او نامزدی در انتخابات مجلس یازدهم نیست بلکه جمع کردن و فرستادن اطرافیان خود به مجلس برای تأثیرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است.

آقای روحانی مردم را رها کرده است/ اصلاح‌طلبان باید همچنان زبان گویای مطالبات مردم باشند اسماعیل گرامی‌مقدم، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: آقای روحانی دستاوردهای مهم اصلاحات در دو انتخابات را با به کار بردن افرادی از حزبی به باد داد که در ۷۰ درصد شهرهای ایران دفتر فعالی نداشتند؛ و نقطه تیره‌وتاری در پرونده آقای روحانی به ثبت رسید.

مصطفی تاجزاده: مهم‌ترین راه‌حل بحران‌های اخیر اصلاح قانون اساسی است مصطفی تاجزاده، فعال سیاسی اصلاح‌ طلب می گوید: در حوزه داخلی، اصلاح قانون اساسی مهم‌ترین ضرورت است و در زمینه خارجی نیز اگرچه مقامات آمریکا به تعهدات خود پایبند نبوده‌اند، هنوز می‌توان به عنصر دیپلماسی امیدوار بود.

قالیباف درصدد تبری جستن از اصولگرایان است حاصل عملکرد اجرایی حسن روحانی و دولت متبوعش از زمان روی کار آمدن دولت دوازدهم تاکنون استیضاح و استعفای چندین وزیر بوده که حتی برخی بحث رای اعتماد مجدد به کابینه را مطرح کنند.

نقش نسبی شورای‌نگهبان در عدم اقتدار مجلس در گفت و گو با عباس‌سلیمی‌نمین انتخابات یازدهمین دوره مجلس ‌شورای ‌اسلامی در شرایطی در ماهِ پایانیِ سالِ جاری برگزار می‌شود که مجلس‌نشینان فعلی در خلال انتخاباتی پرشور برای پوشیدن ردای نمایندگی تعیین شدند.

مهدی ذاکریان: فرصت ژاپن را مغتنم بدانيم امارات، عربستان سعودی و نروژ نتایج تحقیقات به اصطلاح مشترک خود درباره حوادث فجیره را در اختیار شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار دادند. این در حالی است که وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: «پسرک چوپان دروغگوی تیم «بی» یکبار دیگر فریاد دروغ سر داده!

صادق زیباکلام: شعار اصلاح‌طلب و اصولگرا یک واقعیت تلخ است/ اصلاح نظام از درون تنها راه چاره است صادق زیباکلام، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: شعار اصلاح‌طلب و اصولگرا یک واقعیت تلخ است که برای اولین‌بار در دی ۹۶ توسط معترضین سر داده شد و تا به امروز ادامه پیدا کرده است. اما من رقیبی را برای جریان اصلاح‌طلب در سپهر سیاسی ایران نمی‌بینم.

فریدون مجلسی: تنش بین ایران و آمریکا کاهش می‌یابد پس از سفر ترامپ به توکیو نخست‌وزیر ژاپن در سفری غیرمنتظره در هفته جاری وارد ایران خواهد شد و با مسئولان جمهوری اسلامی دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

مجلس «چند قطبی»؛ تجربه‌ای ناموفق در ساختار پارلمانی ایران شاید تفاوت مجلس دهم با مجالس ادوار گذشته زیاد باشد اما یکی از مهمترین وجه تمایزش به بازی‌های سیاسی و گذر از فضای دو قطبی مربوط می‌شود به طوری که می‌توان گفت برای نخستین‌بار بدعت سه قطبی در مجلس دهم رقم خورد. سه سال پیش وقتی مجلس دهم آغار به کار کرد تفاوت‌های زیادی با مجالس ادوار گذشته داشت.

سلحشوری: مردان مجلس نمی‌گذارند حتی یک زن به هیئت رئیسه برود پروانه سلحشوری می‌گوید اعضای فراکسیون زنان مجلس طرح‌های دیگری را به نفع وضعیت زنان در کشور در دست اقدام دارد که در روزهای آینده به مجلس ارائه خواهند داد.

اختلافات آمریکا با اروپا از منظر مایک پامپئو اختلاف نظرهای بسیاری میان اروپا و ایالات متحده وجود دارد؛ از ماجرای شرکت هواوی گرفته تا ایران و از کنفرانس آب و هوایی پاریس گرفته تا جنگ تجاری. به گزارش ایسنا، یورونیوز در لاههٔ هلند با مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا درباره این مسائل گفتگویی ویژه ترتیب داده که متن کامل آن را در زیر می‌خوانید.

افزایش سطح غنی سازی اقدام حساسیت برانگیزی خواهد بود با انتشار اولین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی بعد از اقدام ۱۸ اردیبهشت ماه تهران در خصوص توقف فروش آب سنگین و اورانیوم غنی شده به نظر می رسد که گزارش، علیرغم حساس بودنش بر عدم تخطی ایران از تهدات برجامیش صحه گذاشته است.  دیپلماسی ایرانی در گفت وگویی با محمد صادق ربانی، قائم مقام اسبق سازمان انر

رهامی: مسئولان با سعه صدر، مشکلاتی که مثل استخوان لای زخم مانده را حل کنند یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: تاکنون جلسات مختلفی مابین سیاسیون و دانشگاهیان و نمایندگان مجلس با دو جریان اصول گرا و اطلاح طلب برای ایجاد یک وفاق ملی صورت گرفته است اما هنوز سعه صدر لازم برای تغییر و حل مسائل روشنی حتی مثل ممنوع التصویری خاتمی و رفع حصر صورت نگرفته است.

روحانی باید اول اختیاراتش را بررسی می‌کرد بعد به مردم وعده می‌داد یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: اگر اجازه بدهیم دولت باتوجه به اختیاراتی که دارد کارش را انجام دهد مشکلات حل می‌شود لازم است مسئولان بدون نگاه جناحی با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

كرباسچی: توييتم از سر دلسوزی برای اصلاحات بود، نه كينه‌توزی ديدگاه من اين بود كسي كه در زندگي شخصي با چنين مسائل و مشكلاتي رو به رو است جالب نيست در اين سمت قرار گيرد و باعث طرح موضوعاتي از اين دست در جامعه شود. روزنامه اعتماد در گفتگویی با غلامحسین کرباسچی به ماجرای توییت کنایه‌آمیز او پس از حادثه قتل همسر محمدعلی نجفی پرداخته است.

علی تاجرنیا: ائتلاف با لاريجانی اشتباه استراتژيك است شاید اگر زمان به دوسال قبل بازمی‌گشت و اصلاح‌طلبان به پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ باز می‌گشتند دیگر اینگونه بدون هیچ ‌قید و شرطی از حسن روحانی حمایت نمی‌کردند.

۱۲۳۴۵آرشیو
غلامرضا مصباحی‌مقدم,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
علی مطهری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
محمود احمدی نژاد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
محمد مهاجری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
اسماعیل گرامی‌مقدم,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
مصطفی تاجزاده,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
محمد باقر قالیباف,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
عباس‌سلیمی‌نمین,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
مهدی ذاکریان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
صادق زیباکلام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
فریدون مجلسی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
مجلس شورای اسلامی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
پروانه سلحشوری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
مایک پامپئو,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
سازمان انرژی اتمی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
محسن رهامی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
فاضل‌میبدی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
غلامحسین کرباسچی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
علی تاجرنیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
شاید از دست داده باشید
سخنگوی سپاه شایعه به کما رفتن سردار فضلی را تکذیب کرد
زنگنه: در مقابل حاشیه‌سازی‌ها جا نمی زنم
مورینیو: من اهل پروژه نیوکاسل نیستم
راز جنایت در پارک تهرانپارس فاش شد
دلار عقب نشست/نرخ ارز در صرافی‌های بانکی (۹۸/۰۴/۰۵)
واکنش پلیس به ویدئو مسلحانه محسن افشانی و همسرش
پیشگیری از ریزش مو با روش چاپ ۳بعدی
توضیحات جدید ارشاد در خصوص توزیع کاغذ
پرسپولیس جریمه شد/ حکم محرومیت برای مربی ماشین‌سازی
سریع ترین تراکتور جهان با قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار (+عکس)
جزئیات برنامه اقدام ملی تولید مسکن/احتمال پیش‌فروش ۲۰۰ هزار واحد
باشگاه سایپا رسما از دشتی شکایت کرد
کشف ۲۵ کیلو گرم حشیش در سفر خانوادگی
برانکو: فیفا هست؛ مطالباتم را از پرسپولیس می‌گیرم
کنایه هواداران الهلال عربستان به برانکو با یادآوری بازی پرسپولیس