صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو سیاسی

گفتگو سیاسی

سرپوش - گفتگو سیاسی

حمایت خاتمی از روحانی از روی ناچاری بود/ شورای شهر به قالیباف پاس گل می‌دهد غلامعلی رجایی مشاور شهردار تهران معتقد است که نظام و مسئولین تا زمانی که رویه اصلاحی خود را در جامعه آغاز نکنند و مردم این تغییرات را به صورت ملموس حس نکنند، اعتراضات و نارضایتی‌ها کماکان پابرجا خواهد بود.

آیتی: حرف اصلاح‌طلب و اصول‌گرا در بین مردم خریدار ندارد یک کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب با ترسیم فضای انتخابات معتقد است که برای افزایش مشارکت عمومی بالای مردم باید جریان سومی با شعارهای ملی‌گرایی و معیشتی وارد صحنه انتخابات شود.

وکیلی: در کشور حتی زیرساخت اینترانت هم فراهم نیست چه رسد به اینترنت ملی یک عضو هیات‌رئیسه مجلس گفت: ابتدا باید در مورد امکان اینترنت ملی بحث کرد. ما بر سر قبری شیون می‌کنیم که هیچ جنازه‌ای در آن نیست؛ یعنی درباره موضوعی صحبت می‌کنیم که اصلاً زیرساخت آن وجود ندارد. بنابراین بی‌دلیل نباید در مورد تبعات و لوازم نداشتن اینترنت جهانی یا رفتن به سمت اینترنت ملی بحث کنیم.

هاشمی طبا: مجمع، «مصلحت»را در تحريم بانكی كشور می‌داند؟ با شدت يافتن «تروريسم اقتصادي» آمريکا عليه ملت ايران در قالب تحريم‌هايي که هرروز نيز بر تعداد آنان افزوده مي‌شود و همچنين کوچک‌تر شدن سفره مردم، نارضايتي عمومي از برخي تصميمات سياسي و اقتصادي مسئولان بيشتر شده و مردم انتظاراتي دارند که برآورده نشده است.«آرمان ملي» در گفت‌وگو با سيد مصطفي هاشمي طبا،

مصباحی مقدم: نمایندگان بعد از انتخابات با گرانی بنزین موافق بودند/اعتراضات بحق و بجا بود با ثبت‌نام چهره‌های سیاسی در انتخابات مجلس تا حدودی آرایش سیاسی ماه‌های منتهی به انتخابات مشخص شده است. اگرچه اصولگرایان با همه ظرفیت‌های خود در طیف‌های مختلف از معتدل گرفته تا رادیکال در انتخابات ثبت نام کردند، اما کیفیت حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات با اما و اگرهای مختلفی همراه بود.

فریدون مجلسی: تحريم و ترامپ می‌ماند مذاكره‌هم ‌نمی‌شود اوضاع منطقه خاورمیانه در مقاطع گوناگون همواره آبستن حوادث گوناگون بوده و هر از چندی در یکی از کشورها شاهد ناآرامی‌هایی از جنس‌های مختلف بوده‌ایم که ناآرامی‌های اخیر عراق و بغداد جدید‌ترین این ناآرامی‌ها و اعتراضات است.

محمد دادکان: متاسفم؛مديران‌ امنيتی را انتخاب می‌كنند نه توانا پدرش به‌دلیل عشق به امام حسین(ع) شهره عام و خاص است و نقل محافل مذهبی در بازار تهران. پدرش مصطفی پادگان که از لوطی‌ها و بزن بهادرهای معروف تهران بود هنوز هم برای بازار و محله پاچنار که در آنجا به دنیا آمد قابل احترام است. مردم هنوز هم از رسم جوانمردی‌اش خاطره‌ها تعریف می‌کنند.

فلاحت‌پیشه: هیچ جای دنیا مجلس را اینقدر تحقیر نمی‌کنند چه روز مجلس و هفته گرامیداشت قوه مقننه باشد و چه یک جلسه معمولی بهارستان، فریاد نمایندگان از اینکه دیگر در رأس امور نیستند مدت‌هاست که بلند است، این روزها هم که مصوبه افزایش قیمت بنزین و مخالفت اکثریت مجلس با آن، داد مجلس را در آورده است، گلایه‌ها از دور زدن مجلس بیشتر از هر زمان دیگری شنیده می‌شود

برخی اصل انتخابات را قبول ندارند/ عدم مشارکت مردم از طبقه متوسط به طبقه ضعیف رسیده است انتخابات مجلس یازدهم کمتر از ۳ ماه دیگر آغاز می‌شود و چند روزی است که ثبت‌نام نامزدها نیز شروع شده، اما در این میان تنها چیزی که شاید به آن چندان توجهی نمی‌شود احتمال مشارکت اندک مردم در انتخابات است.

استفاده از «مکانیسم ماشه» یعنی حذف اروپا از پرونده هسته‌ای ایران اروپا می‌خواهد جلوی گام پنجم کاهش تعهدات برجامی ایران را بگیرد تروئیکای اروپایی دست خود را روی ماشه برجام گذاشته است.

«غلامرضا حیدری» نماینده مجلس: از مردم خجالت می‌کشیم «شبی که سهمیه‌بندی بنزین اجرا شد من خودم هم اطلاع نداشتم و نمی‌دانستم که اجرای این طرح این هفته است یا هفته آینده؛ چرا که به شورای امنیت کشور گفته بودم که زمان آن را به من هم حتی نگویید، چرا که به آنها گفته بودم در صداوسیما کارهای تبلیغاتی اجرای این طرح را انجام دهید و هر شبی که مناسب بود آن را اجر

حاميان دولت از مردم خجالت می‌كشند کنار گذاشته شدن مجلس شورای اسلامی از تصمیم‌گیری در خصوص افزایش قیمت بنزین، یکی از جرقه‌های آغاز ماجرائی شد که کشور را بیش از یک هفته درگیر خود کرد و اثر آن احتمالا تا مدت زیادی باقی خواهد ماند؛ اتفاقی که از بی‌اعتمادی جدی مردم به مسئولان خبر می‌داد و شاید هشداری بود برای مسئولان که هرچه سریع‌تر باز

بهمنی : مجلس دهم از راس امور بودن افتاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ایران‌خودرو به سیستم بانکی بدهی بسیار زیاد و قابل توجهی دارد و با وجود این، منابع مالی در اختیار خود را صرف خرید سهام کرده است.

افشاگری نعمتی درباره ذوالنوری: کسی که مطلع‌ترین فرد در موضوع بنزین بود، طرح سه فوریتی داد عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: من با آقای زنگنه صحبت کردم و گفتم «شنیدم شما می خواهید استعفا دهید» ایشان گفت «به حرمت استیضاح کنندگان در جلسه استیضاح حاضر می شوم و استعفا نمی دهم تا لحظه‌ای که از من بخواهند وظیفه ام را انجام می دهم».

ناصری: سرنوشت روحانی به مراتب نازل‌تر از احمدی‌نژاد خواهد بود یک تحلیل‌گر مسائل سیاسی بر این باور است که حسن روحانی به دلیل عملکرد نامناسب خود، علاوه بر این‌که هزینه سنیگنی را بر جریان اصلاحات وارد کرده، هزینه سنگینی بر کلیت ایران تحمیل کرده است.

نديدن قدرت اجتماعی ظاهرشدن در كف خيابان است اعتراضات اخیر اگرچه دارای درون‌مایه اقتصادی و جامعه شناختی بود اما پیامدهای سیاسی نیز به همراه داشت که کمتر مورد توجه قرار گرفت. در اعتراضات اخیر جریان‌های سیاسی در یک سکوت منفعلانه قرار داشتند و تنها نقش تماشاگر را ایفا می‌کردند.

مشاور پیشین حسن روحانی: بعضی از وزرا، باج دادن به نمایندگان عادت‌شان شده است اگر وزیری روبه‌روی نمایندگان بایستد و واکنش نشان دهد و معامله‌گر نباشد، تکلیفش چیست؟ معلوم است که حذف می‌شود. دومینوی استیضاح‌های دولت شروع شده است. روز گذشته سه وزیر پایشان به استیضاح باز شد و گمانه‌زنی‌ها درباره وزرای دیگر از جمله وزیر آموزش و پرورش هم مطرح شده است.

تحولات اخیر بی ‌پناهی مردم را نشان داد این روزها مدام از تفاوت میان اعتراض قانونی و اغتشاش در کشور صحبت می‌شود و مسئولان از لزوم تفاوت قائل شدن میان این دو موضوع سخن می‌گویند، اما سؤال اینجاست که اولا دلیل خشم و اعتراض مردم چرا دیده نمی‌شود و درثانی اساسا آیا امکان اعتراض قانونی برای مردم وجود دارد؟

سلحشوری: تلویزیون حرف مردم را منعکس نمی‌کند/  بی‌اعتمادی چند برابر شده است نماینده مجلس گفت: فکر می‌کنید این همه گرایش به سمت رسانه‌های بیگانه چطور به وجود آمده است؟ دلیل دارد چون تلویزیون خودمان اخبار درست را منعکس نمی‌کند. در دنیای امروز رسانه‌ها به عنوان مهمترین ابزار اطلاع‌رسانی به شمار می‌آیند که به نوعی اقناع افکار عمومی در طرح‌های مختلف از طریق آنها انجام می‌شود.

تركان: دادن درآمد گرانی بنزین به ۶۰ میلیون نفر یعنی کشک! اکبر ترکان در مورد پرداخت درآمد گرانی بنزین به مردم گفت: مابه‌التفاتی درآمدی از این طرح وجود دارد؛ اگر این مابه‌التفاوت را به اقشار ضعیف جامعه بدهند در جامعه اقدام جبرانی اتفاق خواهد افتاد اما اگر بگویند می‌خواهیم این درآمد را به ۶۰میلیون نفر بدهیم یعنی کشک!

۱۲۳۴۵آرشیو
غلامعلی رجایی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
مهدی آیتی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
محمدعلی وکیلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
مصطفی هاشمی طبا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
فریدون مجلسی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
محمد دادکان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
علی تاجرنیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
حذف اروپا از پرونده هسته‌ای ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
غلامرضا حیدری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
پروانه سلحشوری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
محمود بهمنی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
بهروز نعمتی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
عبدالله ناصری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
غلامعلی رجایی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
اکبر ترکان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
شهربانو امانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
پروانه سلحشوری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
اکبر ترکان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
شاید از دست داده باشید
تهرانی‌ها چقدر از بقیه ایرانی‌ها پولدارترند؟
مقتدی صدر صفحه فیس‌بوک خود را بست
راغفر: قیمت گازوئیل را هم افزایش خواهند داد/ نابرابری و فقر در جامعه افزایش پیدا می‌کند
کشف «ابوالهول» جدید در مصر
حضور بازیگر هلندی در سریال تازه HBO/‎ بازی جادوگر مو قرمز در پیش درآمد 'بازی تاج و تخت'
ثبت کیانو ریوز در تقویم‌ها/ تلاش جالب هواداران ستاره 'ماتریکس'
هوای ۱۱ شهر ناسالم است
فتح‌الله‌زاده: سه گروه علیه من هستند/ آخر هفته مدیرعامل استقلال می‌شوم
داشته‌ها و نداشته‌های بارسا در آستانه ال‌کلاسیکوی پرآشوب
جزییات جدید از علاقه ترابوزان به ستاره استقلال
چرا برنامه‌های تلویزیون مانند گذشته، مجری‌های موفق و ماندگار ندارند؟
مجلس تصویب کرد: شهرداری‌ها دیگر مجاز به تراکم‌فروشی نیستند
لپ تاپ جدید اچ پی با شارژ ۲۲ ساعته از راه رسید
هادی حجازی‌فر مقابل دوربین «زیرخاکی» + اولین عکس‌ها از سریال
شیشه جلویی خودرو نمایشگر واقعیت افزوده می شود